wmaraci reklam
lidertakipci

Site hakkında genel düşünceleriniz

8 Mesajlar 808 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

blogagaci blogagaci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 413
  • Beğeniler 158 / 123
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar, bir e-ticaret sitesi kurmuştum.

http://www.orvabutikcikolata.com/

Fakat pek satış olmuyor.

İşin içinde olduğum için bir ziyaretçi gözüyle bakamıyorum açıkçası. Eksiği nedir?
Neler yapsam daha iyi olur? Tema sıkıcı mı? Ya da böyle bir siteden alışveriş yapar mısınız?

gibi soruları sizlere sormak istedim. Lütfen bir kaç satır da olsa düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

wmaraci
reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Selamlar; görüşlerimi aktarayım.

1-Site gayet güzel ve satış yaptığı ürün gibi de tatlı görünüyor bence.
2-Sol taraftaki ürün grupları kısmını siyah bant üzerine kategori olarak eklemeniz daha sağlıklı görüntü sağlayacaktır.
3-Sağ tarafta orvablog kısmı orayı çirkin gösteriyor, bence kaldırın.
4-Satış az demişsiniz. Gelen ziyaretçi var da mı satış az yoksa ziyaretçi sayısı mı az? Bunu bilmek lazım. Çünkü satış olabilmesi için siteye girilmesi gezilmesi lazım ve bu girişlerin artması lazım ki satış artsın.

diyebileceklerim bunlardır. Artık bir kutu çikolata gönderirsiniz bana hediye olarak :D

Şaka bir yana güzel satışlar dilerim...

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 413
  • Beğeniler 158 / 123
  • Ticaret 2, (%100)
BakalimBilelim kardeşim öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim.

2. maddede yazdığını ben de düşünmüştüm açıkçası.

Sitenin sosyal hesapları var ve gayet aktif
İnstagramda 28 bin takipçisi falan da var. En son da çekiliş falan yaptık.
Ziyaretçi gelmese geliyor yani.

yazanadam yazanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 59 / 55
  • Ticaret 6, (%100)
Logoyu bence bi elden geçirin. Beyaz fona siyah arka planlı logo gitmemiş
blogagaci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Çok sevilen çikolatar, nişan çikolataları, kız isteme çikolataları vs vs bu tarz ilgi çekici kategorileri görünür yapın hocam. Ayrıca slayt alanını daha etkili kullanın. İnsan baktığında iştahlansın. Misal bir çocuğun çikolata tepsisinden avuç avuç çikolata almasını gösteren bir resim...

Bir diğer nokta da resimlerin kimisi kare kimisi dikdörtgen... Tek bir boyutta olması lazım. O da itici duruyor...

Mesela o orvablog kısmını kaldırıp oraya, hangi çikolatayı begendiniz, söyleyin sizi bilgilendirelim alanı açabilirsiniz.

Ya da "siz çikolata alma nedeninizi söyleyin biz de önerilerimizi sıralayalım" gibi bir alan olabilir...

Ben çikolata almak için bir siteye girsem, hangi çikolatayı alacağıma karar veremem kolay kolay. Ama biri beni o anda siteden bilgilendirirse daha kolayca almaya meyillenirim...

Hocam eğri veya doğru bayağı bir analiz yaptım...

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 413
  • Beğeniler 158 / 123
  • Ticaret 2, (%100)
yazanadam logo bana da biraz durgun geldi açıkçası daha canlı ya da daha göze hitap eden bişeyler olabilir diye düşünüyordum. Ama site sahibi böyle istediği için böyle karar aldık bizde.

Ek Olarak:

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Çok sevilen çikolatar, nişan çikolataları, kız isteme çikolataları vs vs bu tarz ilgi çekici kategorileri görünür yapın hocam. Ayrıca slayt alanını daha etkili kullanın. İnsan baktığında iştahlansın. Misal bir çocuğun çikolata tepsisinden avuç avuç çikolata almasını gösteren bir resim...

Bir diğer nokta da resimlerin kimisi kare kimisi dikdörtgen... Tek bir boyutta olması lazım. O da itici duruyor...

Mesela o orvablog kısmını kaldırıp oraya, hangi çikolatayı begendiniz, söyleyin sizi bilgilendirelim alanı açabilirsiniz.

Ya da "siz çikolata alma nedeninizi söyleyin biz de önerilerimizi sıralayalım" gibi bir alan olabilir...

Ben çikolata almak için bir siteye girsem, hangi çikolatayı alacağıma karar veremem kolay kolay. Ama biri beni o anda siteden bilgilendirirse daha kolayca almaya meyillenirim...

Hocam eğri veya doğru bayağı bir analiz yaptım...

Canlı destek gibi mi diyorsunuz hocam?

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
blogagaci gibi gibi, canlı olmasa bile kısa sürede dönüş yapılacak şekilde ziyaretçi bilgilendirilebilir.

Misal ben ziyaretçi olsam şöyle bir soru sorup beklerim cevabını;

Merhaba, bayramda ziyarete gideceğim. Hangi çikolataları önerirsiniz.

yazanadam yazanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 59 / 55
  • Ticaret 6, (%100)

blogagaci adlı üyeden alıntı

yazanadam[/bahset] logo bana da biraz durgun geldi açıkçası daha canlı ya da daha göze hitap eden bişeyler olabilir diye düşünüyordum. Ama site sahibi böyle istediği için böyle karar aldık bizde.

blogagaci Site sahibi belki detaylar hakkında fazla bilgi sahibi değildir ancak bunlar önemli detaylar. Kişiye uygun bir dilde anlatıldığı taktirde sorun olmayacağını düşünüyorum. Siteye ilk giren insan önce görsel açıdan etkileneceği için böyle küçük pürüzler insanın siteye karşı olumsuz bakmasına neden olabilir.

Birde hediye seçici gibi bir sistem olabilir. Kişi örneğin söz çikolatası alacaksa "söz kesme" seçeneğini seçip karşısına ona uygun çikolatalar gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al