freelance iş ilanları

Şikayet Var bölümleri neden "diğer" kategorisinde ?

13 Mesajlar 2.091 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Referee Referee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)
Şimdi, arkadaşlar nedir bu diye sormayacağım? Afedersiniz ama böyle insanlardan bıktık. Ne çok ************** var arkadaş. Şikayet var konuları neden dışlanmış bu forumda ?. Ticaret yapılıyor burada, en çok önem verilmesi gereken konulardan biri olması rağmen dışlanmış bir şekilde kenara atılmış. Görene aşk olsun.

Çok değil daha dün açılmış bir konu biraz önce farkettim. Bütün gün forumdaydım. 1 kere bile dikkatimi çekmedi. Demekki çok arkalarda kalıyor.

Aynı adam 1 saat öncede beni dolandırdı. Ne güzel abi insanların açtığı konular havada kalıyor. Gerçi moderatörler bile gördükçe bakıyor. Yoksa özellikle bakayım şikayet var mı durumu yok.

Şimdi sizlerden bir ricam var. Ben bu arkadaş hakkında yarın ilk iş şikayetçi olacağım. Yapmam gerekenleri söyleyebilir misiniz. Nasıl işliyor bu tip olaylar.

T.İş Bankası cep bank aracılığı ile dolandırıldım. Banka ile görüştüğümde bana direk savcılığa gitmenin bir anlamı olmadığı ve karakolunda bana yardımcı olacağını söylediler.

Bu konuda biraz detay verebilir misiniz. Yarın boşuna bir oraya bir buraya gitmeyeyim.

Kendi oluşturduğum ve yarın savcılığa vereceğim dilekçe aşağıdadır. Hata var ise nelerdir ve nasıl düzeltilir konusunda yardımcı olabilirseniz iyi olur.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
KARABÜK

MÜŞTEKİ
Adı soyadı : ÖZGÜR AKINCI
TC kimlik numarası : **
Telefon : **
Adres : **

SANIK

Adı soyadı : Menderes İslamoğlu
TC kimlik numarası : 53341517256
Telefon : 0536 446 04 94
Adres : Bilinmiyor

SUÇ
**************lık ve hırsızlık.

İZAHI
15.02.2014 tarihinde, saat 01.30(yaklaşık)’da sanık Menderes İslamoğlu adlı kişiye, bana yer sağlayıcı (hosting) alması koşulu ile T.İş Bankası(Cep Bank) aracılığını kullanarak 90 TL ödeme yaptım. Fakat, ödeme sonrası kişinin telefonuna ulaşılamadı.

Kişi ile bir internet sitesi(wmaraci.com) aracılığı ile tanıştım. Kişi, internet sitesindeki birkaç üyeyi daha dolandırdı. Gerekli kanıt ve deliller dilekçeye eklenmiştir.

Sanığın bu eylemi, birden fazla kez ve kişiye tekrarladığı için basit bir suç olmaktan çıkmıştır.

Sanığın bu eylemi suç teşkil ettiğinden, gerekli işlemleri yaparak, kişinin cezalandırılmasını sağlamak amacıyla, savcılığınıza müracaat ediyorum.

TALEP

Yukarıda arz edilen nedenlerle sanık Menderes İslamoğlu adlı kişi hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına, karar verilmesini arz ve talep ederim.

DELİLLER

1-) T. İş Bankası “****” müşteri numaralı hesabımdan 15.02.2014 tarihinde saat 01:33’te sanığın hesabına 90 TL gönderilmiştir. Gerekli doğrulama T.İş Bankası ile görüşülerek yapılabilir.

2-) Menderes İslamoğlu adlı sanık ile 15.02.2014 tarihinde saat 01:23 ile 02:10 arasında “Skype” üzerinden yaptığımız görüşmeler. Gerekli doğrulama Skype şirketi ile görüşülerek yapılabilir.

Skype adresleri
Sanık(Menderes İslamoğlu) : menderes.islam
Müşteki(Özgür AKINCI) : ozgura61

3-) Türkiye’nin en büyük webmaster forumlarından biri olan wmaraci.com üyelerinden “KadirMelih” adlı üyeyi de dolandırmıştır. Kendisi ile de görüşülüp gerekli deliller alınabilir.
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

arsmakina arsmakina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Tasarım Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle geçmiş olsun fakat dilekçe bu şekilde yazılmamaktadır. Ne davası açılacağına kendin değil Savcılık karar verir diye biliyorum arz ve talep değil gereğinin bir an önce yapılmasını rica ederim. Diye yazman gerektiğini düşünüyorum.ve en önemlisi o kişinin ip numarasını bulman

• Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)
Sagolun. İyide bu kadar bilgiyi ben nereden bulayım. İp numarası konusunda sadece forum yoneticileri yardımcı olabilirler sanırım. Ayrıca dilekçe örneklerini inceledim bundan pek farklı değiller. Dava konusunda sadece davanın ne davasına dönmesi gerektiği konusunda bir talep söz konusu. Davanın ne davası olduğunu belirtmedim yazıda. Birde nasıl düzenleyebilirim senin bu söylediğin şekilde.

