wmaraci reklam

SSL sertifikası önemli bir adım mı ?

7 Mesajlar 965 Okunma
wmaraci reklam

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba arkadaşlarım SSL sertifikası önemli bir adım mı ?

Yöncü firması ile çalışıyorum burada olan bir kampanyadan faydalanarak sertifikayı uyguladım fakat pekte emin olamadım acaba vaz geçsem mi ? google indexleri de bir acayip olmaya başladı sanki. Yazılarımı kontrol ediyorum indexlenmiş sonra bir bakıyorum index silinmiş sizce ssl sertifikası ile bir alakası var mı ? Birde bu yöncü ilerleyen zamanlarda ssl sertifikası hakkında sorun çıkarabilir mi ? sizce ssl sertifikasından vaz mı geçmeliyim ?

wmaraci
reklam

ademkanidagli ademkanidagli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 391
  • Beğeniler 47 / 87
  • Ticaret 15, (%100)
#2. HTTPS Değer Kazanıyor

Uzun yıllar boyunca sadece e-ticaret siteleri için önerilen HTTPS (SSL) önümüzdeki yıl çok daha önemli ve değerli bir kriter haline gelecek. E-ticaret siteleri için büyüklü veya küçüklü olması fark etmeksizin şart hale gelen SSL sertifikaları, yayıncı internet siteleri için de SEO açısından büyük bir avantaj olacak. Üstelik HTTPS sayesinde kullanıcıların gözündeki marka değeriniz artaracak ve kullanıcılar kendilerini tam anlamıyla güvende hissedebilecek.

Being paylaşmıştı burdan bakarsak 2017 de ssl baya faydalı olacak gibi.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
SSL sıralamada sitenize artı değer katar. Zira google SEO açısından artık SSL'i bir sinyal olarak değerlendireceğini bu yıl açıklamıştı. Bu nedenle kullanın. Ama kesinlikle mucize beklemeyin. Zira SSL onlarca göstergeden yalnızca biri. Marka değerine de aldırmayın. Diğer kullanıcılara bilemem ama benim gözümde sitenin değerini belirleyen SSL sertifikası olup olmadığı değil, diğer sitelerden farklılığı ve içerik kalitesidir.

Ne ekersen onu biçersin

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
Şimdi şöyle bir durum var Ne yani ssl olmayan bir site aldığı binlerce hit'e rağmen google'da bir değeri olmayacak mi yada adam ssl kurdu,Google bu adam'da ssl var ama hit'i yok üstlere alalım mi diyecek. ssl'nin e-ticaret,bankalar veya kişisel bilgilerin girildiği bakın kişisel isim soyisim dışında t.c numaranız banka kartlarınız vb gibi bilgileri girdiğiniz bir site'de ssl önemlidir,ve bu tür siteler ssl'lere yani güvenlik duvarı adı altında kullandıkları korumaya fazla para harcarlar.Google dünya'da yaklaşık hemen hemen 700 milyon'a yakın web tanesi barındırıyor içinde..Hepsin'in ssl almasını istemiyor istemiyordan ziyade kişisel verilerin girildiği tüm sitelerin kullanması gerektiğini açıklıyor. Burdaki video gayet açıklayıcı bir videodur ingilizcesi olan izler 45 dakika süresi var.ssl olayi biraz abartılan birşey ssl firmaları hosting firmaları satış yapılsın diye tam olarak gerçekciliği var olmayan ekleme tuzlama yazılar ile ve bu yazıları okuyup inanan herkez ssl firmalarına para kazandırdı. E-ticaret,bankalar,ve kişisel bilgilerin girildiği siteler dışında öyle abartılacak kadar bir önemi yok.Hatta daha detaylı bir bilgi almak istiyorsaniz.Google türkiye'yi arayıp bilgi alabilirsiniz..
Okeskin harme Ventres35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

harme harme Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bekçi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 127 / 73
  • Ticaret 13, (%92)
sewkii söylediklerine aynen katılıyorum.Eklemek istedim ssl sertifikası eticaret siteleri için gereklidir.Blog için ssl sertifikası na gerek yok.
sewkii

kişi bu mesajı beğendi.

ReklamKap ReklamKap Faydalı olmak güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Firma Rehberi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1478
  • Beğeniler 103 / 475
  • Ticaret 31, (%100)
Yıllık 50 60 lirayı SSL sertifikasına ayırmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

buraksgln buraksgln www.gulenx.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 23 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
ticaret yapiyorsaniz seo için çok faydali bir hizmet ama diger kategoriler için zararlı bir işlem olacagını sıralamada düşeceginiz zannediyorum.
sewkii

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al