wmaraci reklam

silinebilir

9 Mesajlar 723 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
silinebilir

wmaraci
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Trafikle ziyaretçi aslında çok ilişkili değil. Sitende diyelim hiç resim yok sayfalar 200kb. 5 kişi girdiğinde 1mb trafik harcamış olur. Örneğin resimli bir sayfamız var bu sayfayı 5 kişi gezdi 1.2mb bir sayfamız. 6 MB trafik yerler.
Yani ne olarak şu kadar trafikte geçmek gerek demek yanlış olur.

Google senin hostinginin yada sunucunun özelliklerine, gelecek vaat etmesine bakmaz. Sayfa açılış hızına, bakarsa ip class'daki sitelere, içeriği ise bakar.

Sunucu için bilginin olması lazım. Sunucuyla uğraşmak hosting ile uğraşmak kadar kolay değildir.

Sunucudan kastiniz ne ? Mesela dedicated alıp swapleyip ayrı ayrı vpslere ayirmakmi yoksa vps alıp içine cpanel vb. Yazılımları kurup siteyi çalıştırmak mi?

Vps kastediyorsunuz büyük ihtimalle. Ama bu daha masraflı ve daha zordur. Hosting ile devam etmek daha mantıklıdır. Ama hostige 1000tl vermek çok mantıklı değil. Büyük ihtimalle bayagi Hitli bir siteniz var, muhtemelen günde 30-40K tekil hiti yakalıyorsunuz. Yakalamiyorsaniz optimizasyon yapmalısınız.

Sitem Hitli ve zaten vereceğim parayı da karşılayacak diyorsan VPS ye geçmen daha mantıklı tabi. Başlarda yardıma çok ihtiyaç duyarsınız ama zamanla öğrenilir

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Trafikle ziyaretçi aslında çok ilişkili değil. Sitende diyelim hiç resim yok sayfalar 200kb. 5 kişi girdiğinde 1mb trafik harcamış olur. Örneğin resimli bir sayfamız var bu sayfayı 5 kişi gezdi 1.2mb bir sayfamız. 6 MB trafik yerler.
Yani ne olarak şu kadar trafikte geçmek gerek demek yanlış olur.

Google senin hostinginin yada sunucunun özelliklerine, gelecek vaat etmesine bakmaz. Sayfa açılış hızına, bakarsa ip class'daki sitelere, içeriği ise bakar.

Sunucu için bilginin olması lazım. Sunucuyla uğraşmak hosting ile uğraşmak kadar kolay değildir.

Sunucudan kastiniz ne ? Mesela dedicated alıp swapleyip ayrı ayrı vpslere ayirmakmi yoksa vps alıp içine cpanel vb. Yazılımları kurup siteyi çalıştırmak mi?

Vps kastediyorsunuz büyük ihtimalle. Ama bu daha masraflı ve daha zordur. Hosting ile devam etmek daha mantıklıdır. Ama hostige 1000tl vermek çok mantıklı değil. Büyük ihtimalle bayagi Hitli bir siteniz var, muhtemelen günde 30-40K tekil hiti yakalıyorsunuz. Yakalamiyorsaniz optimizasyon yapmalısınız.

Sitem Hitli ve zaten vereceğim parayı da karşılayacak diyorsan VPS ye geçmen daha mantıklı tabi. Başlarda yardıma çok ihtiyaç duyarsınız ama zamanla öğrenilir
günde 30-40K tekil hit imkansız, max 500 günde, o da natronun sınırsız site olmasından dolayı, benim demek istediğim hit arttığında natro haber veriyor mu, bir de ben google olsam yükset hitleri kaldıramayacak siteri ön plana çıkarmam çünkü bir süre sonra 1. sonuç olarak verdiğim site çökecek.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
İşte bu yüzden Google olamazs... :)

Günde 300-400 tekil hiti normal bir hosting aylık 20gb trafik tahminen kaldırabilir diye düşünüyorum. 1000tl para vermek ornek mi yoksa gerçekten vaziyet bu mu? Boyleyse çok yanlış yapmışsınız.

Kontrol panelinizden istatistiklere bakabilirsiniz.

Bandwith değerleri kaç ve ay sonu ne kadarı doluyor?
CPU değerleri %kaci seyrediyor?
I/O değerleri yeterli mi?

Panelde bunların istatistikleri vardır kendinizde analiz tutarak anlayabilirsiniz. Genellikle hosting siteside uyarır zaten.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
İhtiyacınıza ve deneyim düzeyinize göre değişir. Ben en baştan cloud sunucu kiralayarak başladım. Çünkü istediğim tipte bir sunucuya paylaşımlı hostingde sahip olamazdım. Putty ile bağlanıp istediğim programları kurup işime baktım.

2 yıldan fazladır sitem neredeyse hiç down olmadı. Ne kadar ram, ne kadar cpu'ya sahip olduğumu biliyorum. Bunların ne kadar trafiği kaldırabildiğini biliyorum. Her şey elimin altında ve ölçülebilir, öngörülebilir durumda.

Paylaşımlı sunucuda hiçbir şey öngörülebilir değildir çünkü kaynakları başkalarıyla ortak kullanıyorsun. Aynı sunucuda yer alan başka bir site cpu'yu tüketebilir ve senin siten hiçbir sorun olmamasına rağmen erişilemez olabilir. Ne kadar trafiği kaldırdığını öngöremezsin çünkü sürekli değişir.

İmkan varsa ve yönetebileceksen en iyisi baştan kendine ait sunucuya sahip olmaktır.
MeMo

kişi bu mesajı beğendi.

MeMo MeMo SEO Candır, MeMo Uzman :) Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster, Editör, SEO Uzmanı
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 2187
  • Beğeniler 1198 / 578
  • Ticaret 50, (%100)
500 lira bana ver kendi sunucumda barındırayım seni istersen 30k hitin olsun :D

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

MeMo adlı üyeden alıntı

500 lira bana ver kendi sunucumda barındırayım seni istersen 30k hitin olsun :D

ronaldo natrodan hızlıdır eminim:) ama 500tl için uğraşılmaz walla.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

İşte bu yüzden Google olamazs... :)

Günde 300-400 tekil hiti normal bir hosting aylık 20gb trafik tahminen kaldırabilir diye düşünüyorum. 1000tl para vermek ornek mi yoksa gerçekten vaziyet bu mu? Boyleyse çok yanlış yapmışsınız.

Kontrol panelinizden istatistiklere bakabilirsiniz.

Bandwith değerleri kaç ve ay sonu ne kadarı doluyor?
CPU değerleri %kaci seyrediyor?
I/O değerleri yeterli mi?

Panelde bunların istatistikleri vardır kendinizde analiz tutarak anlayabilirsiniz. Genellikle hosting siteside uyarır zaten.

evet başta bir sitelik paket aldık sonra site aç kapa ekle yaparken 5 yıl sonra baktım ki sınırsız paketteyim.

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
eğer vps alacak olursanız haber verin ücretsiz plesk kurulumu yapabilirim. Optimizasyonu ücretsiz yapamam fakat deneme sürümü ile sınırsız kullanabilirsiniz pleski

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al