lostyazilim

Sitem Seo Analiz W3 Doğrulamasından Geçemiyor

9 Mesajlar 2.347 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

freddie80 freddie80 teknoloji yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)
Web Sitemin wmaracı Seo analizi aracıyla analizini yaptığımda w3 doğrulama sonucunda 138 adet css hatası ve 1 adet html hatası veriyor, Bu css,html hataları ve w3 sertifikasından geçememesi önemli mi?
Bunları düzeltmek için ne yapmalıyım?

wmaraci
reklam

zahmetr zahmetr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek 3d Tasarim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 35 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
W3 kendi sitesinden dogrulama yaptiginda her uyarı ve hata için açıklama var oradaki uyarıları dikkate alırsan halledersin. Önemine gelince; siteni tarayıcıların tamamına uyumlu, hızlı ve hata vermeyecek şekilde optimize etmiş olursun.

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

zahmetr adlı üyeden alıntı

W3 kendi sitesinden dogrulama yaptiginda her uyarı ve hata için açıklama var oradaki uyarıları dikkate alırsan halledersin. Önemine gelince; siteni tarayıcıların tamamına uyumlu, hızlı ve hata vermeyecek şekilde optimize etmiş olursun.

Hocam http://validator.w3.org/ sitesinden kontrol ettim w3 hatalarını vermedi ama 1 html kodu hatasını verdi bu kodu nasıl düzeltirim verdiği uyarı aşağıda

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fyenipad.com+&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

Validation Output: 1 Error

Line 129, Column 211: end tag for "img" omitted, but OMITTAG NO was specified
…"Melih Kotbaş Yazıları" border="0" style="-webkit-user-select: none">

You may have neglected to close an element, or perhaps you meant to "self-close" an element, that is, ending it with "/>" instead of ">".

Line 129, Column 39: start tag was here

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Google'ın ya da arama motorlarının bu tür hataları önemsediğini düşünmüyorum. Örneğin ikisi de PR8 olan ve dünyanın en fazla ziyaret edilen bilişim siteleri olan Engadget ve Ars Technica'da dünya kadar hata var.

Engadget: 179 Errors, 55 warning(s)

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

Zargana adlı üyeden alıntı

Google'ın ya da arama motorlarının bu tür hataları önemsediğini düşünmüyorum. Örneğin ikisi de PR8 olan ve dünyanın en fazla ziyaret edilen bilişim siteleri olan Engadget ve Ars Technica'da dünya kadar hata var.

Engadget: 179 Errors, 55 warning(s)

Hocam daha yolun başındayken bu tür hatalar önemli bence sitem daha 1,5 aylık şimdi önemsemezsem gün geçtikçe artar diye düşünüyorum.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)

freddie80 adlı üyeden alıntı

Hocam daha yolun başındayken bu tür hatalar önemli bence sitem daha 1,5 aylık şimdi önemsemezsem gün geçtikçe artar diye düşünüyorum.

Nasıl ki bu hataları düzeltmek için elle müdahalede bulunman gerekiyorsa, artırmak için de elle müdahalede bulunman lazım. Sen temadaki kodlamaya müdahale etmedikten sonra o hatalar daha da artmaz. Ben artık sallamıyorum bu hataları. O kadar PR'lı ve yüksek ziyaretçi trafiğine sahip sitelerin bile bu kadar hatası olduğunu gördükten sonra, bu hataların Google'ın gözünde sinek ısırığı kadar bir önemi olduğunu anladım. Artmaması gereken asıl hatalar, webmaster tools'ta göreceğin hatalar. Onlar artarsa işte o zaman sorun başlar.

Ne ekersen onu biçersin

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Tüm tarayıcılardan siteyi kontrol et eğer bir sorun yoksa düzende o zaman sıkıntı olmaz.

Skype ; eneskaya07

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Bu tür hatalar elbette önemli. Ama %100 valid olması tabi ki zorunlu değil. Değişken web teknolojilerini kullandığımız için bu hatalar hep olacaktır.

Mesela yaptığım temada bir CSS3 kodu kullanıyorum ve valid sitesi siteyi tararken CSS 2.1 ile tarıyor. Haliyle yazdığım kodu hata olarak görüyor. Aslında bu bir hata değil.
Konyali

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Bu tür hatalar elbette önemli. Ama %100 valid olması tabi ki zorunlu değil. Değişken web teknolojilerini kullandığımız için bu hatalar hep olacaktır.

Mesela yaptığım temada bir CSS3 kodu kullanıyorum ve valid sitesi siteyi tararken CSS 2.1 ile tarıyor. Haliyle yazdığım kodu hata olarak görüyor. Aslında bu bir hata değil.

Hocam yukarıda verdiği hata ne anlamadım kodla ilgili düzeltmem gereken kısım neresi yardımcı olabilirmisiniz

Ek Olarak: alt="Melih Kotbaş Yazıları" border="0" style="-webkit-user-select: none" />
Kodun sonunu /> ile bitirince html hatası düzeldi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al