freelance iş ilanları

SSL Kurmak index düşürür mü?

28 Mesajlar 2.545 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Marker Marker Lead Developer Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Lead Developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 74 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
duzur85 Hocam bu müşteriyi çekmek için kullanılan bir satış tekniği. Hosting firmaları paketlerinde müşterilere sanki ücretli ssl paketini ücretsiz olarak sunduğunu belirtiyorlar. Örneğin Bluehost firması GoPRO paketinde ded. Comodo SSL sunuyor. Bu ücretsiz ssl olarak geçmiyor. Açıkcası ben şu forumda kullanıcılara yurtdışı hosting firmalarını önerdiğimde tek sorunlarının CDN olduğunu belirtiyorlar. Kusura bakmasınlar ama 5 yıllık sitenin hiti yurtdışında kurulan başlangıç bloğundan çok gerilerde. Yıllık adsense gelirini 1 ayda kazanıyor yurtdışındaki siteler. Öncelikle tavsiyem sunucu şirketini değiştirmek olsun. Ben kendi sitem ve müşterilerime Digicert öneriyorum. Küçük işletmeler için Comodo kullanıyorum. Firmanın anlaşmaları COMODO RapidSSL ve GeoTrust firmaları ile. Tavsiyem GeoTrust kullanmanı tavsiye ederim. Ancak kurulumu yapabileceksen ve maddiyatın uygunsa DigiCert şiddetle tavsiye ederim.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Marker adlı üyeden alıntı

Şu foruma yapılan yorumları gördükçe pazarda neden gelişemiyoruz konularını açan arkadaşlar aslında sorun yakınınızda.

Hocam konuya gelince Cpanel imzalı Lets imzalı sertifika kullanırsan hit problemi yaşarsın. Ayrıca google ded. ip ssl sertifikalarını sadece ziyaret etmektedir. Ücretsiz ssl kullanacaksan bırak kullanma.

Ded. ssl alacaksan Digicert, Comodo ve Globalsign kullanmanı tavsiye ederim.

Let's Encrypt için bahsettiğiniz konuda bir kaynak gösterebilirmisiniz?

Hit problemi ile bu sertifikanın ne ilgisi var anlayamadığım için soruyorum.

Ücretsiz olarak verilen Comodo sertifikaları için de aynı şey geçerli o zaman ?

• Üyelik 25.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Lead Developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 74 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 tabiki de. Ücretsiz SSL Sertifikaları yalnızca bir alanın sahipliği için doğrulama sağlar. Doğrulamanın doğası gereği, bir Ücretsiz SSL ile yalnızca bir alan adı korunabilir.

İyi bilinen sertifika yetkililerinin birçoğunun "Ücretsiz" SSL Sertifikaları sunduğuna göre, tarayıcılar ve sunucular arasındaki güven ilişkisi otomatik olarak ve (daha az güvenilir) kendinden imzalı sertifikalar yerine tamamlanabilir. Ancak, bir Ücretsiz SSL hala etki alanının sahipliğini doğrular. Bu kesin net olarak bilinmektedir hocam.

Ücretsiz SSL sadece tarayıcılardaki güvenli oturumu açmak amacıyla kullanılan sertifikadır. Yani özel bir ip adresi üzerinden sağlanmamaktadır. Google kullandığınız SSL firmasının ip adresi üzerinden sitenizi ziyaret ederek servis sağlamaktadır. Google botlarını karşılayan ip adresi ded. ip olarak gözüktüğünde sitenize bakış açısı arama motorlarının değişecektir. COMODO ücretsiz SSL'de aynı şekilde sadece tarayıcı güvenliğini arttırmak için kullanılmaktadır.

Diğer bir konu Cron işlerinde ücretsiz ssl'ler problem göstermektedir. Aslında vaktiniz varsa ve bu alanda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yardımcı olabilirim.

Teşekkürler.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Üstteki kod worpress aittir.
Alttaki kod ise ssl için yönlendirme kodu.

