wmaraci reklam

Site Taşıma Hakkında Yardım

7 Mesajlar 607 Okunma
wmaraci reklam

msamsamsa msamsamsa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhabalar.
Bundan yaklaşık 3 yıl önce açtığım şirin ve güzel bir bloğum vardı sağlık alanında.. Domain felan öyle çok efsane bi şey değil. Kendim yazılar yazıyordum, uzmanlık alanım olduğundan öğrendiklerimi bloğa aktarıyordum vs. Derken baktım ki sitemin günlük tekil hiti 1500lere sabitlendi. Şu an da hali hazırda 170 yazı var. Dedim adsense işine gireyim. Önce arkadaşın hesabını kullandım, güzelce başka siteler de vardı o hesapta ve ödememizi aldık. Sonra, Ben kendi hesabım için uğraştım ettim alamadım. Gittim parayla adsense hesap satın aldım. Taam 200 tl oldu ve pat, hesap banlandı. Muhtemelen başka bir arkadaşım tekraren tıkladı ve dahi geçersiz etkinlik dedi google reis ve banladı beni. Bu tam bir yıl önce oldu ve ben bir yıldır itiraz formları, yeni başvurular vs envai çeşit şey denedim, ama google beni affetmedi .. Şimdi ise bir kaç dosttan ve bu forumdan, saolsunlar, adsense hesabına sitemi ekleyip kodlar koyduk ama reklamlar çıkmıyor. Webmaster aleminde herkes bilir ki, adsensden ban yemiş site, artık hurda olma yolundadır.
Neyse, ben şimdi bu günlük 1000 sabit hitimi kaybetmeden, bu sitemi başka bir domaine taşımak istiyorum. Konularım vs hep emeklerim. Ama şimdi kopyalasam, bu sefer google yeni sitemi kopya içerik olarak algılamaz mı ? Yeni sitem aynı performansı koruyabilir mi ? Nelere dikkat etmeliyim, lütfen bir yol gösterin ...

wmaraci
reklam

HarunNT HarunNT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 1 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
Birebir kopyalarsanız spam cezası alabilir site,

301 yönlendirme yaparak taşıyabilirsiniz, sıralama ve hit kaybı yaşanabilir ama başka bir sağlıklı yol yok maalesef.

millertekadam millertekadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 171 / 88
  • Ticaret 21, (%100)
301 çekin sitenize 1 2 hafta içerisinde oturacaktır tekrardan google da.

• Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
301 nedir hocam tam olarak nasıl olacak? Yani domain yönlendirme sanırım , ancaak; mesela eskisite.com/silverdinkremneiseyarar diye bi index var, bunu konuyu kopyalamadan nasıl yenisite.com/silverdinkremneiseyarar a getireceğim ki ?

wmaraci
wmaraci

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Site wordpress mi?

Burada detaylı bir şekilde nasıl yapacağınız anlatılıyor. Takıldığınız yer olursa sorun cevaplarım

https://www.karabulut.co/wordpress-domain-degistirme/

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

• Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Paylaştığınız konu çok faydalı ve iyi bir konu olmuş. Evet sitem wordpress. Ancak bir iki sorum var müsaadenizle:
1) Konular yeni siteme de eklenmiş olacak di mi ? Yani yukarıda bahsettiğim gibi mesela; eskisite.com/silverdinkremneiseyarar adresindeki konu, aynı şekilde yenisite.com/silverdinkremneiseyarar şeklinde olacak ve yeni adresiyle de google amca indexliyecek ve kendi seviyesene göre belirli bi sırada bu sonuçları gösterecek , bu yöntemle taşırsak di mi ?
2) eski domainimin süresi bitip kapandığında ne olacak eski indexler? Googledan adres değişikliği yapıldığında eski sitemin indexlerini kaldırır mı ?

• Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Var mı fikri olan arkadaşlar ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al