wmaraci reklam
lidertakipci

Sitelerinizden Umutlu musunuz?

40 Mesajlar 4.284 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)
Sanırım çoğunuz 'çabuk pes etme' konusunda hemfikirsiniz. Ancak açılan sitelerin genel olarak durumuna bakılınca bu konu çok garipsenmemeli!

Açılan bir çok site/blog özgünlükten bihaber şekilde ilerleme düşüncesine kapılınca çabuk pes etmek en cazip kurtulma yolu oluyor.

Dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var ki size de hiç yabancı değil; Türkiye'nin en tanınmış blogları/siteleri kurulduğu günden bu yana sadece bilgileri dahilinde olan içerikleri ile iyi yerlere gelmeyi başardılar. Ancak sonrasında açılanlar bahsi geçen ünlü site/bloglar arasında dolaşarak kendi içeriklerini oluşturmaya çalışıyor. Bu durumda başarılı olmak sanıldığından daha zor ve sıkıcı bir hal alıyor...

Sizce tek sorun 'çabuk pes etmek' mi?

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Tabi ki hayır. Açılan çoğu site kendine bir hedef belirlemediği için sonu hüsran oluyor.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Kar amacı gütmeyen blogcuyum ve blogumdan umutluyum her geçen gün ziyaretçi sayısı artıyor ve bu gece 12:00'da aylık ziyaretçi sayım 15bini aşmış olacak :)

Are you alright?

goga82 goga82 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
blogum canavar gibi hit alıyor günlük ortalama 500-700 arası.2000-4000 arası sayfa görüntülenme sayım var.ziyaretçilerinin her biri google aramalarından gelmekte..Paratik yemekler,pratik yemek tarifleri anahtar kelimesinde ilk sıradan üçüncüyüm.pr3 pozisyonundayım su an diger güncelleştirmede pr4 e çıkmam garanti.ne posta para veriyorum nede başka bir yere reklam kazançlarımda çok iyi..zamanında bana blogger ım var diye dalga gecen ve bu bir blog bundan bişiy yolmaz diyen wepmasterlara sesleniyorum..istemek başarmanın tamamıdır ve garantisidir.
http://yemekteyizbiz.blogspot.com/

wmaraci
wmaraci

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Çok ziyaretçi beklersiniz gelir ama nicelik bakımından bir yükseklik olur. Mesela siz hiç webtasarımı ile uğraşıyor olmasaydınız, gidip webtasarımı makaleleri yazsanız kime ne faydası dokunurdu. Bilgiyi alanın "ne alaka bu sitede bunun ne işi var" dediğini duymuyorsanız eğer websitesini neden açtığınızı sorgulamasınız. Ama nitelik bakımından iyi işler yapılırsa günde 10 kişi bile okusa blogunuzu veya websitenizin şöyle sağlam 10 kişi takipçisi olsa bunları kullanmak sizin elinizde...

mesela siz fırıncıysanız websitenizde ekmek satmanıza gerek yok, ekmek çeşitlerinden bahsediniz. birileri mutlaka sizin fırıncı olduğunuzu anlayacak ve sizinle pazarlığa gececektir zaten.

✂------------------------

Ubeyd Ubeyd ubeyd değil ubeydullah Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 24 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
kişilik olarak her zaman umutluyumdur.
site açmak için çok paralar harcadım. sonunda sadece kişisel bloğuma yöneldim. şuan bi tema satın aldım (daha dosyaları göndermedi temanın sahibi ama inşallah en kısa zamanda gelir). Bu son olacak, bu sefer inşallah sonuna kadar gideceğim :)

Bir Kişisel Blog Yazarı: adamkarga.net

chalap chalap Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 25, (%100)
geleceğinden umutlu değilim şu halini korusun yeter bana :)

panoramaharem panoramaharem netortami.net Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Açtığım 2 blog ve 1 forum sitesinden umutluyum. Web sitesi sahibi olmak sabır işidir. 5 ay önce açtğım blog google sıralamasında 1 yıl önce açtığım blogu geçti. Fakat pagerank olarak 1 yıllık sitem daha önde. Onun üzerinden link satışı yaparak hiç değilse domain + host parasını çıkarmayı düşünüyorum şimdilik. Sabrın sonu selamettir :)

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)
Şuan faaliyet gösteren 4 adet sitem var ve 2 sitemden aylık 250$ kazanıyorum adsense reklamlarından. Sitelerimden memnunum umarım onlarda benden memnundur :) Ben onlara bir annenin çocuğuna gösterdiği ilgiyi gösteriyorum, sitelerimi çok seviyorum. Asla ama asla kâr amacıyla açmadım sitelerimi, adsense ekledim sırf temalarımdaki reklam alanları boş kalmasın diye :) Tüm site sahibi dostlarımdan tek ricam lütfen sitelerinizi sahipsiz bırakmayın ve onlarla olabildiğince ilgilenin elbet birgün meyvelerini verecektir sizede. Benim belkide tek yaşama umudum sitelerim :) Onlarla vakit geçirmeyi çok ama çok seviyorum. Tüm site sahibi arkadaşlara başarılar diliyorum Rabbim vermiş olduğunuz emekleri boşa çıkarmasın. Saygılarımla.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Tabiki umutluyum ve başarıya ulaştığını düşünüyorum :) Gelir yönünden bakarsak; talep olduğu için reklam alanı ekledim. Yoksa reklam alanı eklemeyi düşünmüyordum. Tamamen "kalite" ve "faydalı olma"yı amaçlayarak açtım ve öylede devam ediyorum :)

Asla bıkmadım, bıkmamda. İşin en güzel yanlarından birisi; çevrenizde "sitenizi takip ediyorum" cümlesini duymak.. :) İçeriğin kalitesine aşırı derecede önem veriyorum. Para karşılığında falan tanıtım yazısı alarak asla siteyi kirletmeyi düşünmüyorum. Bana ziyaretçi gelecekse faydalı olduğum için, kaliteli olduğu için gelsin. Sırf hit almak içinde garip garip içerik ve etiketler girmiyorum. Bildiğimi uyguluyorum, kendi haline bırakıyorum :)

Çok şükür herşey iyi gidiyor. Güzel bir konu olmuş. Teşekkür ederim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al