wmaraci reklam
lidertakipci

Subdomainin seoya ve sıralamaya etkisi?

14 Mesajlar 1.221 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Aslında subdomaini sadece ana domaine yönlendirmeyi düşünüyordum. subdomainde anahtar kelime olması nedeniyle hit gelebilir diye. İçerik girme zorunlu olduğundan pek bir işe yaramayacağını düşündüm.

wmaraci
reklam

Tosa Tosa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kurumsal Yönetim Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 45 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

markareklam adlı üyeden alıntı

kapatılmadan önce Google support forumlarda bu konu ile alakalı çok yazı okumuştum. Aklımda kalan bilgilere göre subdomain içeriği ana domainin içeriği ile aynı ise ve aynı anahtar kelimeler üzerinden link çıkışı yapılırsa (örnek olarak xyz.abc.com dan abc.com'a verilen link çıkışları anadomaindede bulunursa) spam olarak algılanıyormuş. Ne kadar doğru bilemiyorum bende çok düşünmüştüm sundomain açmayı fakat google suğğort forumda bu sorunları okuyunca vazgeçmiştim.

Haklı Olabilirsiniz Hocam Mesela Benim Ana Sitem Blog Ama Bir Subdamoin Vİdeo Diğeri Fragman Sitesi O Yüzden Çok Faydasını Gördüm Sanırım

markareklam markareklam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 4 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Önek veriyorum mesela çiçek satışı yapan yada tanıtımı yapan siteniz var subdomaini blog.cicekci.com olarak açıp hem güncel magazin vesaire makaleler hemde çiçekle alakalı makaleler yazarak link çıkışları olabilir. Yani subdomain içeriği anadomain ile farklı olmalı. Hem spam hemde kopya içerik durumuna düşebilir. Büyük tirajlı siteler korkusuzca istedikleri kadar aynı içerikli subdomainler kullanabiliyorlar mesela sporla alakalı siteler euro2019 diye subdomain açabiliyolar. Ama onlar ensesi kalın google amca ellemiyo onlara. Biz olsak anında şutlar.
Tosa

kişi bu mesajı beğendi.

www.izmirdetabelareklam.com

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Aslında subdomaini sadece ana domaine yönlendirmeyi düşünüyordum. subdomainde anahtar kelime olması nedeniyle hit gelebilir diye. İçerik girme zorunlu olduğundan pek bir işe yaramayacağını düşündüm.

Artık botlar sitelerin aktifliklerine oranla index alıyorlar. Subdomainde bşr aktiflik olmayacağını düşünürsen, bir anlam ifade etmeyecek.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al