wmaraci reklam

Sitem bazı yerlerde açılmıyor!

8 Mesajlar 872 Okunma
smmexpress

seosozluk seosozluk SEO Forever Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar,

Çok ilginç bir problemle karşı karşıyayım. Sitem evde, işte açılıyor ama mesela arkadaşımın iş yerinde veya kardeşimin okulunda açılmıyor?

Category: none falan yazıyor veya tarayıcı yüklüyor yüklüyor ama siteye getiremiyor.

Hosting firmama sordum sitenin içeriği ile ilgilidir falan dedi.

Sorun hakkında yorumu olan var mı?

wmaraci
reklam

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
İlginç, category none derken tam hata ekranını atabilirmisin, siteyi yeni filan mı taşıdın ? Hiç girilmese tamam da category none hatası ilginç.

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam hosting firmanızın dediği gibi siteyle alakalıdır. Sizin bilgisayarınızda işinizdeki bilgisayarda çerezlerle önbelleklemeyle vs. direk sitenin açılması normal

Kişisel Blog: www.onurr.org

• Üyelik 17.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 5, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

İlginç, category none derken tam hata ekranını atabilirmisin, siteyi yeni filan mı taşıdın ? Hiç girilmese tamam da category none hatası ilginç.

2 tane hostgator hesabım vardı (biri farklı biriyle ortak diğeri farklı), 1 hesabımdaki domainler her yerde açılırken, diğer hesabımdakiler bazı yerlerde açılmıyordu.

Hostu Godaddy'e taşıdım. Sıfırdan bir site açtım, her yerde açılıyor sonra problemli sitelerimden birini Hostgator'den Godaddy'e aktardım, farkettim ki problem devam ediyor.

Örneğin bu siteye (haberdaret net), starbucks'tan girmeye çalışınca tarayıcı devamlı yükleniyor ama sonuç getirmiyor. Bir arkadaşımdan denemesini rica ettim o da bana ekteki ekran görüntüsün yolladı.

http://hizliresim.com/Ezb80B

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Hocam yazmış olduğun sorunlar attığın resim farklı şeyler değil mi, resimde sitenin engellendiği gözüküyor, kullanılan internetin güvenlik duvarı engelleme yapıyor olabilir ama sen none çıkıyor filan diye söylemiştin, taşıma işlemi yaptıysan belki tam oturmamıştır siteler. Yada arada ip blocklamaları yaparlar belki onlara takılıyorsundur ama dediğim gibi sen none çıkıyor filan diyorsun.

• Üyelik 17.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 5, (%100)

Hocam yazmış olduğun sorunlar attığın resim farklı şeyler değil mi, resimde sitenin engellendiği gözüküyor, kullanılan internetin güvenlik duvarı engelleme yapıyor olabilir ama sen none çıkıyor filan diye söylemiştin, taşıma işlemi yaptıysan belki tam oturmamıştır siteler. Yada arada ip blocklamaları yaparlar belki onlara takılıyorsundur ama dediğim gibi sen none çıkıyor filan diyorsun.

Hocam haklısın ama bu iki durumun denk gelmesi rastlantı mı ki? Yani 5 tane sitemde de aynı sıkıntı var. Ya siteler yüklenemiyor ya da security hatası veriyor. Bu hatayı veren arkadaş IT departmanına sormuş, o da kategoriden büyük ihtimal demiş. Ondan kategori falan dedim.

Yani her şeyi geçtim. iki farklı hosting hesabım var, 1 tanesindeki tüm domainler her yerde açılıyor, diğerindeki domainler bazı yerlerde açılmıyor. Hostu değiştiriyorum sorun devam ediyor...Çok saçma değil mi?

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

seosozluk adlı üyeden alıntı

Hocam haklısın ama bu iki durumun denk gelmesi rastlantı mı ki? Yani 5 tane sitemde de aynı sıkıntı var. Ya siteler yüklenemiyor ya da security hatası veriyor. Bu hatayı veren arkadaş IT departmanına sormuş, o da kategoriden büyük ihtimal demiş. Ondan kategori falan dedim.

Yani her şeyi geçtim. iki farklı hosting hesabım var, 1 tanesindeki tüm domainler her yerde açılıyor, diğerindeki domainler bazı yerlerde açılmıyor. Hostu değiştiriyorum sorun devam ediyor...Çok saçma değil mi?

Şimdi hocam resimdeki hata güvenlik duvarı uyarısı, site filtreye yakalanmış ve zararlı olabileceği için erişim yapılamamakta diye gösteriyor, bu durumda ya siten zararlı bir yazılım yada bir dosya barındırıyor ve bu da bir şikayet üzerine ilgili güvenlik duvarlarının veritabanına işlenmiş yada okullardaki gibi bir saçma sistem ile xx konusu geçtiği için bu engellere takılıyor.

• Üyelik 17.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 5, (%100)

Şimdi hocam resimdeki hata güvenlik duvarı uyarısı, site filtreye yakalanmış ve zararlı olabileceği için erişim yapılamamakta diye gösteriyor, bu durumda ya siten zararlı bir yazılım yada bir dosya barındırıyor ve bu da bir şikayet üzerine ilgili güvenlik duvarlarının veritabanına işlenmiş yada okullardaki gibi bir saçma sistem ile xx konusu geçtiği için bu engellere takılıyor.

şöyle diyim hocam:

englishside com (worksheet sitesi)
seosozluk com (seo sitesi)
haberdaret com (magazin cırt pırt sitesi)

bu 3 site'de ne zararlı bir yazılım ne de xx lik bir durum var...Hepsinin tek ortak özelliği, aynı hostta olmaları

birazsaglik
hainpatron
istprintables

bu 3 site de aynı, ortak özellikleri aynı...

yani senin dediğin doğruysa,

ilk saydığım 3 site tehlikeli içerik barındırıyor diğer 3'ü temiz...şöyle söyliyim imkansız

hepsi benim, hepsi aynı :) tek fark hostingler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al