wmaraci reklam
lidertakipci

SEO ile İlgili Bir Soru - Uzman Bekleniyor :)

10 Mesajlar 798 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Erhanyavuz91 Erhanyavuz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)
Merhabalar.
Kafama takılan bir soru var ve sizlere sormak istedim.
Sitelerden backlink alırken iki farklı yol izliyorum:
1. yol :
Migren ile ilgili makale hazırlanır ve hedeflenen anahtar kelime linklendirilir. Örn: migren
migren kelimesinden siteme link vereceğinden ötürü bu yazı migren aramalarında iyi bir sıralama alamayacak. Haliyle arama motorlarından organik ziyaretçiler gelmeyecek, zaman geçtikçe bu konu unutulacak ve sadece bir link olarak kalacak.
2. yol :
Baş ağrısı ile ilgili makale hazırlanır. Yazı içerisinde bir yerde migren geçirilir ve linklenir. Bu sayede site baş ağrısı kelimesinde iyi bir sıralama edinecek ve arama motorlarından gelecek ziyaretçiler ve tıklamaları ile aktif bir link kazanılmış olacak.

Hangisi daha faydalı? Farklı bir yol var mı? Uzman görüşlerini merak etmekteyim.

wmaraci
reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Merhaba,

Bu konuda kesin bir bilgi sahibi değilim, SEO uzmanı da değilim ama 2. yol seçeneği tanıtım yazısı alışverişi esnasında kullandığım seçenek oluyor şahsen. Daha doğrusu tanıtım yazısı işini; anahtar kelimenin türevlerinden ve eş anlamlı aramalarından destek sağlamak amacı ile yürütüyorum da diyebilirim.
Erhanyavuz91

kişi bu mesajı beğendi.

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, 2.yol daha mantıklı gibi duruyor.
Erhanyavuz91

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)

xLyra adlı üyeden alıntı

Merhaba, 2.yol daha mantıklı gibi duruyor.

Öyle ama bu seferde hedeflediğim kelimede geçmesi gereken ifadeler geçmemiş oluyor ve faydası azalıyormuş gibi geliyor :))

cnrsgr adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Bu konuda kesin bir bilgi sahibi değilim, SEO uzmanı da değilim ama 2. yol seçeneği tanıtım yazısı alışverişi esnasında kullandığım seçenek oluyor şahsen. Daha doğrusu tanıtım yazısı işini; anahtar kelimenin türevlerinden ve eş anlamlı aramalarından destek sağlamak amacı ile yürütüyorum da diyebilirim.

Eş anlamlılarını kullanmak mantıklı. Bunu deneyeceğim mutlaka.

wmaraci
wmaraci

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

Erhanyavuz91 adlı üyeden alıntı

Öyle ama bu seferde hedeflediğim kelimede geçmesi gereken ifadeler geçmemiş oluyor ve faydası azalıyormuş gibi geliyor :))

Eş anlamlılarını kullanmak mantıklı. Bunu deneyeceğim mutlaka.

Buraya eklemek için aradım ama geçmişte bulamadım, Google uzmanlarının hazırladığı video eğitimler içerisinde Google algoritmasının eş anlamlı kelimeleri anlama ve eşleştirme üzerine sürekli olarak geliştirildiğini ve her dile göre güncellemelerin günlük olarak yapıldığını ifade ediyordu. Ben de izleyip, sonrasında böyle bir strateji uygulamaya başladım. Verim görüyor muyum? Evet. İşe yaradığına emin miyim? Emin değilim. :)

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Selamlar,

İlk başta yapacağınız şey şudur;

- İlgili hedef kelime nedir ve bu kelimelerin long tail(uzun kuyruklu) aramaları nedir ?
- İlgili hedef kelimenin ziyaretçi potansiyeli nerede sosyal medya mı arama motorları mı yoksa her ikisi mi ?
- Hedef kelimeye giderken rakipler nasıl bir yol izlemiş siz rakiplerden farklı ve üstün neler yapabilirsiniz ?

Bunların cevabını verebilirseniz doğru yolu bulursunuz diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
Erhanyavuz91

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

WebAsmek WebAsmek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web / SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 46 / 46
  • Ticaret 9, (%100)
Long tail uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanabilirsin. Burada 2. yolu izleyerek hedef kitlene doğrudan focuslama yapmak istiyorsan Google'ın çömetçe sunduğu servis ile ilgili aramalar alanındaki anahtar kelimeleri süzerek daha doğru sonuç elde edebilirsin. Ancak migren vb etiketleri yazında bulundur ve bu etikete güzel bir açıklama gir ilk kelimesi migren ile başlayacak şekilde. WP kullanıyorsan açıklamaya tanım adı veriliyor. İyi Çalışmalar...
Erhanyavuz91

kişi bu mesajı beğendi.

Web Asmek - Creative Web Studio

• Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)

Bipixel adlı üyeden alıntı

Selamlar,

İlk başta yapacağınız şey şudur;

- İlgili hedef kelime nedir ve bu kelimelerin long tail(uzun kuyruklu) aramaları nedir ?
- İlgili hedef kelimenin ziyaretçi potansiyeli nerede sosyal medya mı arama motorları mı yoksa her ikisi mi ?
- Hedef kelimeye giderken rakipler nasıl bir yol izlemiş siz rakiplerden farklı ve üstün neler yapabilirsiniz ?

Bunların cevabını verebilirseniz doğru yolu bulursunuz diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

SEOLanse adlı üyeden alıntı

Long tail uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanabilirsin. Burada 2. yolu izleyerek hedef kitlene doğrudan focuslama yapmak istiyorsan Google'ın çömetçe sunduğu servis ile ilgili aramalar alanındaki anahtar kelimeleri süzerek daha doğru sonuç elde edebilirsin. Ancak migren vb etiketleri yazında bulundur ve bu etikete güzel bir açıklama gir ilk kelimesi migren ile başlayacak şekilde. WP kullanıyorsan açıklamaya tanım adı veriliyor. İyi Çalışmalar...

Ayrı ayrı teşekkür ederim. Uzun kuyruklu anahtar kelimelere ve rakiplerin bunları nasıl işlediğine dikkat edeceğim. Sanırım bu önemli bir köşe taşı.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

ponpey ponpey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 70 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Ben kendi deneyeyimlerimi aktarayım.
2. Söylediğiniz yöntemi ben denedim. Denediğim anahtar kelimeyi eş anlamlarıyla yazmaya çalıştım. Ve kısa bir süre içerisinde ilk sıraya yerleşdim. Benden iyi rakiplerim vardı bu yöntem ile o anahtar kelimede herkesi solladım.

staticiation staticiation YesilSEO.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO, İnternet, Yazılım, Tasarı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 48 / 32
  • Ticaret 13, (%100)
Merhabalar;
Yapacağınız tüm kelime çalışmalarında kelimeyi belirledikten sonra kelimeleri çeşitlendirerek tanıtım yazılarını hazırlamalısın.
Hatta link çeşitlerini de çeşitlendirmelisin.
İyi çalışmalar.

Yeşil SEO İnternet Hizmetleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al