lostyazilim

Web sitemi nasıl devrederim

11 Mesajlar 1.764 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

SerdarCR SerdarCR SicParvisMagna Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İş Geliştirme Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Bu siteden film sitemi bi arkadaşa satıyorum. Ne yapmam lazım satarken tam olarak veri tabanını biyere upload edip linki mi yollamalıyım söyler misiniz?

wmaraci
reklam

polatdev polatdev Fullstack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Fullstack Developer
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
alan adı transferi başlatın hocam sonrasında sunucu üzerinde full backup alın o dosyayı verin. daha sonrasında google search console'ye arkadaşı yönetici olarak ekleyin o sizi çıkarsın. analytics felan arkadaş halleder diye düşünüyorum.

PHP & NodeJS | HTML & CSS & Javascript & jQuery | Vue.Js | RabbitMQ | Docker | Laravel | mongoDB TypeScript | Redis

• Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Alan adı transfer ve backup kısmını anlamadım.

Ek Olarak: Cpanel bilgilerimi versem o taşısa olur mu bir sıkıntı

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
serdarcr google üzerinden cpanel yedek alma diye aratbilirsiniz ama eğer ki vakıf değilsenz onuya hıc ugrasmayın aldım sanarsınız bakmıssınız almamıssınız ... O daha buyuk sıkıntı Cpanel uzerinde herhangi baska bır hesabınız yok ıse sıkıntı olmaz verın arkadasınız alsın yedek hem mesuliyetten kurtulursunuz.. :D

wmaraci
wmaraci

bulgay bulgay Turkcem.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen / Yazar
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)
Hocam sadece domain mi sattın yoksa sunucuyla birlikte tüm siteyi mi sattın? Eğer her şeyiyle birlikte sattıysanız tüm bilgileri arkadaşa vermenizde bir sakınca yok. Ancak domaini mutlaka transfer edin. Sonrasında arkadaş eğer sizin şuan kullandığınız sunucuyu kullanacaksa ona üye olsun. Sonra siz bir Destek Talebi (Ticket) oluşturun. ''Bu sitemi aaaaa@mail.com (Yani kişinin mail adresini) adlı arkadaşa sattım. Rica edersem hostingimi ona devredebilir misiniz' de. Onlar hesabı sizden alıp ona taşırlar. Eğer arkadaş başka bir sunucuya geçecekse o zaman ise cpanel bilgilerini arkadaşa verin. O taşıyacağı sunucu yetkililerine iletsin durumu. onlar sorunsuz bir taşıma yaparlar...

• Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
şimdi şöyle söyleyim arkadaşa siteyi sattım domain host felan satmadım arkadaşa cpanel şifremi ftp bilgilerimi verdim.

hosta ödeme yapmam kapanır sonra başka bir host alırım

Domain ile birlikte versem domain benim üzerime olduğundan sıkıntı çıkar mı ilerde

karizmasoft karizmasoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seocu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 3 / 15
  • Ticaret 11, (%100)

serdarcr adlı üyeden alıntı

şimdi şöyle söyleyim arkadaşa siteyi sattım domain host felan satmadım arkadaşa cpanel şifremi ftp bilgilerimi verdim.

hosta ödeme yapmam yakanır sonra başka bir host alırım

arkadaş domain aktarmadan site satışımı olur. domaini aktarmayacaksan paramı iade etmelisin. sanırım hiç anlamıyorsun site satışından filan

• Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Size söylediğimi hatırlıyorum site satışı yapmadığımı

karizmasoft karizmasoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seocu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 3 / 15
  • Ticaret 11, (%100)
site satmak demek, alan adı ve sitenin tüm dosyalarının karşı tarafa teslim edilmesi demektir. satış yaptığın konu burda: https://wmaraci.com/forum/web-site-satisi/satilik-film-sitesi-395025.html

neyse kardeş sen anlamıyosun sanırım bu işlerden ben almıyorum siteyi ödemeyi iade edebilirsin.

bulgay bulgay Turkcem.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen / Yazar
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)

serdarcr adlı üyeden alıntı

hosta ödeme yapmam kapanır sonra başka bir host alırım

Domain ile birlikte versem domain benim üzerime olduğundan sıkıntı çıkar mı ilerde

Kardeşim sen ilk defa satış yaptığın için sanırım bilmiyorsun. Eğer site satışı yaptıysan bu şu anlama geliyor: Sitenin tüm içeriği ve domaini satılmıştır. Yani hostingi satıp satmaman senin elinde çünkü konuda hosttingin dahil olmadığını belirtmişssin zaten. Ancak domanini arkadaşa transfer etmen lazım. Transfer sonrası zaten domaindeki tüm bilgilerin silinir. Artık yeni alan kişinin bilgileri domainde olur. Ayrıca parayı aldığın halde domaini transfer etmezsen bu bir suçtur ve ceza kanunlarımıza göre **************lık suçuna girer.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al