wmaraci reklam
lidertakipci

Site çok geç açılıyor neden?

15 Mesajlar 1.490 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Linuxer Linuxer WMARACI Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Kolay gelsin arkadaşlar benim hız ile ilgili problemlerim varda malum seo için hız önemli diye yazmış bütün webmasterlar, sitemde uyguladığım yöntemleri sıraladım ama hız konusu hala ciddi sıkıntı.

Normal eklentiler sitemi bozuyor bozulmuş hali bile yani eklenti kuruluyken dahi hız sorunu var (Denediklerim: W3 Total Cache, WP Super Cache, WP Fastest Cache, Litespeed Cache) En fazla 1.5 saniye fark ediyor yani 4-5 saniyede açılıyor eklentiler kurulu iken,

Ve ekstra cache eklentilerinin yanında minify eklentisi kurdum ikisini beraber kullandım ama banamısın demiyor,

Ayriyeten Cache eklentisi temamda entegreli kullanıyorum,

Ve cloudflare kullanıyorum Rocket Loader pasif durumda bazı js dosyalarımı bozuyor,

Cloudflare Caching aktif durumda,

Cloudflare Javascript, Css, HTML Auto Minify aktif bütün seçenekler,

LazyLoad Temamda entegreli kullanıyorum,

Veridyende barınıyor site,

Yazmayı unuttum görseller optimize edildi Wp smush kullanıyorum,

Bu arada temamın demo sitesi https://rise.wpdeo.com/ 2 saniyede açılıyor aynı temayı kullanıyorum ve anasayfam daha az kalabalık yinede benimki geç açılıyor.

Banamısın demiyor 5-6-7 saniyede açılıyor site sizce nasıl bir yol izlemeliyim sitenin hızlanması için?

GTMetrix değerlendirmesi anlık

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Cloudflare pasif ederek denediniz mi?

Site adresini pm den yollayın bir bakalım.

• Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 Gönderildi

Hocam cloudflare pasif derken komple dns adreslerini değiştirim mi? Yoksa cache ve minify ayarlarınımı pasif duruma getirim?

JoshgunPRO JoshgunPRO Bilgi güçtür. Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad J** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 60 / 142
  • Ticaret 9, (%100)
Benim de iki ayrı site aynı durumdadır. Tema, eklenti ile alakalı değil, sanırım veridyen ile alakalı. Özellikle ilk açılış hızı, sunucu yanıt verme süresi fazladır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
JoshgunPRO Hocam dediğiniz doğru olabilir çünkü site açılmadan 3 saniye gibi bir zaman geçiyor. Ama emin değilim bu konuda başka nedenlerde olabilir bilmiyorum.

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Öncelikle Web Servers ayarlarınız nedir? Apache, nginx, varnish v.b.?
Web Servers ayarlarınıza göre cache ayarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bunun yanında sunucuda ki cpu ve ram hız için çok önemli. Yine cloudflare kullanıyorsanız web servers ve cache ayarlarınızı cloudflare göre yapılandırmanız gerekli.

• Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
alperi

Hocam Litespeed altyapı, tema sahibi Nginx kullan çok farkeder diyor performans ama ekstra vds almam gerekli oda sorun şu sıralar.

https://www.veridyen.com/web-hosting.html Tek Limitsiz paketini kullanıyorum hocam.

Web servers ve cache ayarlarımı nasıl cloudflare göre yapılandırabilirim? Eğer derseniz cloudflare kaldır sorun değil kaldırabilirim ama performans yönünden daha da kötü olmaz değilmi?

Bu arada temamın demo sitesi https://rise.wpdeo.com/ 2 saniyede açılıyor aynı temayı kullanıyorum ve anasayfam daha az kalabalık yinede benimki geç açılıyor.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşlar öncelikle First Byte süresi her zaman sunucu ile alakalı değildir, bunu özellikle belirtmek isterim.

Bana belki inanmayabilirsiniz ancak yabancı kaynaklardan araştırırsanız bir çok neden olabileceğini göreceksiniz.

Konu sahibi arkadaşa da izah ettiğim gibi Cache eklentisinde yanlış olan bir ayar, kullanılan bir eklentinin cpu tüketmesi, Cloudflare de yanlış bir yapılandırma, ve paylaşımlı hostinglerde ''anlık ziyaretçinin'' artışı nedeni ile First Byte sürelerinde gecikme yaşanabilir, bu son derece doğaldır.

Her zaman derim, önce kendimize bakalım daha sonra sunucu kaynaklı olduğuna kanaat getirelim.

İzlediğim kadarı ile Gtmetrix ve Pagespeed analizleri yapılarak hızlara bakılıyor. Halbuki ikisi de sadece size yapılması gereken önergeleri sunarlar. En basiti Gtmetrix Kanada lokasyon üzerinde hız verir. Aramızda baya fark vardır.

Esas hız analizini webpagetest üzerinde İstanbul veya Ankara lokasyon üzerinde yapmanız her zaman daha sağlıklı olacaktır. Hem bu sayede detaylar bölümünde neyin ne kadar sürede yüklendiğini daha net görebilirsiniz.

Ayrıca Pingdom Avrupa lokasyonda hız analizine kabaca bakabilirsiniz. Genelde 1 sn altında olan sitelerin hızı iyi anlamına gelir. Tabii ki reklamlı siteler bu kapsam dışındadır.

İyi forumlar herkese.

Amedesv2 Amedesv2 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşım bende bu sorunlarla inan çok uğraştım ve çözümü aslında bir kaç şey hemen konuya değineceğim öncelikle,

Cloudflare SSL Pasife Al
Wordpress'e Yüklediğin Ssl Programını Devre Dışı Yap
İnternette Ayhankaraman.com diye bir site var oradan wp-rocket'i ücretsiz indir
Bir'de böyle Dene Bakalım

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
siteyi pm alabilirmiyim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al