wmaraci reklam

Siteme Girecek Konu Bulamıyorum

8 Mesajlar 1.051 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cagatayg cagatayg İyi Hitler... Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 53 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, normalde siteler için yazı yazmayı seven birisiyim fakat hit getirecek güzel bir konu bulamadığım için yazı yazma isteği gelmiyor. Mesela siteme Retrika Uygulaması Nedir diye bir başlık açmıştım çok iyi hit gördü. Bunun gibi yazıları hangi sitelerde bulabilirim?

wmaraci
reklam

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Şunu düşün, sen konu bulamadığım için yazma isteğim gelmiyor bla bla derken rakiplerin cayır cayır kelime araştırıyor, hit getirecek ve rekabeti az kelimeler buluyor , cayır cayır yazı giriyor, ziyaretçi çekiyor, paralar kazanıyor , senin hayalini kurduğun herşeyi şuan rakiplerin yapıyor :D

Bu işler heves işleri değildir, heves olarak yapanlar her zaman kaybeder ki ortalama 2-3 senedir forumdayım, binlerce yeni site açılıp üç beş ay sonra kapandığını gördüm, daha eskiler daha çok görmüştür. Olayı hevesten daha ziyade düzenli çalışılması emek verilmesi gereken bir iş gibi gören arkadaşlar ise günden güne daha iyi yerlere geliyorlar.

tyofen tyofen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek satis elemani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 52 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Bence cok dusunmek sacma birbiri ile baglantili konular yazmak en mantiklisi cunku siteye gelen kullanici cok vakit gecirecek ve her turlu sana pozitif olarak donecektir
cagatayg

kişi bu mesajı beğendi.

cagatayg cagatayg İyi Hitler... Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 53 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Şunu düşün, sen konu bulamadığım için yazma isteğim gelmiyor bla bla derken rakiplerin cayır cayır kelime araştırıyor, hit getirecek ve rekabeti az kelimeler buluyor , cayır cayır yazı giriyor, ziyaretçi çekiyor, paralar kazanıyor , senin hayalini kurduğun herşeyi şuan rakiplerin yapıyor :D

Bu işler heves işleri değildir, heves olarak yapanlar her zaman kaybeder ki ortalama 2-3 senedir forumdayım, binlerce yeni site açılıp üç beş ay sonra kapandığını gördüm, daha eskiler daha çok görmüştür. Olayı hevesten daha ziyade düzenli çalışılması emek verilmesi gereken bir iş gibi gören arkadaşlar ise günden güne daha iyi yerlere geliyorlar.

Hocam işte nasıl buluyorlar bunu merak ediyorum. Çünkü normal bir konuda yazsam Google beni 3. sayfaya atıyor orada da 3 ya da 5 kişi anca giriyor. Rakiplerimin taktiğini öğrenmem lazım :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

Çağatay adlı üyeden alıntı

Hocam işte nasıl buluyorlar bunu merak ediyorum. Çünkü normal bir konuda yazsam Google beni 3. sayfaya atıyor orada da 3 ya da 5 kişi anca giriyor. Rakiplerimin taktiğini öğrenmem lazım :D

Öyle bir yazı ile hemen ilk sıradan giriş yapman mümkün değil Ha mümkün ama yazılmamış bir yazı olması lazım. Mesela Abuzubuttungadayıf Nerelidir diye başlık atıp yazı yazarsan muhtemelen ilk sıradan girersin çünkü böyle bir yazı muhtemelen yoktur, ilk sıradan girdin diye de ziyaretçi gelmez.

Ziyaretçi çekecek kelimelerde sitenin kalitesine göre 2-3. sayfadan sıralamaya girersin. Zamanla içeriğinin kalitesine göre de google ya yukarı çeker ya aşağı atar.

Eğer kaliteli bir içerik üretirsen, insanlar sosyal medyada paylaşacak kadar değerli bulurlarsa zaten zamanla içeriğin birer ikişer yukarılara doğru tırmanır gider.

Ve bu işlemleri tekrarlayıp zamana yayıp en azından 5-6 ay 1 sene siten ile ilgilenirsen sitenin çok iyi yerlere gelmemesi için hiçbir sebep kalmaz.

Zaten birçok site ilk yılını göremeden kapanıp gidiyor. Kalanlar düzenli çalışıp sabredenler. Emek harcayanlar.
cagatayg

kişi bu mesajı beğendi.

Emirhanc Emirhanc Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 73 / 74
  • Ticaret 16, (%88)
İlk önce ayni kategorideki siteleri arastir sitelerdeki iceriklerinden en cok tiklalanan konularini sirala sonra konulari google'da arasitr siralama alan sitelere bak ilk sayfada çok büyük siteler yoksa o makaleyi özgün şekilde 300-350 kelime yaz anahtar kelimelere odakla siten zaten belli bir yaşta ise ilk sayfa garanti oluyor siten yeni ise daha seo calismasi yapilmadiysa 3.sayfada cikman normal.
cagatayg

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Her zaman önce rakipleri araştırmak..

Yapılması gereken ilk şey budur.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Sana içerik üretme konusunda nasıl hareket ettiğimi anlatayım.

Siteye içerik üretmek için düşünmeye başladığın anda aslında herşey bitip tükeniyor değil mi ? Konu bulamıyorsun, bir çıkmaza giriyorsun.Aslında sitene içerik girmeyi sabit sorumluluk haline getirirsen hiçte zorlanmayacaksın.

Neler yapıyorum ?

Rakiplerimi sürekli analiz ediyorum ve notlar alıyorum.Bu notlar önemli ve kritik notlarsa not defterime kalemle not düşüyorum.Ayrıca telefonumdaki zaman yönetim araçlarına ekliyorum.Kendime rakip gördüğüm websitelerini analiz edip içerik başlıklarını not ediyorum.Zamanla belirli bir rakip havuzu oluşmuş oluyor.Bunları belirli periyotlar ile takip edip hangi içeriklerini girdiklerini görmüş oluyorsun.Zaten bu noktada kendine bu içerikleri rakiplerimden daha kaliteli hale nasıl getirebilirim sorusunu sormak kalıyor.

Sadece rakiplerini takip etmek mi ? tabi ki hayır.Günün her vakti not defterine veya telefonundaki uygulamaya aklına gelenleri yazman gerekiyor.Emin ol bu şekilde içerik üretmekten keyif alacaksın ve kaliteli içerikler üreteceksin.
cagatayg

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al