wmaraci reklam

Soft 404 Hatası

3 Mesajlar 540 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba,

İnternette çok arama yaptım ancak doyurucu bir bilgiye, google'ın kendi yardım dokümanları da dahil ulaşamadım. Yahut bir şey anlamadım.

Sitemde çok fazla soft 404 hatası var (Toplam 25 tane/200 küsur sayfadan- ancak sürekli değişip başka başka sayfalar soft 404 görünüyor) ve sayfaların çoğu en çok tık aldığım sayfalar. Haliyle google sonuçlarından da çıkarılmış durumda. Okuduğum kaynakların çoğu ise google dokümanında yazanların benzer şeylerden bahsediyor. Ancak ben bu konuda deneyimlerden yararlanmak istiyorum.

Sonuçlarda genellikle sayfa boşsa 200 yönlendirmesi alırsın diyor (200 yönlendirmesi ile soft 404 hatası aynı şey anladığım kadarıyla) ve 404'ler, 301'ler, 200'ler havada uçuşuyor. Ayrıca ben soft 404 hatası alıyorum ancak sayfalarım dolu dolu hatta birinde 7500 kelime yazı var.

1- Bu soft 404 hatası net olarak neden veya nelerden kaynaklanıyor?
2- Çözmek için ne yapabilirim?
3- Anladığım kadarıyla soft 404 çok sık görülüyor. Siz bununla nasıl mücadele ediyorsunuz?

wmaraci
reklam

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
ilgili linklerden birkaçını pm atarmısın. ayıca kullandığın güvenlik plugini yada cloudflare varmı. ve özellikle bu hatalar ne zamandan sonra görüldü. örneğin wp yükseltmesi.php yükseltmesi yada temas değiştirme durumu vs ?
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
PM gönderildi, teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al