wmaraci reklam
lidertakipci

Web Sitesi Sahibinin Hukuki Sorumluluğu

12 Mesajlar 1.744 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Miracle Miracle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
web sitemde bir konu başlığı açarak üye bir sağlık görevlisi (estetik cerrah) hakkında olumsuz görüşlerinizi isim vererek yazmış yani konu bu mağduriyet ve kötüleme ile ilgili belirttiğim doktorun avukatı konuyu silmezseniz iftira ve zarar verme suçları ile domain sahibi aleyhine dava açılacaktır demiş bunun üzerine konuyu askıya aldım ama tam silmedim. Benim bildiğim yorum yapan kişinin sorumlu olacağı yönünde yoksa ben mi yanlış biliyorum ? Birde eleştirilen kişinin ismini de silmiştim buda yeterli değil mi illa ki konunun mu silinmesi gerekli ?

wmaraci
reklam

guvenmg guvenmg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** M**
  • Mesajlar 1604
  • Beğeniler 564 / 285
  • Ticaret 4, (%75)
:) o o adi ustünde yorum kismi ora herkes diledigini yaziyor bir şey yapamazlar sen o yorumun altina bunu kanitlayacak bir seyinix yoksa iftira atmayiniz diyr yaz sadece

www.diyetdusmani.blogspot.com Denenmiş ,pratik ve tam kıvamında yemek tarifleri sitesi

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Eğer bir karalama yapılıyorsa buna müdahale etmeleri normaldir kim olsa aynısını yapar ya konuyu silin yada yorumu silin.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

ntka adlı üyeden alıntı

Eğer bir karalama yapılıyorsa buna müdahale etmeleri normaldir kim olsa aynısını yapar ya konuyu silin yada yorumu silin.
Karalamada kullanılan ismi sildim ancak piyasa da bilinen lakabı kaldı bu şekilde yani isim soyismi silinince konunun silinmesine gerek var mı ? Ayrıca yorum yazan dururken neden site sahibine dava açılabilir ki ? bunu anlayamadım demek istediğm belki adam haklı ve ıspatlayabilir mağduriyetini bu ne olacak ? kimse o zaman doğrunun ortaya çıkmasına izin vermez piyasa hep olumlu yorumlarla kaplanır ?
ntka

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
Yorumlar site sahibini değil kullanıcıyı bağlar.Şayet hakaret veya küfür yoksa hiçbir sonuç elde edemezler.Size sadece ticari kayba neden olma konusunda dava açabilirler.Sonuç ne olur bilinmez.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)

miracle adlı üyeden alıntı

karalamada kullanılan ismi sildim ancak piyasa da bilinen lakabı kaldı bu şekilde yani isim soyismi silinince konunun silinmesine gerek var mı ? Ayrıca yorum yazan dururken neden site sahibine dava açılabilir ki ? Bunu anlayamadım demek istediğm belki adam haklı ve ıspatlayabilir mağduriyetini bu ne olacak ? Kimse o zaman doğrunun ortaya çıkmasına izin vermez piyasa hep olumlu yorumlarla kaplanır ?

yorum yapan haklı olabilir ama alenen karalama yapılması suçtur ülkemizde haklıysa dava açabilir ülkemiz yasaları karalamaya izin vermiyor malesef haklıda olsanız bu nedenle yorumu silin yazı kalsın o avukat da elinden geleni yapsın rahat olun.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam yorumu ile konuyu açmış yani konu komple kötülenen doktor ile ilgili altına değişik yorumlar var açtığı konu tamamen mağduriyete dayalı kötüleme karalama ancak doktor ismini sildim bu yeterli midir yoksa olumsuz yorumları mı silmeliyim ? teşekkür ederim.

burakeo burakeo Hareket Sonucun Yarısıdır Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek web
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 218 / 114
  • Ticaret 19, (%95)
sitenizi pm atar mısınız?

1 Ayda İnternetten 4 Bin Lira Kazanmak : https://www.youtube.com/watch?v=V5ktweu_39o

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Yorumları değil de konuda karalama varsa kaldırın. Şöyle düşünün bir filmi bir site paylaşmış, siz de o siteden filmi alıp kendi sitenizde yayınlıyorsunuz. Film zaten korsan. İlk sitenin ismi videoda yazıyor sizin mantığınıza göre ceza ilk siteye kesilmeli ancak siz de yayınlıyorsunuz. Konuyu paylaşan öncelikli sorumludur. Ama konuda yasaya aykırı bir şey varsa karalama gibi yayınlamamanız gerekir diye düşünüyorum.

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Haklısınız ama kişinin ismini silmem yeterli olmuyor mu ? kim olduğu artık belli değilse yine de konu kaldırılmalı mı ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al