wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Analizde Anahtar Kelime

7 Mesajlar 786 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MaviAdam MaviAdam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
wmaracı da sitemin linklerinden birini Seo Analiz yaptığımda hata olarak "Anahtar kelimeleriniz bulunmamaktadır. " ibaresiyle karşılaştım. Oysaki analiz yaptığım sayfayı diğer tüm sayfalarım gibi konuyla ilgili etiketlendirmiştim. Analiz yaptığım link aşağıda.

http://www.samsunlife.net/cuma-gunune-dikkat/

Domaini analiz yaptığımda anahtar kelimeler çıkıyor ancak herhangi bir sayfayı analiz yaptığımda anahtar kelime kullanılmamıştır diyor. Etiketler anahtar kelime yerine geçmiyor mu ?

Birde google da verdiğim linkteki konuyla ilgili google da "cuma gününe dikkat" dikkat olarak aratınca ilk 100 de çıkmazken "samsunda cuma gününe dikkat" yazınca ilk sırada çıkıyor. "samsunda" ibaresini kullanmayınca neden çıkmıyor olabilir ?

Bilim bütün dünyanın malıdır, ulusların sınırlarını tanımaz.
wmaraci
reklam

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Seo analizinde meta keywordsler anahtar kelime olarak görülüyor sizinkiler bu yüzden çıkmıyordur. Sizin etiketleriniz
Cuma Gününe DİKKAT !

şeklinde, anahtar kelimeye link şeklinde olduğu için seo analizinde çıkmaz.

Samsun spesifik bir bölge olduğu için, samsun cuma gününe dikkat kelimesinde çıkmanız normal fakat samsun kelimesini çıkardığınız zaman daha geniş bir kelimeye hitap ediyorsunuz. Sonuçta ilk kelimede 100 site ile yarışıyorsanız ikinci kelimede 1000 site ile yarışıyorsunuz. Buda ilk sayfada çıkmamanıza sebep oluyor.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

• Üyelik 10.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Seo analizinde meta keywordsler anahtar kelime olarak görülüyor sizinkiler bu yüzden çıkmıyordur. Sizin etiketleriniz
Cuma Gününe DİKKAT !

şeklinde, anahtar kelimeye link şeklinde olduğu için seo analizinde çıkmaz.

Samsun spesifik bir bölge olduğu için, samsun cuma gününe dikkat kelimesinde çıkmanız normal fakat samsun kelimesini çıkardığınız zaman daha geniş bir kelimeye hitap ediyorsunuz. Sonuçta ilk kelimede 100 site ile yarışıyorsanız ikinci kelimede 1000 site ile yarışıyorsunuz. Buda ilk sayfada çıkmamanıza sebep oluyor.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Peki yaptığım etiketler doğru mudur ? Sayfa içi linkler tarandığında etiketlerin görünmemesi bir dezavantaj mıdır.

Bazı haber sitelerinin iç linklerini tarattığımda onların etiketleri aynen seo analizinde çıkıyor. Tabi o haber siteleri haber scripti kullanıyor. Ben wordpress kullanıyorum. Bununla alakalı mıdır. Seo Analizinde benim etiketlerimin de çıkması mümkün müdür ?

• Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Sitene girdiğin etiketler meta keywords olarak gözükmedikçe seo analizlerinde çıkmazlar. Kullandığın temayla alakalı bir durum bu. Fakat google sitene girdiğin etiketleri yinede görüyordur fakat meta olarak girersen daha etkili olur. Bildiğim kadarıyla google normal etiketlere önem vermiyor sadece meta keywordlere bakıyor. All in one seo pack gibi eklentiler kullanıyorsan oraya seo keywords bölümüne girdiğin etiketlerin aynısını girersen problem olmaz.

wmaraci
wmaraci

poyraz4111 poyraz4111 Yardımsever Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yardım
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 7, (%100)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Sitene girdiğin etiketler meta keywords olarak gözükmedikçe seo analizlerinde çıkmazlar. Kullandığın temayla alakalı bir durum bu. Fakat google sitene girdiğin etiketleri yinede görüyordur fakat meta olarak girersen daha etkili olur. Bildiğim kadarıyla google normal etiketlere önem vermiyor sadece meta keywordlere bakıyor. All in one seo pack gibi eklentiler kullanıyorsan oraya seo keywords bölümüne girdiğin etiketlerin aynısını girersen problem olmaz.

GoogLe' ın artık meta keyword leri önemsememesi nedeniyle, gerek yoast, gerekse all in seo eklentileri, bu bölümü opsiyonel hale getirdi. Artık birçok kullanıcı meta keywords kullanmıyor.
Buna rağmen ben meta keywords kullanılması gerektiğini düşünenlerdenim.
Peki sizce, sitemize girdiğimiz etiketler (taglar) meta keywords olarak kullanılabilir mi.

• Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Şu anda bütün haber siteleri girdikleri etiketleri meta keywords olarak giriyor. Google önemsemese bu adamlar bu kadar hit yakalayamazdı. Hiç etiket girmeden sadece meta keywords dahi girebilirsiniz benim düşünceme göre.

• Üyelik 10.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
meta keywords ler header.php ye yazılıyor diye biliyorum.

Yeni bir konu açtığımızda konuyla ilgili meta keywordsleri nereden ekleyeceğiz. Wordpreste konu açınca etiket girme bölümü var ordan etiket giriyoruz. etiket olarak yazacağım kelimeleri meta keywords olarak nasıl ekleyeceğiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al