sitemap-video.xml Hatası Var Çözümünü Bilen Varmı ?

5 Mesajlar 695 Okunma
smmexpress

OmerFaruuk OmerFaruuk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 64 / 67
  • Ticaret 38, (%100)

Film izleme sitemde bu yukarıdaki hatayı alıyorum. Konunun çözümünü bilen var mı acil halletmem gerek arkadaşlar ?

wmaraci
reklam

azizarslan azizarslan Arayüz Geliş3G Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 64 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 38 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Hatayı daha önce duymadın, görmedim de 101. satırı buraya kopyalar mısınız?

html, css, javascript ve biraz da insan...

• Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 64 / 67
  • Ticaret 38, (%100)
Hangi dosyanın 101. satırı hocam?

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba asosyalist bu gibi hatalar çoğunlukla bir çakışma sonucu oluşur, örneğin wğer WP kullanıyorsan ve içerisinde bazı eklentiler var ise o zaman bu gibi hataları alman normal olabilir zaman zaman XML ile Google Analitik çakışma yapabiliyor. Eklentileri kapatarak tekrar bir denersen sorunu tam olarak görebilirsin. Eğer bunu eklenti ile oluşturduysan ve aynı eklenti içerisinde farklı çalışmalar da var ise o zaman sorunun kaynağı kesinlikle eklentidir. Uygun olmayan element hatası aslında bu.

2. Öneri: XML dosyasını Editplus yada Notpad++ da açarak 101'i satıra geliş içinde yada ‘&’ ‘<' '>‘ buna benzer işaretler varsa kaldır. Bunları tanımlayamadığı için "no name" hatası alabilirsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 64 / 67
  • Ticaret 38, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Merhaba asosyalist bu gibi hatalar çoğunlukla bir çakışma sonucu oluşur, örneğin wğer WP kullanıyorsan ve içerisinde bazı eklentiler var ise o zaman bu gibi hataları alman normal olabilir zaman zaman XML ile Google Analitik çakışma yapabiliyor. Eklentileri kapatarak tekrar bir denersen sorunu tam olarak görebilirsin. Eğer bunu eklenti ile oluşturduysan ve aynı eklenti içerisinde farklı çalışmalar da var ise o zaman sorunun kaynağı kesinlikle eklentidir. Uygun olmayan element hatası aslında bu.

2. Öneri: XML dosyasını Editplus yada Notpad++ da açarak 101'i satıra geliş içinde yada ‘&’ ‘<' '>‘ buna benzer işaretler varsa kaldır. Bunları tanımlayamadığı için "no name" hatası alabilirsin.

Bütün eklentileri kaldırdım sadece sitemap-video.xml etkinleştirip Generate yaptım düzeldi. Daha sonra bütün eklentileri yeniden etkinleştirdim sıkıntı yok şimdilik de hangi eklentiyle çakışıyor onu çözemedim. Şimdilik bir sıkıntı yok teşekkürler yardımlar için arkadaşlar.

Aynı sorunu yaşayanlar bu şekilde çözebilirler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al