wmaraci reklam

Site hızını 1 saniyenin altına düşürmek hayal mi?

6 Mesajlar 773 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Belki de bana denk gelmedi, cdn ve optimizasyon denedim, en sade temayı kurdum ama 3g de 1 saniyeyi sadece yeni kurduğum boş sitelerde gördüm :) google mu abartıyor yoksa böyle bir şey gerçekten var mı?

test sitesi: https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Reklam olan sitelerde mümkün değil.

Önemli olan 2.5 sn ve altında açılmasıdır mobil kullanımda.

Masaüstü 1-1.5 sn açılış hızı mümkündür, hatta 1 sn altında açılan siteler de mevcut. Ancak mobilde bunu yakalamak epey zor.
nigne2011

kişi bu mesajı beğendi.

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Google ne istediyse o konuda en iyi olmaya çalıştık. Hız konusunda da herkes en iyisi için çalışıyor. Masaüstü için 1 saniye de açılan siteler çok kolay ama mobilde 2 saniye de zorluyor bizi. Ama yeni teknolojiler çıktıkça 1 saniyenin de altına rahatça inilecek gibi görünüyor.
nigne2011

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Evet fazlasıyla mümkün bu dediğinizi yapabilmek fakat ciddi anlamda tema seçimi bunda çok çok önemlidir. Örneğin biz sitemizi buna göre optimize ettik ama anasayfada ciddi oranda resim eklemek zorunda olduğumuz için 3G 'de düşük görünüyor site halbuki normal bir blog sayfası şeklinde olsa değerler çok farklı olacak belki.

Ama yinede thinkwithgoogle 'ın ne yazıkki çok güncel olduğunu düşünmüyorum. Olabildiğince en kötü internet ve en kötü tarayıcıyı baz alıyor olabilirler testlerde. Onun yerine pagespeed insight'ı ciddiye alırsanız daha iyi olur.
nigne2011

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
hızlı tema+ çok güçlü cacheleme + cloudflare+ full site ve sunucu optimizasyon ile yapılabilir. Reklam sitenize koyarsanız çok çok daha zordur. Önemli olan sitelerin ilk tepki süresi ve max 3 saniyeyi geçmemesidir. Bazı yapılan optimizasyonlar her sitede etki etmez ve hatta zararı bile olabiliceği için uzman kişilerle dediğiniz rakamlar yakanabilir aktif bir sitede.
nigne2011

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir de site optimizasyonu konusunda sadece ana sayfadan ibaret olduğunu düşünen yüksek bir kesim var maalesef.

Optimizasyon işlemi yapılırken tüm sayfalar elden geçirilmelidir daima. O zaman site daha çok hafifleyecek ve doğal olarak açılış hızında ciddi bir iyileşme görülecektir.

Webpagetest analiz sitesini kullanarak telefon modeli seçerek bir fikir edinebilirsiniz detaylı olarak. Toplam yüklenme süresine aldırmamalısınız çünkü Amerika lokasyon üzerinden veriliyor sonuçlar. Ancak mobilde neyin ne kadar sürede olumsuz etkilendiğini görme imkanı veriyor. Bunun için Simple Testing bölümünde Mobile 3G Slow kısmından yapabiliyorsunuz. Ama sonradan moralinizi bozmayın derim :) Özellikle resimlerin mobilde ne kadar geç yüklendiğini görmeniz açısından belirtmek istedim.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al