wmaraci reklam

Telif Hakkının Derecesi Konusunda

13 Mesajlar 1.231 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

[QUOTE=imamet;487331]

Zaten yaptığın da aykırı bir durum değil onların bilgilerini klavuz alıp üstünde kendi yorumlarını yapıyorsun .

Beni ve durumumu çok iyi anladığı düşünüyorum. Şimdi öyle bir şey ki ben öyle kaynak göstermeme link vermeme gibi bir zihniyete sahip değilim. Zira sitelerimde belli başlı derneklerin karşılıksız reklamlarını yayımlamaktayım. Şimdi kaynak göstermem sıkıntı oluştura bilir. Çünkü benim hazırladığım yazılar öyle bakınca hemen alıntı yapıldığı belli olacak şekilde değil. Ancak işin uzmanı diyebilir sen bu kaynaktan beslenmişsin diye. Şimdi ben kaynak verirsem de yazdığım yazıdan o kaynağı sorumlu tutmuş olurum diye düşünüyorum. Halbu ki yazdığım yazıların sorumluluğunu tamamen ben taşımak istiyorum. İnsanız bir hatamız olursa oraya mal olmasın diye. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

imamet adlı üyeden alıntı

[QUOTE=LikeSend;487389]

Beni ve durumumu çok iyi anladığı düşünüyorum. Şimdi öyle bir şey ki ben öyle kaynak göstermeme link vermeme gibi bir zihniyete sahip değilim. Zira sitelerimde belli başlı derneklerin karşılıksız reklamlarını yayımlamaktayım. Şimdi kaynak göstermem sıkıntı oluştura bilir. Çünkü benim hazırladığım yazılar öyle bakınca hemen alıntı yapıldığı belli olacak şekilde değil. Ancak işin uzmanı diyebilir sen bu kaynaktan beslenmişsin diye. Şimdi ben kaynak verirsem de yazdığım yazıdan o kaynağı sorumlu tutmuş olurum diye düşünüyorum. Halbu ki yazdığım yazıların sorumluluğunu tamamen ben taşımak istiyorum. İnsanız bir hatamız olursa oraya mal olmasın diye. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

Şimdi daha iyi anladım . Aksine doğru düşünüyorsun kusur olursa vebali sende kalsın . Mahkemelik bir durum olacağına ihtimal bile vermiyorum , hoşlanmadıkları bir durum olursa sana uyarıda bulunur ikaz ederler en fazla .

Fakat cemaatler/tarikatlar ile bağlantılı bir kaynak ise ve sen de aksi söylemlerde bulunurken onları hedef gösteriyorsan telifi ortaya çıkarırlar hiç de hoş karşılamıyorlar böyle şeyleri.Hatta kapatılana kaldırılana sen ceza alana kadar da usanmadan uğraşırlar. Durumun bu 2. söylediğim gibi değilse sıkıntılı zerre durum yok bence.

Farzedelim ki bir islam aliminin eserlerinden satırlar konular var ve bunların üzerine daha anlaşılır yada onu överek yada yazıyı konunda kullanarak oluşturduğun içerik ile alakalı telif falan diye bişey söz konusu olamaz. Ya da kutsal kitaplardan yapılan alıntılar da telif söz konusu olamaz.
10679

kişi bu mesajı beğendi.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
LikeSend,

Çok teşekkür verdiğin bilgiler için. Bu konuda yeterince beyin fırtınası yaptık . Konuştuklarımız çerçevesinde bir yol çizmeye çalışacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al