wmaraci reklam

Seo Için Doğru Backlink

7 Mesajlar 878 Okunma
wmaraci reklam

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Seo için, .edu, vb. uzantıda domain uzantılarının önemi

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere backlink ve öneminden bahsetmeyeceğim zira bunu hepiniz biliyorsunuz, eminim. Üzerinde duracağımız esas önemli konu, .edu, .gov gibi; üniversitelere, devlet kurumlarına verilen özel domain uzantılarından alınan backlinklerden bahsedeceğim.
Ör, .edu: ‘education’ kelimesinin kısaltmasıdır, sadece üniversitelere verilir.
Ör, .gov: ‘Government’ kelimesinin kısaltmasıdır, sadece devlet kurumlarına verilir.

Devam edecek olursak, sıralanacak onlarca domain uzantısı: edu.tr, gov.tr, com.tr, net.tr, org.tr, bel.tr, av.tr, pol.tr vb... Sizce elde etmesi bu kadar zor iken ki bazılarına binlerce TL para dökseniz alamazsınız!
Bu domainlerin sahip olduğu sitelerden backlink almak önemsiz midir? Elbette önemli, bu sebeple bu sitelerden backlink almak isteyen insanların sayısı bir hayli çok.
Durum böyle olunca ortaya bir ticaret hacmi de doğmuyor değil… Ör: hybridbacklinks $179, backlinksrocket 49$, buy-edubacklinks 89$, vb. onlarca hatta yüzlerce paket mevcut… ‘Bu linkleri, bu tür elde elde edilmesi zor domain uzantılarından alınan backlinklerin önemini tam kavrayamamış arkadaşlar için verdim.’
Seo için, .edu, vb. uzantıda domaina sahip doğru sitelerin tespiti

Evet, arkadaşlar, doğru domain uzantısına sahip siteleri bulsak da, doğru site mi? Anlayamayız. Bunun nedeni dofollow ve/veya nofollow seçeneklerinden emin olamayışıdır. Bu gibi link seçeneklerini anlamanın yolu, kısa bir kaynak görüntülemedir ve kesin olmasa da aşağıdaki aramalara “dofollow” ekleyerek büyük yüzdede doğru tespitte bulunabilirsiniz.
Ör,
Domain uzantıları ‘.edu’ olan,
· Siteler: site:.edu
· Bloglar: site:.edu inurl:blog
· Bloglar ve/veya yorumlar: site:edu inurl:"comments OR blog"
· Forumlar: site:edu inurl:"forum OR forums"
· vBulletin forumlar: site:edu inurl:"forum OR forums" "powered by vBulletin"
Aramalarda kesin kelimelerin kullanımı “” işaretleri arasındadır. Sumbit link, post a comment, vb kesin kelime ve/veya cümleleri aramak sizin işinizi kolaylaştıracaktır.
Kaynak: http://serdar-ustundag.blogspot.com/2013/12/seo-icin-dogru-backlink.html
yuzgozgoz60

kişi bu mesajı beğendi.

Iff sıkıldım.
wmaraci
reklam

23973 23973 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
ya arkadaş bırakın şu işleri insanların aklını bulandırmayın backlinmiş pr miş yav ben hiç birini yapmıyorum gayet site iyi gidiyo onları yapsam site arama motorlarının uşağı olur ister gönderir ister göndermez insanlardan para kazansınlarda ne olursa olsun doğruyu söledinmi ya saldırı yaparlar ya başka bişe bunları okudukca sinir oluyorum

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Okumayın o zaman?..

Iff sıkıldım.

kaanbulut kaanbulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

efsom adlı üyeden alıntı

ya arkadaş bırakın şu işleri insanların aklını bulandırmayın backlinmiş pr miş yav ben hiç birini yapmıyorum gayet site iyi gidiyo onları yapsam site arama motorlarının uşağı olur ister gönderir ister göndermez insanlardan para kazansınlarda ne olursa olsun doğruyu söledinmi ya saldırı yaparlar ya başka bişe bunları okudukca sinir oluyorum

Bence sizin sitenizin anahtar kelimelerinde seo rekabeti düşük. Yoksa backlink 'in nasıl önemi yok. Google amca bu adamın kaşı güzel diye onu üste çıkarmıyor.
İlla ki 2, 3 kıstas var bunları yakalayan kişiler zaten parasını kazanıyor.

Backlink bence çok önemli şuanda yeni yeni oturttuğumuz bir siteye backlink alarak yavaş yavaş iyi yerlere çıkmasını sağlıyoruz. Çokta yararı var.

Emin ol bugün şuanda yararını görmüyor olsam haklısınız derdim ve bir haftadır çok şükür hiç bir sıkıntı yok her 2 günde bir daha da iyiye gidiyoruz.

wmaraci
wmaraci

YKaraaslan YKaraaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 15 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Yazmanız yeter Ellerinize sağlık.

23973 23973 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
bu palavralara inananların siteleri ortada kandirin kendinizi
Akademig

kişi bu mesajı beğendi.

ekodost ekodost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
bu yazının bir kısmı SEO açısından doğru kavramlardan bahsederken bir kısmı da SEO açısından son derece yanlış kavramlardan bahsediyor. doğru olan kısım edu ve gov uzantılı backlinklerin önemli olduğudur (içerik olarak site veya konuyla alakalı olmak kaydıyla). yanlış olan kısım ise parayla link alımıdır. sakın sakın link paketi veya ücretli link inşası işine girmeyin. ölümcül bir hata olur. bugün olmazsa yarın google bu durumu farkedecek ve cezayı kesecektir. bu konuda affı yok, en yetkili ağızların beyanıdır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al