wmaraci reklam

Sunucu aldıktan sonrası yardım ?

14 Mesajlar 1.290 Okunma
wmaraci reklam

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar.

Bir web projem için param biriktiği zaman sunucu alıcam. Ancak diyelimki dedicated sunucuyu aldım illa cpanel mi kurdurmak zorundayım. Ben her zaman web sitelerinde hosting alıp çalıştım. Hosting üzerinden ne yapıcağımı biliyorum. Ama sunucu alındığı zaman sunucunun üzerine bir web sitesi nasıl kurarım fikrim yok. Ayrıca dedicateda aylık cpanel lisansıda çok pahalı. Yani sunucuyu aldıktan sonra sunucunun üzerinde hosting oluşturup nasıl bir web sitesi yayınlarım bunu anlatabilecek var mı acaba ?

wmaraci
reklam

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Plesk panel kurabilirsiniz lisansları ucuz nasılsa hatta bazı firmalar ücretsiz bile veriyor yanlarında aldıktan sonra siz ulaşın bana ben yardımcı olurum size.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
hocam bende onu düşünüyordum evet ücretsiz veriyor radoreden almayı düşünüyorum pleski kurup veriyolar ondan sonra bir sürü ayar yapılması gerekiyor sonra hosting oluşturmak gerekiyor. Bu ayarları bilmiyorum ayrıca cpanelde yapılan herşeyi pleskte'de yapabiliyor muyuz ?

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)

umuterdal adlı üyeden alıntı

hocam bende onu düşünüyordum evet ücretsiz veriyor radoreden almayı düşünüyorum pleski kurup veriyolar ondan sonra bir sürü ayar yapılması gerekiyor sonra hosting oluşturmak gerekiyor. Bu ayarları bilmiyorum ayrıca cpanelde yapılan herşeyi pleskte'de yapabiliyor muyuz ?

Kullanım açısından Cpanel daha iyi aslında fakat ucuz olduğu için plesk önerdim kampanyalara bakın ücretsiz verilenler olacaktır alın kullanın fakat Cpanel deki herşey yapılamaz Plesk'te örneğin oto yedek aldıramazsınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
bu cronjob olayları fln yapılabiliyor mu bide sunucuyu alıcağım zaman adamlar paneli kurup veriyolar cpanel bile kurdursam ayarlarını kime yaptırabilirim güvenlik ayarları olsun ilk ayarlar olsun ücretli şekilde yaptırabiliceğim birisi var mı ?

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)

bu cronjob olayları fln yapılabiliyor mu bide sunucuyu alıcağım zaman adamlar paneli kurup veriyolar cpanel bile kurdursam ayarlarını kime yaptırabilirim güvenlik ayarları olsun ilk ayarlar olsun ücretli şekilde yaptırabiliceğim birisi var mı ?

Cpanel için biz yapıyoruz fakat Plesk için forumu araştırın cronjob olayı var evet.
umuterdal

kişi bu mesajı beğendi.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
bende yakında buna benzer başlıklar açabilirim... internette bununla ilgili doğru düzgün bilgide yer almıyor. Firmalar desen onlarda pek uğraşmıyor.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

bende yakında buna benzer başlıklar açabilirim... internette bununla ilgili doğru düzgün bilgide yer almıyor. Firmalar desen onlarda pek uğraşmıyor.

aynen gerçekten bilgi bulunmuyor normalde okuyup uygulayabilen birisiyim ancak bir sunucuyu cpanel yada plesk kurulu şekilde aldın gerisi sana kalmış. Neler yapman gerekiyor ondan sonrasında nasıl site yayınlayabilirsin bununla ilgili bilgi bulamadım. Bu yüzden çok sıkıntı çekiyorum ..

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

aynen gerçekten bilgi bulunmuyor normalde okuyup uygulayabilen birisiyim ancak bir sunucuyu cpanel yada plesk kurulu şekilde aldın gerisi sana kalmış. Neler yapman gerekiyor ondan sonrasında nasıl site yayınlayabilirsin bununla ilgili bilgi bulamadım. Bu yüzden çok sıkıntı çekiyorum ..

Kesinlikle katılıyorum. Bende bu durumdan şikayetçiyim aslında. Sırf şu sunucu işleriyle kafam şişmesin diye senelerdir blogger ile çalışıyorum. Ama blogger'da bir yere kadar. Firmalar bu konu hakkında kolaylık sağlamıyorlar.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
hostingden sunucuya geçişte bizi neler bekliyor neler yapmamız gerekiyor bunları detaylı bilen birisi anlatsa harika olurdu ..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al