wmaraci reklam

Siteye Harici Reklam Almak

7 Mesajlar 619 Okunma
smmexpress

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Konu başlığını saçma açmış olabilir, mazur görün.

Eğitim sitem için adsense reklamı harici kurum, kuruluş, site vs. reklam almayı düşünüyorum. Paylaşımlı hosting ömrünü yavaş yavaş tamamlıyor çünkü sitem.

Günlük 5k-6k tekil ziyaretçi ortalaması, 10k-15k sayfa görüntülemesi var diyelim. Hitlerin %50 ila %60 ı google dan organik geliyor. %10 siteye direkt giriş yapıyor. Diğerleri de sosyal medya, yandex vs.

Hangi boyutta reklam için, ne kadar süreli ve kaç para istemem gerekir sizce ? Ayrıca sitede reklam diye bir alan oluşturup, reklam yerlerini falan göstermem mi gerekir yoksa reklamverenlere ulaşmak için başka bir yol mu denemeliyim ? Sitem imzada mevcut.

Tecrübeli arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
reklam

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam CPM(bin gösterim başı ücret) cinsinden bir değer belirlemenizi tavsiye ederim böyle bir reklam satışı için öncelikle. ReklamPazar.com gibi platformlara satmak istediğiniz reklam alanlarını satılığa çıkarabilirsiniz ve ister CPM başına isterseniz de aylık olarak fiyat belirleyebilirsiniz.
Yerinizde olsam reklam alanımı hem reklampazar'a koyarım, hem de sektörde benim siteme reklam vermek isteyebilecek bundan geri dönüş alabilecek firmalara ulaşırım. Atıyorum bir TEOG üzerine kitap satan firmaya mail atarım böyle böyle sitem var, trafiğim şu, siteme giren kullanıcıların demografisi şöyle diye ayrıntı veririm. Bu tarz firmalara ulaşarak reklam alanlarınızı satabilirsiniz.

Ek olarak, doğru reklam verenlere ulaşmak sizin için ileriye dönük bir getiri sağlayabilir. Karşılaştım daha önce. İlk önce mail atıyor site sahibi reklam alanı satışı için. Reklam veren 1. ayın sonunda site sahibine hiç düşünmeyeceği bir fiyattan background giydirme reklam verdi. Demek ki çok iyi geri dönüş almışlar. Sizde hangi reklam veren benim sitemden en iyi dönüşü elde edebilir diye düşünüp onları ikna etmeye çalışmalısınız.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

DisOrientedb adlı üyeden alıntı

Hocam CPM(bin gösterim başı ücret) cinsinden bir değer belirlemenizi tavsiye ederim böyle bir reklam satışı için öncelikle. ReklamPazar.com gibi platformlara satmak istediğiniz reklam alanlarını satılığa çıkarabilirsiniz ve ister CPM başına isterseniz de aylık olarak fiyat belirleyebilirsiniz.
Yerinizde olsam reklam alanımı hem reklampazar'a koyarım, hem de sektörde benim siteme reklam vermek isteyebilecek bundan geri dönüş alabilecek firmalara ulaşırım. Atıyorum bir TEOG üzerine kitap satan firmaya mail atarım böyle böyle sitem var, trafiğim şu, siteme giren kullanıcıların demografisi şöyle diye ayrıntı veririm. Bu tarz satışlar yapabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Peki ben hiçbir şey yapmasam beni bulmaları çok mu zor olur ? Kimseye gidip pazarlamacı gibi benim sitem şu, bu demek istemem açıkçası. Hoş bu işleri de bilmiyorum, jargon budur belki de ama ne bileyim :)

Ayrıca reklam boyutu ve fiyat olarak yukarıdaki sayılarla neler olabilir acaba, bir fikriniz var mı ?

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)
Katılıyorum size insana abes geliyor biraz değil mi :) Eğer ben böyle mail filan atmakla uğraşmam diyorsanız Doubleclick for Publishers'a bir göz atın. DFP'de reklam alanı oluşturmadır, fiyat belirlemedir (ki DFP ayrı bir deryadır uyarayım) biraz uğraşabilirsiniz. DFP üzerinden reklam alanlarını satma imkanınız ne derece tabi bilemiyorum çünkü bende etkin olarak kullanmadım.

Eğitim sektöründe CPM'ler nasıl bilgim yok hocam yanlış yönlendirmek istemem. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır. reklampazar.com'da eğitim yazıp arayın, mesela orada bir site bin gösterim başı istediği ücret 0,50 TL. Bana biraz az gibi geldi gerçi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

DisOrientedb adlı üyeden alıntı

Katılıyorum size insana abes geliyor biraz değil mi :) Eğer ben böyle mail filan atmakla uğraşmam diyorsanız Doubleclick for Publishers'a bir göz atın. DFP'de reklam alanı oluşturmadır, fiyat belirlemedir (ki DFP ayrı bir deryadır uyarayım) biraz uğraşabilirsiniz. DFP üzerinden reklam alanlarını satma imkanınız ne derece tabi bilemiyorum çünkü bende etkin olarak kullanmadım.

Eğitim sektöründe CPM'ler nasıl bilgim yok hocam yanlış yönlendirmek istemem. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır. reklampazar.com'da eğitim yazıp arayın, mesela orada bir site bin gösterim başı istediği ücret 0,50 TL. Bana biraz az gibi geldi gerçi.

10.000 gösterime 5 Tl. Günlük 5 TL desek ayda 150 TL. Öeh. Elimi mouse a götürdüğüme değmez, bu ne yahu :/ Bir de bu gösterime neye göre oluyor ? Adsense gibi reklam üzerinde minimum 2 saniye durmak falan mı ? Ve bunu nasıl tespit ediyorum da reklamı durduruyorum ben ?

Çok darladım biliyorum :)

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Bence; eğitim kurumları ile anlaşma sağlayabilirsiniz, sözleşmeli reklam olabilir. Günlük kaç bin kişinin göreceğinden bahsettiğinizde güzel bir rapor sunarak tatmin edebilirsiniz karşı tarafı, ben anlaşmalı reklamları açıkçası daha çok seviyorum.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

kişisel bloğ • tevfik.org

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

tevfikaktunc adlı üyeden alıntı

Bence; eğitim kurumları ile anlaşma sağlayabilirsiniz, sözleşmeli reklam olabilir. Günlük kaç bin kişinin göreceğinden bahsettiğinizde güzel bir rapor sunarak tatmin edebilirsiniz karşı tarafı, ben anlaşmalı reklamları açıkçası daha çok seviyorum.

Cevap için çok teşekkürler.

Sanırım fiyat bazlı tam bilgisi olan arkadaş pek yok :/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al