lostyazilim

Sitem Saldırı Alıyor

10 Mesajlar 1.647 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

zeytin8899 zeytin8899 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
Arkadaşlar sitem şuanda saldırı alıyor çünkü aynı host firması farklı sitelerim var hepsi açık ama benim site kapalı,siteye giren son kullanıcı rusyadan girmiş iki farklı ip ile ve siteme erişim yok bu ipleri engellemek istiyorum ama cpanel ve wpadmin bölümü erişimi yok ne yapmam gerekiyor?

veya saldırı olup olmadıgını tam olarak nasıl anlarım?Artık canım çok sıkıldı bu duruma havadan nem kapsa site kapanmaya başladı(3-5 ergen bile siteyi anında kapatabilecekse bence bir yerlerde yanlışlık var) ve host firmasınada söyledim ,devamlı istek yollayan ipleri oto banlaması gerekmez mi yoksa ben mi yanlış biliyorum?
Hatta haddimi biraz aşarak host firmasına bu şekilde verdiginiz hizmet kalitesiz olmaya devam ederse bu durumu arkadaşlarında yaşamaması
için tüm wmforumlarda maduriyetimi belirtecegimi söyledim.

https://discord.gg/S6mByw8
wmaraci
reklam

kmalpha kmalpha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer bir ip üzerinden sürekli saldırı almanız durumunda, host firmasının firewalları devreye girer ve otomatik olarak engeller. Zamanında ben bir tane yurt dışı sitesine saldırı yaptığımda "Acces denied" mesajı verip beni etkisiz bırakmıştı. Yani kısacası hocam host firman iyisi bu desteği vardır zaten he kötü ise büyük ihtimal yoktur. Tek çaren host firması. He bir çare daha vardı sanırsm htacces dosyasından İP engelleyebiliyodun galiba ama tam emin değilim.

www.gokhanplt.com

submarin submarin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
cloudflare aktif hale getirip bir durumu kontrol edin bakalım .gelişme olacak mı
zeytin8899

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)

submarin adlı üyeden alıntı

cloudflare aktif hale getirip bir durumu kontrol edin bakalım .gelişme olacak mı

cloud fire kullanmıyorum lokasyon degişiyor diye ama hata ettik sanırım.

wmaraci
wmaraci

EgeBese EgeBese Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 55 / 18
  • Ticaret 4, (%100)
Aynen CloudFlare ile deneyin.

• Üyelik 22.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

zeytin8899 adlı üyeden alıntı

cloud fire kullanmıyorum lokasyon degişiyor diye ama hata ettik sanırım.

Yok hata değil ,Cloudflare faydası var .Ben zamanında saldırı aldığımda sunucu cevap vermez hale gelmişti .Cloudflare aktive ettim ve sürekli gelen ip lere ait ülkeleri yasaklamıştım.bir deneyin saldırı üzerindeki etkisini görelim .Eninde sonunda saldırı duracak :)

• Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)

Yok hata değil ,Cloudflare faydası var .Ben zamanında saldırı aldığımda sunucu cevap vermez hale gelmişti .Cloudflare aktive ettim ve sürekli gelen ip lere ait ülkeleri yasaklamıştım.bir deneyin saldırı üzerindeki etkisini görelim .Eninde sonunda saldırı duracak :)

ya bu lokasyon seo açısından önemli gibi makaleler okudugum için kullanmamıştım ama galiba cloud kurmam gerekiyor.

• Üyelik 22.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

zeytin8899 adlı üyeden alıntı

ya bu lokasyon seo açısından önemli gibi makaleler okudugum için kullanmamıştım ama galiba cloud kurmam gerekiyor.

Cloudflare cdn hizmetini premium üyelikte veriyor yani kullanıcı hangi ülkede ise hızı artırmak için sitenizi o bölgedeki sunucu üzerinden yayınını yapıyor bu nedenle siteniz hızlanıyor aynı zamanda.

fethidogan88 fethidogan88 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 17 / 39
  • Ticaret 10, (%90)
kendi tecrübelerime dayanarak söylemek istersem sexyali.com ve benzeri siteleri referrer olarak sitene saldırı varsa ki bu bounce rate i fena yükseltir. bu tarz referrer spamları çözmenin tek yolu google analytics sitenizde kullanmamak tek çözümü bu.diyceksiniz ki şimdi ya sallama ne alakası var google analyticsle öyle bi alakası varki bu tarz spam siteler sitenizdeki analytics kodunu görünce zaten saldırıyo ve size belesden reklam olarak düşüyo analyticse sizde tabi tıklayınca adamlar amacına ulaşıyo.ben şahsen hiçbir sitemde analytics kullanmıyorum ve rusya ve benzeri ülkelerden gelen saldırı ve giriş yok dencek kadar az jetpack stats ı tavsiye ederim.cloudflare eger host turkiyede degilse kesin kullanın çok faydalı.sorusu olan arkadas pm de yazabilir yardımcı olurum

• Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)

Cloudflare cdn hizmetini premium üyelikte veriyor yani kullanıcı hangi ülkede ise hızı artırmak için sitenizi o bölgedeki sunucu üzerinden yayınını yapıyor bu nedenle siteniz hızlanıyor aynı zamanda.

Hocam şuan cloud dns lerini domain alanımdan aktif ettim halen site kapalı.

Ek Olarak:

ve halen kapalı hocam sitem.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al