wmaraci reklam

Spamla mücadele! Emek sömürüsü

2 Mesajlar 402 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, oldum olası spama karşıyım, her zaman nefret etmişimdir. Başkalarının emeklerini sömürmek bir çok ağır sonuç doğuruyor. Bir kere işin kul hakkı boyutu var, insanların sırtından asalak gibi geçinmek ayıp değil mi? Toplumsal boyutta ise üretimi tamamen durduran bir sey, toplumu bile çökertir bu meret.
Neyse...
Mesele sadece ben değilim ve her zaman bana dokunmasa bile başkalarının hakkını savunmuşumdur elhamdülillah. İnsanlık öldü mü..

Arada bir kontrol ederim, neyim çalınmış neyim çalınmamış diye. Onca emekle, kafa yormayla, araştırmayla oluşturduğum sözlü resimler var. Gerçekten çok emek harcadım ki gözü nerdeyse hiç görmeyen biri için işkence..

Tabi otomatik spamcılar resimleri çekmiş, üzerindeki imzayı, etiketi silmekle uğraşmış sonra paylaşmalar. Orijinalinden daha çok beğeni ve etkileşim almışlar. Başka sayfaları, siteleri büyütmek için mi çabalıyoruz?

Bir çok kişi emekleri çalındığı için üretmeyi bırakmış durumda. İnternetin çöplüğe dönüşmesinin en büyük sebeplerinden biri bu. "Üretemiyoruz arkadaş" sözünün arkasında bu emek hırsızlarına duyulan öfke var.

Forumda da sık sık konu denk geliyor. Emeklerim çalındı diye. Bazıları da bunun eğitimini veriyor. "Emek nasıl çalınır taktikleri satıyorum(!)" Açıkcası her zaman üretmekten yanayım. Tamam esinlenirsin hatta ücretsiz dağıtılan stok resimleri, mâl olmuş sözleri, stok videoları kullanırsın ama üzerine bir tık bir şey kat, içindeki bir şeyi azaltma değil mi?

Şimdi spamı eleştirenleri eleştiren bir güruh da var ki kendileri bir ürün hayata geçirmedikleri için pek anlayamıyorlar sömürülmenin ne demek olduğunu. Hani hiç bir ahlaki değeri yoksa eğer şu söz son noktayı koyacaktır. "Spamı desteklersen sıra sana da gelecek..."
TyroneSoftware

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Erdemakale Erdemakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam konuda bahsettiğniniz konuların hepsini anladım. Kesinlikle sonuna kadar haklısınız ve haklıyız en önemlisi olan şu pin to pin emek hırsızlarına bir dur demek gerekir.
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al