Veysel Veysel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad V** T**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 84 / 146
  • Ticaret 31, (%100)
Geçmiş olsun hocam bu akşam benimde 30 tl mi dolandırdılar. Ve bunu yapan 22 yaşında bir genç , üzüldüğüm inanın paramın gitmesi değil Türk gençi kendini 30 tl ye nasıl bozabiliyor ona şaşırıyorum

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)

Filmkorku adlı üyeden alıntı

Geçmiş olsun hocam bu akşam benimde 30 tl mi dolandırdılar. Ve bunu yapan 22 yaşında bir genç , üzüldüğüm inanın paramın gitmesi değil Türk gençi kendini 30 tl ye nasıl bozabiliyor ona şaşırıyorum

Sagolun sizede, abi tamam seninki gençtir yapmıştır bir hata, beni dolandıran menderes.islam adlı üye 1974 doğumlu 39 yaşında bir insan. İstanbul Maltepede oturuyor. Biraz araştırdım. Sgk'dan felan çıktı bilgileri. Yarın savcılığa gidiyorum. Umarım birşeyler elde edebiliriz. Ayrıca maltepe emniyet müdürlüğünede telefon aracılığı ile şikayette bulundum. İlgileneceklerini söylediler, ne kadar doğru diyorlar bilemiyorum. Umarım böyle şeyler başımıza bir daha gelmez. Tekrar geçmiş olsun.
Kafkef Veysel

kişi bu mesajı beğendi.

Veysel Veysel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad V** T**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 84 / 146
  • Ticaret 31, (%100)

Referee adlı üyeden alıntı

Sagolun sizede, abi tamam seninki gençtir yapmıştır bir hata, beni dolandıran menderes.islam adlı üye 1974 doğumlu 39 yaşında bir insan. İstanbul Maltepede oturuyor. Biraz araştırdım. Sgk'dan felan çıktı bilgileri. Yarın savcılığa gidiyorum. Umarım birşeyler elde edebiliriz. Ayrıca maltepe emniyet müdürlüğünede telefon aracılığı ile şikayette bulundum. İlgileneceklerini söylediler, ne kadar doğru diyorlar bilemiyorum. Umarım böyle şeyler başımıza bir daha gelmez. Tekrar geçmiş olsun.

Bana göre yapılması gereken en güzel şey T.C. Kimlik numarası onayı ve telefon onayı olmadan üyelik verilmemesi şimdi adam geliyor nicki xxxx bilmem ne sarı çizmeli mehmet ağa kim bulacak bu adamı. Bir hesaptan dolandırsın diğerine geçsin
Referee

kişi bu mesajı beğendi.

sensiz001 sensiz001 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Özel Güvenlik-Polis ewi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 19 / 7
  • Ticaret 10, (%100)

Filmkorku adlı üyeden alıntı

Bana göre yapılması gereken en güzel şey T.C. Kimlik numarası onayı ve telefon onayı olmadan üyelik verilmemesi şimdi adam geliyor nicki xxxx bilmem ne sarı çizmeli mehmet ağa kim bulacak bu adamı. Bir hesaptan dolandırsın diğerine geçsin

Katılıyorum size bencede tc no davetiye bunların olmazsı gerekiyor,sitede bir oylama yapılsa herkes onaylar bu durumu tabi yönetici ne derse o olur

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Hakkınızı aradığınız için tebrikler.
Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14611
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)
Uye 01.38 de uzaklastirilmis. Ayrica "sikayetim var" kategorisi gundem bolumunde gorunuyor. Fakat bir sure sonra alt kategori olmaktan cikartip daha detayli bir ana kategori haline getirebiliriz.

Resmi olarak talep edermeniz durumunda uye hakkinda ip bilgilerini de paylasabiliriz.

Deneyim demeyin, deneyin!

webankasi webankasi Gıda Mühendisi / Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi, Metin Yazarı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 76 / 48
  • Ticaret 46, (%98)
Biz de dün akşam FilmKorku arkadaşla bir dolandırılma işlemi yaşadık. Konuyu açmamıza rağmen hala daha üye forumda aktif durumda. Uzaklaştırılma işlemi yapılmamış.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al