lostyazilim

Sitelerim Tehlikede Acil Yardım Lütfen

27 Mesajlar 3.347 Okunma
lostyazilim
smmexpress

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar, hosting firmam bir süre önce CPU kullanım limitini %5 olarak değiştirmiş. Tabii bizim haberimiz yok, Haliyle sitelerim sık sık CPU engeline takılıp ulaşılamaz duruma geçiyor. Destek talebi gönderiyorum CPU yetmiyor diyorlar, en üst paketlerinde bile CPU limiti %5 miş. Benim acil sitelerimi güvenli bir sunucuya aktarmam gerekiyor. İHS düşünüyorum, Tek tedirginliğim domainler, Sitemin son yedeklerini aldım.

Domain transfer kodumu vermezlerse ne gibi bir yol izlemem gerekir ? Kendimi buradan mutlaka kurtarmam gerek 1-1.5 K ziyarette siteye suspend atıyorlar çünkü. Acil bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum.

wmaraci
reklam

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1335
  • Beğeniler 1632 / 281
  • Ticaret 34, (%100)
Muhtemelen Transfer kodun ürünlerim domain kısmında vardır adamlar ile muhattap olmadan alabileceğini düşünüyorum..

(UzmanBilisim'den domain taşımıştım İHS'ye benim 1-2 kere olan saldırı ve CPU yüzünden sorunlar vardı uzman bilisim de en sonunda domaini de tasıdım.(domain tasıma işlemi 7-15 gün arası mı ne sürüyor hemen taşınmıyor ama daha da kısa sürebilir bilgi maili geliyor ).

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Gizemli LORD adlı üyeden alıntı

Muhtemelen Transfer kodun ürünlerim domain kısmında vardır adamlar ile muhattap olmadan alabileceğini düşünüyorum..

(UzmanBilisim'den domain taşımıştım İHS'ye benim 1-2 kere olan saldırı ve CPU yüzünden sorunlar vardı uzman bilisim de en sonunda domaini de tasıdım.(domain tasıma işlemi 7-15 gün arası mı ne sürüyor hemen taşınmıyor ama daha da kısa sürebilir bilgi maili geliyor ).

Peki diyelim ben IHS den hosting aldım. domain için taşıma kodunuda buldum, eski servis sağlayıcımdan IHS ye geçici yönlendirme yapabilirmiyim ? Yani yönlenme süresi boyunca sitelerin kapalı kalmaması için ?
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1335
  • Beğeniler 1632 / 281
  • Ticaret 34, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Peki diyelim ben IHS den hosting aldım. domain için taşıma kodunuda buldum, eski servis sağlayıcımdan IHS ye geçici yönlendirme yapabilirmiyim ? Yani yönlenme süresi boyunca sitelerin kapalı kalmaması için ?

Hocam domain taşıma işlemi için domain de herhangi bir ayarlama/değişiklik yapmanıza gerek yok... (NS'leri ve DSN'leri falan zaten ayarlı ise sorun yok sadece barındığı firma değişiyor bu taşıma işleminde ondan ona geçiyor yani ... )

EK: Ayrıca yanlış anlamayın da İHS' teknik desteğe de sorabilirsiniz bu tür konuları Teknik destekleri süperdin taşımadan önce onlara sormuştum ben.

Yalnız şu an siteniz nerede eğer İHS'ye taşınmış ve ona göre domain ayarları yapılmış ise ayar çekmeye gerek yok;ama İHS'ye siteniz halen taşınmamış ise domain eski sunucuya göre ayarlanmış olacağında talşındaığında da eski ayarları kalır.

EK. 60 gün dolmadan domain Transferi yapamazsınız..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Hocam domain taşıma işlemi için domain de herhangi bir ayarlama/değişiklik yapmanıza gerek yok... (NS'leri ve DSN'leri falan zaten ayarlı ise sorun yok sadece barındığı firma değişiyor bu taşıma işleminde ondan ona geçiyor yani ... )

EK: Ayrıca yanlış anlamayın da İHS' teknik desteğe de sorabilirsiniz bu tür konuları Teknik destekleri süperdin taşımadan önce onlara sormuştum ben.

