wmaraci reklam
lidertakipci

SEO Uyumlu Makale Nedir? Ne Değildir? (Herkes Okusun)

5 Mesajlar 743 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

metamood metamood WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 14 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
Uzun zamandır aklımda olanları sizinle paylaşmak istedim. Çünkü bu SEO uyumlu makale konusunda alan da satan da bazı sıkıntılar yaşıyor. Bunları önlemek adına birkaç şey yazıcam. Sizin de yorumunuz olursa belirtirseniz sevinirim.

SEO Uyumula Makale, kelime bazında yazılarak o kelimelerde üst sıralara çıkmak için kullanılır. Örneğin ben "Sakarya'da kuaför" aramalarında üst sıralara çıkmak istiyorum. Bu keyword yazının içine belli kurallara göre yerleştirilir. Yazıyı yazan kişi kuaför hakkındaki bilgilerle bu keyword'u harmanlayıp bir yazı yazar. Bu SEO Uyumulu Makale'dir.

Ancak forumdaki makale satışları bu yönde değildir. Keza istenen makaleler de pek bu yönde değildir. Arz-Talep dengesi var diyebiliriz. Ama satın alınan makaleler/içerikler konusunda özgün diye bir kavram var. Bu kavram söz konusu yazarın bu makaleyi baştan sona kendisi yazması değildir bunu bilin. Özgün demek Google'ın bu içeriği kopya içerik olarak algılamaması demektir. Bu durumda yazılan içerikler mutlaka internette zaten olan içeriklerdir ve yazar bu içeriğe şekil vererek kopya içerik olarak algılanmasını engeller.

Örneğin, Baş ağrısı nasıl geçer? diye bir içerik yazdırılacak olsun. Bu içeriğin yazılması için intenette araştırma yapmak gerekir. Aksi halde bu konuda etkin değilseniz yani nöroloji doktoru değilseniz içeriği yazmanız zor hatta imkansız olacaktır. Bu forumda hatta bu işin içinde bulunan herkesin yaptığı iş internetten araştırma yapıp hazırda olan içerikleri harmanlamaktır. Zira bir kişi hem moda hem sağlık hem teknoloji konusunda içerikler yazamaz.

Ben sağlıkçı olarak belli başlı konularda direk elime kalem kağıdı alıp yazabilirim ama bu konuların sayısı fazla değildir. Ancak bu konularda bile yazdığım içerikler en nihayetinde başkalarından öğrendiğim ve kitaplardan okuduğum bilgilerdir.

Yani makalelerin olması gereken şekli dediğim gibi "kopya içerik" algılanmasının önlenmesidir. Aynı zamanda içeriği okuyacak ziyaretçileri de düşünmek şarttır. Yani imla kurallarına ve cümle yapısında uymak şarttır. İşte bu yüzden satın alan kişiler öyle profesöre makale yazdırır gibi bir beklenti içine girmesin, satan kişiler de bir zahmet makaleleri %100 özgün olarak satsın. %80 civarında bırakan çok kişi gördüm. Kimse ne kendini ne de başkasını kandırmasın. Umarım anlatmak istediğim anlaşılmıştır.

Tüm bildiklerimiz başkalarından öğrendiklerimizdir.
-Ahmet Şerif İzgören

Ek Olarak: Yorumlarınızı bekliyorum.
devrimedia bashqan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bashqan bashqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 2 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Makalelerin sadece içerik için yazdırıldığını sanıyordum. Güzel paylaşım.
metamood

kişi bu mesajı beğendi.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Yalnız şöyle bir durumda var.

Makaleyi en iyi şekilde yazdırdınız.
Siteye kopyala/yapıştır yapmakla iş bitmiyor.

Bunu siteye ekleyen kişi küçük dokunuşlarla en iyi duruma getirmelidir.

Etkisi en iyi şekilde böyle olur.
furkandemirci

kişi bu mesajı beğendi.

redakte redakte WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhabir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 92 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Bir makalenin özgün olması veya oluşturulan içeriklere klasik hedef kelimeleri serpiştirilerek yayınlanması söz konusu makaleyi SEO uyumlu yapmaz.

İnternetteki içeriklerin zaten %90'ı birbirine benzer, farklı yerlerden esinlenerek, kopyalanarak, fikir edinerek oluşturulmuş içeriklerdir.

Asıl düşünülmesi gereken şu; "yazacağım konuyla ilgili internette yüzlerce benzer içerik var. ben ne yapmalıyım da aralarından sıyrılmalıyım?"

herşey kullanıcı hareketlerinde bitiriyor. Makaleyi istediğiniz kadar SEO uyumlu oluşturmaya çalışın, özenin kullanıcı siteye girdikten 10 sn sonra sayfayı terk ediyorsa geçmişler olsun.

Bildiğimiz klasik SEO alışkanlıkları artık değişiyor ve hatta birçok alanda değişti bile.

wmaraci
wmaraci

metamood metamood WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 14 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
@redakte makaleyi kullanıcı için düzenlemek gerektiğini zaten belirttim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al