lostyazilim

Sizce sitem ne zaman hit almaya başlar?

10 Mesajlar 1.558 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

cagatay169 cagatay169 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sosyal Medya Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
İngilizce bir site açtım. Yaklaşık 10 gün oldu. Şuan günde 1 - 2 kişi geliyor ancak trafik kaynağına baktığımda "direct" yazıyor. Yani organik hit henüz yok. Ancak bu nasıl mümkün olabiliyor? Sitemi ben hariç kimse bilmiyor ve direkt olarak linki yazarak nasıl girebiliyorlar? Bu birinci sorum.

İkinci sorum ise, sizce ne zaman yavaş yavaş 3 - 5 organik hit almaya başlarım? Siteye yavaş yavaş makale girişi yapıyorum. Henüz 2 makale var. Makaleler gayet özgün. Resim, ses vb. zengin içerikli ve 500 - 600 kelime. Bu yüzden yazması da uzun sürüyor. Öneri ve görüşlerinize açığım.

wmaraci
reklam

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
benimde ingilizce bir websitem var 2 ayı biraz geçti. henüz organik bir hit alamadım. google da sıralamalara dahi girebildiğimi düşünmüyorum çoğu kelimede. sırrı nedir bunun

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

• Üyelik 07.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Supercalifirigida adlı üyeden alıntı

benimde ingilizce bir websitem var 2 ayı biraz geçti. henüz organik bir hit alamadım. google da sıralamalara dahi girebildiğimi düşünmüyorum çoğu kelimede. sırrı nedir bunun

Sitenizin konusu nedir?

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
cagatay169 motorsiklet modelleri, özellikleri, haberler vb

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Supercalifirigida adlı üyeden alıntı

cagatay169 motorsiklet modelleri, özellikleri, haberler vb

ben bu kategoriyi pek bilmiyorum hocam. Çok büyük rekabet var mı? Ya da kullanıcılar tarafından böyle bir siteye talep var mı? Araştırdınız mı?

sosyalmedyadyb sosyalmedyadyb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek MT
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 30 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Benim ingilizce sitemin 3. yılı doldu. İngilizcede hit almak türkçeye göre daha zordur çünkü kullanıcılar çok seçici oluyor. En ufak bir hatayı eleştriyor. O yüzden uzunca bir zaman beklemek hergün bir önceki günden daha fazla çalışmak gerek. Rakip siteleri inceleyip onlarda olmayan ama sende olması gereken şeyleri belirlemek ve siteye uygulamak gerek. Senin siten yeni, kategorinde en büyük siteleri bul ve detaylı incele, köprüyü geçene kadar onları taklit et, hit almaya başlayınca da onlardan farklı şeyler yapmaya çalış. vs vs vs :)
cagatay169

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

sosyalmedyadyb adlı üyeden alıntı

Benim ingilizce sitemin 3. yılı doldu. İngilizcede hit almak türkçeye göre daha zordur çünkü kullanıcılar çok seçici oluyor. En ufak bir hatayı eleştriyor. O yüzden uzunca bir zaman beklemek hergün bir önceki günden daha fazla çalışmak gerek. Rakip siteleri inceleyip onlarda olmayan ama sende olması gereken şeyleri belirlemek ve siteye uygulamak gerek. Senin siten yeni, kategorinde en büyük siteleri bul ve detaylı incele, köprüyü geçene kadar onları taklit et, hit almaya başlayınca da onlardan farklı şeyler yapmaya çalış. vs vs vs :)

Sitem dil eğitimi üzerine olduğu için pek seçicilik yapacaklarını sanmıyorum hocam. Ama kesinlikle haklısınız. Diğer siteleri de örnek alıyorum.

Ancak ekstra bir parantez açmak gerekirse, benim avantajlı olduğum konu, hali hazırda sosyal medya hesabım şuan kategorimde başı çeken sosyal medya hesaplarından biri. İlk 5 içerisindeyim yani. Bu yönden hit konusunda bir sıkıntım olmayacak. Ancak organik hit de lazım tabii ki.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Benim de yabancı sitem var . 13 haziranda açtım . 1.5 ay olmadan bir haftadır 2 3 kişi organik geliyor . Daha önce sitem olduğu için bu konuda az çok tecrübeli olduğumu düşünüyorum . Şuan bazı kelimelerde ilk sayfa ve ikinci sayfada yer alıyorum . İçeriklerim 300 kelime civarı hep . Hitap ettiğim tek bir ülke yok . İngiltere , Abd , Güney afrika , hindistan son gelen ziyaretçilerin ülkesi .
Galiba 19 tane toplamda yazım var
cagatay169

kişi bu mesajı beğendi.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)
bence 10 gunluk bir site için hıt beklemek bıraz acelecılık olur bırakın zamana. Siz o arada pinterest vs. Şekilde kasmaya devam edin.
cagatay169

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

ZiasWen ZiasWen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
SEO bakımından gerekli ayarlamalar ve düzenlemeler yapıldıktan sonra iş zamana ve özgün makalelere kalır. Siteye girenleri Analytics'den kontrol ediyorsanız kendi girdikleriniz veya örümceklerden gelen isabetleri hariç tut seçeneği işaretlenmemişse Google ve diğer arama motorlarının botları gözüküyor olabilir. Filtreleme yaparak kendi IP adresinizi engelleyebilir ve verilerdeki kesinliği arttırabilirsiniz.
cagatay169

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al