wmaraci reklam

Sorun Çözülmüştür.

10 Mesajlar 833 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Sorun Çözülmüştür.

wmaraci
reklam

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)
Yanılmıyorsam CPANEL'den oluşturulan sertifikayı kastediyor.

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
aynen onu kastediyor. https için ücretli sertifika almak gerekiyor. bende öyle yaptım ve hiçbir sorun yaşamıyorum çok şükür.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
oBen , teknoburgers teşekkürler, lakin sitede zaten ücretli olarak satın alınmış bir sertifika var. Cpanel'den oluşturulmuş, free bir sürüm ya da cloudfare'den temin edilmiş paylaşımlı bir sürüm mevcut değil.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
Let's Encrypt ile ücretsiz SSL kullanabilirsiniz.Fakat E-commerce için tavsiye etmem

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
forces

Sitelerde zaten ücretli bir SSL kullanıyorum, bunun için ücretsiz bir sürüme ihtiyacım yok. Sadece karşıma çıkan bu sorun ile alakalı "sebep nedir?" bilgisi edinmeye çalışıyorum.

Tavsiyeniz için teşekkürler.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

cnrsgr adlı üyeden alıntı

forces

Sitelerde zaten ücretli bir SSL kullanıyorum, bunun için ücretsiz bir sürüme ihtiyacım yok. Sadece karşıma çıkan bu sorun ile alakalı "sebep nedir?" bilgisi edinmeye çalışıyorum.

Tavsiyeniz için teşekkürler.

Sitede kullanılan SSL ücretlide olabilir ücretsizde fark etmez. Ancak tarayıcıların kabul gördüğü ve kök sertifikalarının tarayıcıda bulunan Sertifikalar ile imzalanmış olması gerekir. Googlenin bahsettiği. Self-Signed olarak oluşturulan herhangi bir otorite tarafından imzalanmamış sertifika anlamına gelir. Tarayıcıda site açılmaz. Kök sertifikası bulunmadığı için

Bu gibi durumlar sitelerde SSL chain yapılırken yanlış yükleme sırasında meydana gelir.

Oluşmaması için kurulum yapıldıktan sonra sslscan gibi ücretsiz araçlarla yada sitelerle tarama işlemi yapılarak doğruluğu ve güvenilirliği test edilmesi gerekmektedir.

SSL Ücretliside Ücretsizide aynı işlevi görmektedir. Let's Encrypt projesi çıktı çıkalı Para verilip SSL almak, e-ticaret işleri ile uğraşanlar dışında çöpe atılan bir para olarak bakılması gereken bir durumdur.

Test için kullanılabilecek alanlar

https://www.ssllabs.com/ssltest/
https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html

Her iki sitedende testten geçmesi beklenir.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Mrtcn

Her iki testten de olumlu geçilmesine rağmen bu sorunun oluşmuş olması sebebiyle konuyu açtım, "bilmediğim/görmediğim bir şey mi var" merakından.

Çalışma mantığını bilmediğim hiçbir tool için ücretsiz kullanımdan yana değilim, evet bu yüzden birçok durumda parayı çöpe atmak düsturu geçerli oluyor maalesef. SSL'nin çalışma mantığı konusunda yeterli bilgi sahibi değilim, merakım dahilinde olan bir konu da değil. Bu yüzden ücretli versiyonu kullanıp, eşeği sağlam kazığa bağlamak taraftarıyım.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

cnrsgr adlı üyeden alıntı

Mrtcn

Her iki testten de olumlu geçilmesine rağmen bu sorunun oluşmuş olması sebebiyle konuyu açtım, "bilmediğim/görmediğim bir şey mi var" merakından.

Çalışma mantığını bilmediğim hiçbir tool için ücretsiz kullanımdan yana değilim, evet bu yüzden birçok durumda parayı çöpe atmak düsturu geçerli oluyor maalesef. SSL'nin çalışma mantığı konusunda yeterli bilgi sahibi değilim, merakım dahilinde olan bir konu da değil. Bu yüzden ücretli versiyonu kullanıp, eşeği sağlam kazığa bağlamak taraftarıyım.

Site adresinizi özelden gönderebilme imkanınız varmı

dipnot: https://letsencrypt.org/ Dünya devleri finanse etmektedir. Önerilir bir sonraki sefere :)

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Mrtcn arkadaşın söylediklerine katılıyorum. Let's Encrypt en sıkıntısız en yaygın olan ücretsiz ssl dir.

E-ticaret siteleri için kullanılabilir ayrıca. Eğer aracı ödeme kuruluşu ile ödeme tahsilatı yapılıyor ise zaten ücretli ssl alınması gerekmiyor. Hatta örnek olarak; Paytr ssl bile istemiyor mesela. Çünkü kendi bünyesinde güvenlik önlemlerini almış zaten.

Eğer direkt banka ile sanal pos anlaşması yapılacak ise ücretli ssl alınması gerekiyor. Aldıktan sonra da Ev Ssl alınması daha mantıklı geliyor bana.

İyi forumlar.
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al