Üsttekini silmeyeceksiniz, alttaki kodu ekleyeceksiniz.

yılmaz hocam # BEGIN WordPress ile # END WordPress arasınamı konulacak yeni ssl kodları yoksa en üst tarafamıydı ?

yani böylemi olucak son htacces dosyası

teşekkürler

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://www.sitead ı.com/$1 [R,L]

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

yılmaz hocam # BEGIN WordPress ile # END WordPress arasınamı konulacak yeni ssl kodları yoksa en üst tarafamıydı ?

yani böylemi olucak son htacces dosyası

teşekkürler

RewriteEngine On

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /

# END WordPress

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /

# END WordPress

RewriteEngine On

Hemen hemen tüm kodlar ''END Wordpress'' den sonra konulur.
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Marker Değerli cevabınız için teşekkür ederim.

Ancak ben her zaman kaynaklara göre hareket ederim.

Google tarafından Let's Encrypt sertifikası hakkında yapılan bir açıklama var mı?

Bu konu uzar gider burada. Niyetim tartışma yaratmak değil.

İyi forumlar.

• Üyelik 25.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Lead Developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 74 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 rica ederim hocam. Benim kaynaklarım Inmotion hosting, AWS, Mediatemple, Siteground, Bluehost bu firmaları takip etmeni tavsiye ederim. Google Lets hakkındaki açıklamalar hakındada bilgim var. Tarayıcı güvenliğini sağlamak için yatırım yapılıyor. 50 ve daha fazla şirket Lets üzerinde yatırımlar gerçekleştiriyorlar. Tartışmak için yazmadım bunu kesinlikle yanlış anlaşılmasın.

ismetkaratas ismetkaratas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yok
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 1, (%100)

nokta adlı üyeden alıntı

http: olarak girilen bir sitede, https olarak ayarlandığında, URL hataları doğacaktır. BU URL hatalarıda, sitenin index sayısı ne kadar çoksa okadar fazla olacaktır. HİT düşüşü yaşanır, ama yönlendirildiği takdirde bir problem olmaz. Yazmak için yazmayın, birşey biliyorsanız paylaşın ki karşınızda ki de birşeyler kapsın

Pardon? Göz doktoruna bir git istersen kardeşim. Ben ne yazmışım bir daha oku.

Kendini ne zannediyorsun acaba.

Ne demişim? Sorunsuz kurulum yapılırsa bir problem olmaz.

Sen SSL kurulumundan sadece "Sertifika yüklenmesini" mi anlıyorsun?

Herhalde sertifikayı yükledikten sonra bütün http uzantıların yönlendirmesini de yapacak. Ancak o zaman kurulum tamamlanmış olur.

Bir de kendini bir şey zannediyormuş gibi yazmışsın. Önce kimle konuştuğuna bak.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
SSL %1 oranında garantili bir hit kaybı yaşatır. Protokol gereği SSL desteklemeyen sistemler devre dışı kalır normaldir.

Gelelim ücretli SSL ile ücretsiz SSL olayına, bu durum tamamen pazarlamadan doğan bir olaydır. Protokol terminolojisinde siz sertifikayı imzalarken 5 dolar alın biz size ek %5 fazla encryption yapalım gibi bir olayları yoktur.

Paralı SSL ise sadece sizi sigorta kapsamına alır. Bunun dışında bir işe yaramaz. Kurumsal firmalar SSL sertifikalarına para verir. Çünkü sigorta kapsamında olması ve destek almayı severler

SSL aynı SSL, protokol aynı protokol, sadece sunulma şekilleri farklı :)
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Lead Developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 74 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Mrtcn Hocam yanlış anlaşılmak istemem ancak şu forumda açıklanan bilgileri arşivime ekleyerek devam ettiğimi düşünüyorum çöpten başka birşey olmaz! Kaç yıldır bu pazardasın ve yurtiçi yurtdışı hangi projlerde yer aldın. Forumdaki açıklamalarına bakıyorum hep nokta atışı. Kendini kime neden kanıtlamaya çalışıyorsun bunu anlamadım açıkcası. Yapmış olduğun yorumda düpedüz bir yerden alıntı zaten.

Lütfen rica ederim kafanı Türkiye pazarından çıkar bi araştırma yap sonra bu şekilde yorumlarda bulun. İnsanlara bilgi vereceksen ya tam vereceksin yada mırıldamıyacaksın.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al