Yalnız şu an siteniz nerede eğer İHS'ye taşınmış ve ona göre domain ayarları yapılmış ise ayar çekmeye gerek yok;ama İHS'ye siteniz halen taşınmamış ise domain eski sunucuya göre ayarlanmış olacağında talşındaığında da eski ayarları kalır.

EK. 60 gün dolmadan domain Transferi yapamazsınız..

Şuan sitem eski sunucumda henüz taşımadım hiçbirşey, Anladığım kadarıyla domain transfer işlemini yapacağım önce, transfer gerçekleşene kadar eski NS ayarlarım duracak ve eski hosttan devam edecek, sonra site hostuda taşıyım NS leri yeni sunucuya göre düzelteceğim doğrumu anladım ?

• Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1335
  • Beğeniler 1632 / 281
  • Ticaret 34, (%100)

Şuan sitem eski sunucumda henüz taşımadım hiçbirşey, Anladığım kadarıyla domain transfer işlemini yapacağım önce, transfer gerçekleşene kadar eski NS ayarlarım duracak ve eski hosttan devam edecek, sonra site hostuda taşıyım NS leri yeni sunucuya göre düzelteceğim doğrumu anladım ?

Önerim öncelikle siteyi taşıyınız (Taşıma işlemini genelde ücretsiz yapar taşıyacağınız firma / İHS ücretsiz yapıyor mu bilmiyorum bir görüşünüz o aşamayı : siz taşımayı biliyorsanız sorun yok zaten))

Sonra diğer sunucudaki domainde gerekli yönlendirme (NS falan filan) ayarlarını yapınız.

(Domain taşıma işlemi uzun sürüyor dediğim gibi önce domaini taşıyam sonra yedekleri derseniz uzun iş olur .. )
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Önerim öncelikle siteyi taşıyınız (Taşıma işlemini genelde ücretsiz yapar taşıyacağınız firma / İHS ücretsiz yapıyor mu bilmiyorum bir görüşünüz o aşamayı : siz taşımayı biliyorsanız sorun yok zaten))

Sonra diğer sunucudaki domainde gerekli yönlendirme (NS falan filan) ayarlarını yapınız.

(Domain taşıma işlemi uzun sürüyor dediğim gibi önce domaini taşıyam sonra yedekleri derseniz uzun iş olur .. )

Site taşımayı biliyorum evet. Zaten toplamda 15 dk mı almaz yedekleri yeni hosta yüklemek. Orada sorun yok, evet haklısınız önce hostu taşıyıp sonra domaini taşımam daha mantıklı. tedirginliğim sadece domainlerde ( transfer kodunu falan alamazsam vs ) çünkü yönetim panelinde transfer kodu yok iletişime geçim almam gerek, çalıştığım firma biraz agresif ve geçmişte bu gibi durumlarda hem domainlere konmuş, hem siteleri kapatmış bir firma. ( Bende sonradan öğreniyorum )
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1335
  • Beğeniler 1632 / 281
  • Ticaret 34, (%100)

Site taşımayı biliyorum evet. Zaten toplamda 15 dk mı almaz yedekleri yeni hosta yüklemek. Orada sorun yok, evet haklısınız önce hostu taşıyıp sonra domaini taşımam daha mantıklı. tedirginliğim sadece domainlerde ( transfer kodunu falan alamazsam vs ) çünkü yönetim panelinde transfer kodu yok iletişime geçim almam gerek, çalıştığım firma biraz agresif ve geçmişte bu gibi durumlarda hem domainlere konmuş, hem siteleri kapatmış bir firma. ( Bende sonradan öğreniyorum )

Zor işiniz o zaman :S... sıkıntılı adamlar ise :(...

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Natro iyidir.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Aşırı pahalı bana göre.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al