freelance iş ilanları

Sunucu taramada ADULT +18 site gözüküyor. Siteme nasıl etkileri olur

20 Mesajlar 2.609 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Analist Analist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Tural Abiyev

Kaynak verir misin?

SSD dostum bende static ip var. Static ip olmasına ragmen sunucuda gözüküyorum.

wmaraci
reklam

sospas sospas www.mustafasevinc.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sales and Technical Manager
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1292
  • Beğeniler 356 / 550
  • Ticaret 37, (%100)
Analist Tecrübe diyelim. CloudFlare kullanan onlarca site var. Bir sürüde aynı class da siteler bulunuyor. Yani onca sitem var. SEO veya spam olsun kötü etkilenmediler. Başkasının işlemiş olduğu suçtan bize ne. Yani bir sorun teşkil etmez. Daha önce açılmış bir konunun örneği : http://www.***.net/google-optimizasyon/1577024-ayni-c-class-da-farkli-ip-siteler.html

makalepark
Bir mahalle düşünün. 10 komşunuz var. Bir komşunuz suç işledi. Cezasını siz veya mahalle sakinleri mi çekiyor ? Bir de böyle düşünmek lazım.

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 38 / 159
  • Ticaret 1, (%100)

Analist adlı üyeden alıntı

Tural Abiyev

Kaynak verir misin?

SSD dostum bende static ip var. Static ip olmasına ragmen sunucuda gözüküyorum.

tamam da sistem güncel bilgileri çekmez her zaman havuz ip sistemi var ip gözüküyor diye bir problem arz etmez hurafe bunlar :D

Sürekli destek verir. https://kayweb.net

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Analist kaynak ben. Ömrümün yarısını sunucu, host işleri yapmakla geçirdim. Şimdi sıradan bi site zararlı dese doğrumudur?
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Analist Analist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Tural Abiyev
Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek 13 yaşında bu işleri yapmaya başladınız doğru mudur? Yaptığınız işin tanımı sunucu, host işleri ve yaş 13? kulağa hiç inandırıcı gelmedi. Tecrübelerinizden yararlanarak bu zarar gelmez diyebilirsiniz. Çünkü siz çalıştığınız süre boyunca böyle bir sorunla karşılaşmamışsınızdır. Bunu herkes der ama KESİN olarak zarar gelmez diyemezsiniz.

Google nasıl açıklıyorsa neye dikkat ettiğini. Mutlaka bu konuya da bir şekilde değinmiştir. Bende bu değinilen yeri bilen kişiden bir kaynak istiyordum bilen kişilerden :)

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
[QUOTE=sospas;1991140]Analist Tecrübe diyelim. CloudFlare kullanan onlarca site var. Bir sürüde aynı class da siteler bulunuyor. Yani onca sitem var. SEO veya spam olsun kötü etkilenmediler. Başkasının işlemiş olduğu suçtan bize ne. Yani bir sorun teşkil etmez. Daha önce açılmış bir konunun örneği : http://www.***.net/google-optimizasyon/1577024-ayni-c-class-da-farkli-ip-siteler.html

*** da webtasarimcom adlı kullanıcının yaptığı yorumda

Sizin IP nizde eğer bu siteler varsa o zaman riskli olacaktır demiş.

[QUOTE=webtasarimcom;1071443251]Aynı IP adresindeki siteler birbirini etkilemektedir. Zira bir site kaliteli diğeri kalitesiz ise spam veya çöp bir site ise google o Ip deki siteleri de cezalandırabilmekte.

Yanı ıp adresimizde bulunan çöp siteler bizide etkiliyor. Fakat farklı ıp varsa ve sunuda çöp site vs de olsa bizi etkilemiyor gibi bişey anladım dogrumudur

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Analist yaşım 27 dir. Evet doğrudur tam yarısı. 13-14 yaşından orta okulda bilgisayar bölümündeydim. Sonrasında yinede bilişim teknolojileri okudum. 18 yaşından profesyönel olarak da sertifikalı BT uzmanıyım. Sektör nedir ne değildir iyi biliyoruz herhalde.

Googlenin kendi makalelerine ulaşsan görürsünki sunucuda olan diğer zararlı sitelerin sizin siteye hiçbir etkisi kesinlikle yoktur. Konu açıp bilgi almak istiyorsanız amacınıza ulaştınız. Yok eğer googleden bu bilgiye ulaştığımı düşündüyseniz konu açmanıza gerek yoktu zaten sizde ulaşabilirsiniz.

dargman69 dargman69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 1300
  • Beğeniler 262 / 261
  • Ticaret 35, (%100)
arkadaşlar siz neye dalmışsınız böyle. yorumlara bomba :) dur bende bir yorum yapayım. düşünün mahallede 10 ev var :) 8 i hırsızlık yapmış polis basıyor, 2si sağlam. o sokakta itabırınız olur. pisliklerin içinde temiz kaldığınız için.. neyse bu işin şakası

böyle bir durum yok. hiç bir etkisi olmaz. birilerinin yaptığı, google tarafından tasvip edilmeyen işler, sizin sitenizi etkilemez. yıllardır bu işlerin içindeyim, bununla ilgili bir sorun bugüne kadar ne duydum, nede gördüm.

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Arkadaşlar şu konuya açıklık getirirmisiniz.

Aynı ıp de bu tarz siteler olunca sıkıntı oluyor fakat aynı sunucuda bu tarz siteler olsa bile bizim ıp adresimiz farklı olduğu için sorun olmuyor doğrumudur.

sospas sospas www.mustafasevinc.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sales and Technical Manager
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1292
  • Beğeniler 356 / 550
  • Ticaret 37, (%100)
Hayır sizi olumsuz etkilemez. Aynı sunucu olsun veya farklı ip olsun. turkojen34
Tecrübelerim bunu gösteriyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al