wmaraci reklam

VipDiziler.com İçerik Hırsızlığı

12 Mesajlar 1.429 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
Kime ait olduğunu bilmediğim, mail atıp uyardığım fakat geri dönüt alamadığım bu sitenin hırsızlığı hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

Çaldığı Yazı Linki: https://www.vipdiziler.com/gundem/teknolojik-gelismelerin-turkceye-etkisi

Yaptığı hırsızlığa kılıf uydurmak için "uyar ve kaldır" diye madde ekleyen bu siteye 11 ağustos'ta mail üzerinden ihtar çektim. Kendileri bu emek hırsızlığına dönüş yapmadığı için önümüzdeki hafta içi hukuki yola başvuracağım. ISSN yayın numaramız bulunduğu için çok daha hızlı sonuç alacağız.

Sizin de yazılarınız bu emek hırsızları tarafından çalınmış, kaynak göstermeden kopyalanmış olabilir. Bu yüzden herkesin kendi yazılarını kontrol etmesini öneririm.
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Bu önemli...
Özgün içeriklerde hırsızlık ciddi sorun...

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
Böyle durumlarda ben direk olarak iletişime geçiyorum. İçeriği kaldırtıyorum

iletisim@vipdiziler.com

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
4 yıl önce bir tiyatro sanatçısıyla röportaj yapmıştım. Sanatçı geçen yıl vefat etti. Neyse, vefattan birkaç ay sonra google'da bir şey ararken, merhumun bir haberine denk geldim. "Ben de vaktiyle rahmetli hakkında yazmıştım. Bir bakayım" diyerek siteye girince ne göreyim: Adana'nın eski ve ünlü bir gazetesi, bahsettiğim röportajı alıp, hem gazetede, hem de internet sitesinde yayınlamış. Allah'tan fotoğrafımızı ve benim adımı belirtmiş. Ne yalan söyleyeyim, biraz hoşuma gitti ama izinsiz aldığı için kızmadım değil hani. Facebook sayfalarına ve mail adreslerine yazdım ama dönmediler. Aklımdan dava açmak düşüncesi geçti fakat uğraşmaya üşendim. Çünkü daha önce böyle bir olayla uğraşmamıştım.

Aslı
Kopyası

Kaynak belirtilse de, izin alınmaması onları kurtarır mı?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
gaometri ben 3 gün süre vererek kaldırmasını rica ettim. 3 gün içinde kaldırmadı, ihtara uymadığı için biz de hukuki yola başvuracağız

• Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)

alidemiral adlı üyeden alıntı

4 yıl önce bir tiyatro sanatçısıyla röportaj yapmıştım. Sanatçı geçen yıl vefat etti. Neyse, vefattan birkaç ay sonra google'da bir şey ararken, merhumun bir haberine denk geldim. "Ben de vaktiyle rahmetli hakkında yazmıştım. Bir bakayım" diyerek siteye girince ne göreyim: Adana'nın eski ve ünlü bir gazetesi, bahsettiğim röportajı alıp, hem gazetede, hem de internet sitesinde yayınlamış. Allah'tan fotoğrafımızı ve benim adımı belirtmiş. Ne yalan söyleyeyim, biraz hoşuma gitti ama izinsiz aldığı için kızmadım değil hani. Facebook sayfalarına ve mail adreslerine yazdım ama dönmediler. Aklımdan dava açmak düşüncesi geçti fakat uğraşmaya üşendim. Çünkü daha önce böyle bir olayla uğraşmamıştım.

Aslı
Kopyası

Kaynak belirtilse de, izin alınmaması onları kurtarır mı?

bu tip durumlarda telif ödemesi yapmaları gerekir.
alidemiral

kişi bu mesajı beğendi.

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
ilkanbalkan hukuki yoldan hakkını araman en doğru ve dediğin gibi 3 gün süre içerisinde kaldırmadıysa elinden gelen her şeyi yapmalısın. Bu gibi siteleri özellikle haber sitesi olup spam çalışan sitelere ders olsun.

İletişim bölümündeki açıklamasında telif hakkı umrumda değile getirmiş. İster kaldırırım istersem kaldırmam. Kendini yer sağlayıcı olarak belirtiyor.

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Çok değil bir kaç dakikalarını ayırarak özgün içerik üretebilirler. Ama yok ne gerek var kopyala/yapıştır. Hakkınızı hukuki yollardan mutlaka arayın.

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam en son 3 ay önce içerik girmiş salmış siteyi sanırım :) mail'e de uğramıyordur o yüzden. 2 ay sonrada domaini boşa düşecek kapanır kendi zaten. Hosting'i de veridyenmiş orda telefon numarası kayıtlıdır. Veridyene mail atsanız yardımcı olurlar tahminimce.

Little things affect little minds.

Blog Blog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
ilkanbalkan

Yer sağlayıcı görevini belirttiğiniz site görmüyor. Bu yüzden telif gibi durumlarda direkt olarak yer sağlayıcı ile irtibata geçiniz. Siteyi kontrol ettiğimde Veridyen'de barındığını gördüm. Verinyen'e durumu bildirirseniz ilgili siteye 24 saat mühlet tanıyıp, içeriğinizi kaldırmasını talep edeceklerdir. Şayet ilgili site 24 saat içerisinde ilgili içeriği kaldırmazsa siteyi suspended'e yönlendirerek, ilgili sitenin içerik kaldırılmadığı sürece yayın hayatına son verilecektir.

Dediğimi yaparsanız kesin çözüme ulaşırsınız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al