wmaraci reklam

Sorun bende mi yoksa başkalarında mı?

3 Mesajlar 576 Okunma
wmaraci reklam

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Ziyaretçi sayısi benim 5 katım fazla olan bir kişi alexa sıralamasinda benden geride olabilir mi?
Alexa sıralaması merak ettiğim bir konu değil sadece reklam alan kişilerin ziyaretçi sayısını dogru soyleyip soylemediklerini merak ediyorum.

İsterseniz site içeriğini, günlük ziyaretçi sayimizi ve alexa sıramızı da paylaşıp bir karşılaştırma yapalım. Hem reklam alacak kişilerde kimin ne kadar ziyaretçi aldığını aşağı yukarı tahmin edebilir.

Benim site içeriğim genel olarak webmaster konuları, alexa tr 883 ve günlük ziyaretçi sayısı da 1200-1300 civari.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Olabilir. Alexa için çok fazla parametre var ve hit bunların en az etki edeni.
Mintik

kişi bu mesajı beğendi.

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Evet olabilir. Sitenin yaşı, içerik sayısı, yorumlar, güncellik, hemen çıkma oranı vs. gibi bir çok etken sıralamayı etkileyebiliyor.
Benim günlük ortalama tekil hitim 10k. Alexa tr sıralamam 4 ile 5k arası gidip geliyor. Site 6 aylık. 1200 civarı index sayısı, hemen çıkma oranı %30.
Ayrıca alexa sıralamasını reklam olayında etkili olmaması görüşündeyim. Her sitenin kendi dalındaki değeri farklıdır. Alexa bu değeri vermez. Misal bayanlara yönelik bir sitede traş bıçağı reklamı, istenildiği gibi geri dönüş almaz. Alexa değeri ne olursa olsun, reklam olayında hedef kitleye göre site seçilmesi gerekir.
Mintik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al