wmaraci reklam

Uzun zamandır aktif olmayan blog hk. soru

6 Mesajlar 764 Okunma
wmaraci reklam

Clay Clay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba, uzun zamandır aktif olmayan blog için birkaç sorum olacak:

1- Ağustos ayından beri içerik girilmeyen ve hitleri çok çok düşmüş olan siteye düzenli içerik girilmeye başlandıktan sonra toparlanması ne kadar zaman alır?
2- Yıl/Ay/Gün/Başlık olan link yapısını düzelttiğimizde google sıralaması ve içerik hitleri kötü etkilenir mi?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Megali Megali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
Bende yaklaşık 1.5 ay post girmedim siteme . Geçen hafta tekrar başladım o 1.5 aylık sure de hitlerim düşmemiş stabil kalmış istersen 1 sene ara ver onunla alakası yok . Başlık ve seo ayarları ve yazı güzel oldu mu her şekilde organik hit geliyor ben yeni anladım bunu hiç beklemediğim bi yazım ilk sırada önerilen snipper olmuş . Düşündüm inceledim google bunu niye snipper yaptı. Sonra farkettim ki detaylı sıralı ve ise yarar biçimde güzel tarif etmişim
Clay

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Değişen tüm url'lere 301 yönlendirmesini yapmanız lazım. Geçiçi olarak siteniz sıralamalarda vs etkilenebilir, çok fazla yönlendirmenin elbette faydalı olmadığı kesin. Yinede sizin için önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Madem trafikte düşüşte var o zaman 301 yönlendirmeleri için güzel bir zaman olabilir. Tahminen söylüyorum 2 hafta içinde site tamamen toparlamış olur url değişikliği konusunda.

Düzenli içerik her zaman siteyi kaliteli kılar. Url değişikliğinin ardından düzenli içerik girmek, ufak backlink çalışmaları yapmak (ancak kesinlikle ufak) ve sosyal medya ya önem vermek url degisikliginden daha hızlı bir sonuç almanıza yardımcı olacağı gibi seonuzuda geliştirecek.

Ne kadar sürede eski halini alır sorusuna net yanit vermek imkansız olsa bile bence yeni bir site açıyormuş gibi davranıp, aşırı agresif içerik girişi yapmamalısınız. Tabi sitenizin yaşı, otoritesi, içerik sayisi gibi bir çok şeyi göz önünde bulundurmak lazım.

1 hafta günde 1 içerik girişinin ardından günde 2 içeriğe çıkarsanız kısa sürede siteniz toparlar diye düşünüyorum. Elbette vaktiniz yoksa günde 1 'le veya vaktiniz varsa yine katlanarak gidecek şekilde günde 3-5 şeklinde giriş yapabilirsiniz. 2 güne, 3 güne 1 de girilebilir elbette hiç bir sakıncası yok, sadece hızlı sonuç almak amacıyla örnekledim.

Farklı fikirlerde gelir umarım, güzel bir konu
Clay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)

Megali adlı üyeden alıntı

Bende yaklaşık 1.5 ay post girmedim siteme . Geçen hafta tekrar başladım o 1.5 aylık sure de hitlerim düşmemiş stabil kalmış istersen 1 sene ara ver onunla alakası yok . Başlık ve seo ayarları ve yazı güzel oldu mu her şekilde organik hit geliyor ben yeni anladım bunu hiç beklemediğim bi yazım ilk sırada önerilen snipper olmuş . Düşündüm inceledim google bunu niye snipper yaptı. Sonra farkettim ki detaylı sıralı ve ise yarar biçimde güzel tarif etmişim

tolhur adlı üyeden alıntı

Değişen tüm url'lere 301 yönlendirmesini yapmanız lazım. Geçiçi olarak siteniz sıralamalarda vs etkilenebilir, çok fazla yönlendirmenin elbette faydalı olmadığı kesin. Yinede sizin için önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Madem trafikte düşüşte var o zaman 301 yönlendirmeleri için güzel bir zaman olabilir. Tahminen söylüyorum 2 hafta içinde site tamamen toparlamış olur url değişikliği konusunda.

Düzenli içerik her zaman siteyi kaliteli kılar. Url değişikliğinin ardından düzenli içerik girmek, ufak backlink çalışmaları yapmak (ancak kesinlikle ufak) ve sosyal medya ya önem vermek url degisikliginden daha hızlı bir sonuç almanıza yardımcı olacağı gibi seonuzuda geliştirecek.

Ne kadar sürede eski halini alır sorusuna net yanit vermek imkansız olsa bile bence yeni bir site açıyormuş gibi davranıp, aşırı agresif içerik girişi yapmamalısınız. Tabi sitenizin yaşı, otoritesi, içerik sayisi gibi bir çok şeyi göz önünde bulundurmak lazım.

1 hafta günde 1 içerik girişinin ardından günde 2 içeriğe çıkarsanız kısa sürede siteniz toparlar diye düşünüyorum. Elbette vaktiniz yoksa günde 1 'le veya vaktiniz varsa yine katlanarak gidecek şekilde günde 3-5 şeklinde giriş yapabilirsiniz. 2 güne, 3 güne 1 de girilebilir elbette hiç bir sakıncası yok, sadece hızlı sonuç almak amacıyla örnekledim.

Farklı fikirlerde gelir umarım, güzel bir konu

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Aklıma takılan bir şey var, site zaten dipleri görmüşken link yapısıyla oynayarak iyice dibe batırır mıyım? Uzun vadede fayda sağlayacağı kesin ancak siteyi yaza kadar tutup yazın satmayı düşünüyorum

wmaraci

Megali Megali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
Site linlini atar misin inceleyelim
Clay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)

Megali adlı üyeden alıntı

Site linlini atar misin inceleyelim

iptal oldu hocam maalesef

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al