wmaraci reklam

uzun kuyruklu anahtar kelime sıralaması önemlimi?

5 Mesajlar 415 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
uzun kuyruklu anahtar kelimelerin hepimiz yararını biliyoruz. bunu kullanırken örneğin: bir kedi gördüm sanki adında bir uzun kuyruklu anahtar kelimemiz var bunu cümle içinde "bugün bir kedi gördüm sanki dedim." gibi bir cümle oluştursak mı daha başarılı oluruz ve isabet olur yoksa "bugun yolda bir kedi gibi büyük bir şey gördüm sanki." gibi bir cümle oluştursak mı daha isabet olur.

yani demek istediğim uzun kuyruklu anahatar kelimeleri parçalayarak veya kelime sırasını değiştirerek cümle veya paragraf içine yayabilirmiyiz.

Birde yine kedi örneğinden gidelim bir kedi gördüm sanki kelimesini parçalayıp kedi kelimesini bir cümlede veya paragrafda birden fazla geçirsek uyumu bozarmıyız. teşekkürler.

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!
wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Anahtar kelimeyi cümle içinde geçirirken uyumu bozmamak sizin yeteneğinize kalmış. Kullanıcıya hissettirmeden, o cümlenin bir parçası şeklinde kullanacağınız anahtar kelimeler hem sıralamaya olumlu katkı sağlıyor hem de kullanıcıya içerik konusu hakkında net fikir veriyor.

Diyelim ki "borsadan nasıl para kazanılır" şeklinde bir anahtar kelimemiz var. Bunu cümle içinde kullanmak için çeşitli varvasyonlar yaratabiliriz. Örneğin;

"İnsanlar bana borsadan nasıl para kazanılır diye soruyorlar, bugünkü yazımda çok merak edilen bu önemli sorunun yanıtını vereceğim".

"Sizler de borsadan nasıl para kazanılır merak ediyorsanız yazımı mutlaka okuyun."

"Borsadan nasıl para kazanılır diye sormaya başlamadan önce borsanın ne demek olduğunu bilmek zorundasınız."

Anahtar kelimeyi kullanırken parçalayabilirsiniz. Örneğin; "Borsadan nasıl mı para kazanılır?" "Borsa, para kazanmanın önemli yollarından bir tanesidir" gibi...

Bu durumda sorunuzun yanıtı ikisi birlikte kullanılmalı oluyor. Yani anahtar kelimeyi hem direk hem de dolaylı olarak kullanmalısınız. Yalnız kullanıcı bundan rahatsız olmamalı, zırvalamış dememeli. Google'yi her türlü ikna edersiniz ama kullanıcı bir defa kaçtı mı geri gelmez.

İyi forumlar.
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
İsa wmaracı; borsadan nasıl para kazanılır, google sıralamasına girmiş oldu sayende :D
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Farkli kombinasyonlari eklemen okuyucuyu da uzmez seo icin faydali olur.
Ayrica onerilen aramalar (arama sonuclarinin en altinda yer alir) kisminda bulunan sozcuk obeklerinide onlarin kombinasyonlarini da kullanman roket etkisi yapacaktir yaziya 😎

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

İsa adlı üyeden alıntı

Anahtar kelimeyi cümle içinde geçirirken uyumu bozmamak sizin yeteneğinize kalmış. Kullanıcıya hissettirmeden, o cümlenin bir parçası şeklinde kullanacağınız anahtar kelimeler hem sıralamaya olumlu katkı sağlıyor hem de kullanıcıya içerik konusu hakkında net fikir veriyor.

Diyelim ki "borsadan nasıl para kazanılır" şeklinde bir anahtar kelimemiz var. Bunu cümle içinde kullanmak için çeşitli varvasyonlar yaratabiliriz. Örneğin;

"İnsanlar bana borsadan nasıl para kazanılır diye soruyorlar, bugünkü yazımda çok merak edilen bu önemli sorunun yanıtını vereceğim".

"Sizler de borsadan nasıl para kazanılır merak ediyorsanız yazımı mutlaka okuyun."

"Borsadan nasıl para kazanılır diye sormaya başlamadan önce borsanın ne demek olduğunu bilmek zorundasınız."

Anahtar kelimeyi kullanırken parçalayabilirsiniz. Örneğin; "Borsadan nasıl mı para kazanılır?" "Borsa, para kazanma yöntemlerinin önemli yollarından bir tanesidir" gibi...

Bu durumda sorunuzun yanıtı ikisi birlikte kullanılmalı oluyor. Yani anahtar kelimeyi hem direk hem de dolaylı olarak kullanmalısınız. Yalnız kullanıcı bundan rahatsız olmamalı, zırvalamış dememeli. Google'yi her türlü ikna edersiniz ama kullanıcı bir defa kaçtı mı geri gelmez.

İyi forumlar.

teşekkür ettim demek anahtar kelime bütün olarak ve parçalı olarak kullanmalı :)

mrtrclb adlı üyeden alıntı

Farkli kombinasyonlari eklemen okuyucuyu da uzmez seo icin faydali olur.
Ayrica onerilen aramalar (arama sonuclarinin en altinda yer alir) kisminda bulunan sozcuk obeklerinide onlarin kombinasyonlarini da kullanman roket etkisi yapacaktir yaziya 😎

teşekkür ettim :)

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al