wmaraci reklam
lidertakipci

Sitemin Hangi Hosta İhtiyaç Duyması HK.

4 Mesajlar 616 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

whisdropper whisdropper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 13 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
Selamlar,

Birçok konu okudum ama net bi fikir canlamadı kafamda. Sitemin günlük hiti 3k civarı seyrediyordu. https://www.guzel.net.tr/turkiye-webhosting.php Burada yer alan limitsiz paketi kullanıyordum da, bugün biraz hitim de artış oldu yaklaşık 1, 1 buçuk k kadar. Bazen ara ara yavaşlık, ara ara da 503 hatası verdiğini gördüm. Sanıyorum ki hostum ile alakalı çünkü cpanel' e giriş yaptığımda ise sağ tarafta cpu kullanımının anlık bazen yükseldiğini gözlemledim.

Sizce bi üst paketi artık VPS olan bu durumda hangi özellikte VPS almalıyım? Hangisi ihtiyaçlarımı karşılar bunu nerden öğrenebilirim?

wmaraci
reklam

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Digitalocean'ın en düşük seviye dropletinde, aylık $5 ödeyerek, günde 5k hitli siteyi barındırıyorum. Site hiç zaman yavaşlamadı, kapanmadı. Uptime takibi yapıyorum ve %99.99 uptime :)

whisdropper whisdropper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 13 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
Mesela şöyle bir şey söylemek istiyorum 2 ay önce birkaç sefer patlama yaşamıştım. Siteme günde 10-12k insan girmişti ve hiçbir şey olmamıştı. Yani hafif yavaşlık vardı ama hiç sorun yoktu. Kabaca ben sitemin istatistiklerini nasıl anlayabilirim? Mesela aa bak karşılamıyor bunun hostunu değiştireyim vs. diyebileceğim bir şey varmı?

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam ovh den vps alabilirsin fiyatı uygun ve gayet güzel. Kullanıyorum ben anlık 300 kişide bile cpu ve ram miktarı %20 leri geçmiyor

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al