Evet arkadaşlar bugün de sizlere bir makalemi sunacağım.Umarım yararlı olabilirim...

Öncelikle bana sitelerimden ve forumdan 70'in üzerinde mesaj geldi:

1-Neden index alamıyorum
2-Reklam
3-Sİteme hit gelmiyor vs. Ben de bununla ilgili makale yazacağım.

[B]Bölüm #1[/B]

Webmaster

Tabir-i caisse web siteleriyle uğraşan kişiye denir.

Webmaster'ım Sitemi Kurdum Ne Yapmalıyım?

Siteyi kurmak ve temayı düzenleme tasarım işleri en zor işlerdir burayı geçtik varsayalım.Sıra geldi sitemizde ne yapacağımız.Sitemizi Teknoloji blogu varsayıyoruz.

İlk olarak 4-5 Ay kesinlikle ve kesinlikle sitenize reklam koymayın.Farketti iseniz gerçekten yükselen siteler reklamla uğraşmazlar.Çünkü bir webmaster direk reklam koyuyorsa onun amacı bilgi ve genel kültür değil para kazanmaktır.Bu yüzden reklamsız işe başlıyoruz.

Tabi ki 4-5 ay reklam koymayınca 4-5 ay beleşe uğraşmış oluyorsunuz :)Ama ne demişler ''Emeksiz yemek olmaz''

Nasıl Hit Kazanacağım?

Sitemizi kurduk özgün yayınlara başladık sıra geldi ziyaretçi işine.Öncelikle kategori teknoloji olduğu için iş biraz ciddiyet ister.Makara bir site yapacak iseniz kişisel site yapmalısınız.

Google,Yandex,Bing'in Webmaster Tools'larına sitenizi kaydettirin.Bundan önce sitemap.xml hazırlamayı unutmayın...

Webmaster Tools'a kaydettikten sonra wordpress kullanıyor iseniz Yoast veya All İn One Seo eklentilerini kurun.Bu eklentiler sitemapinizi oluşturur.Sürekli günceller ve arama motorlarına gönderir.

Arama motorunu hallettik sıra geldi reklama.Her açılan site ilk önce zarara girer.Bu yüzden biraz zarara gireceğiz.Forumlarda,sayfalarda,sosyal paylaşımda,sitelerde,dizinlerde reklamınızı yapın.

Sosyal paylaşımda yerinizi alın.Bu şekilde daha hızlı index alır ve sosyal medya aracılığıyla daha fazla hit alırsınız.

Hit Bitti ve Sıra Geldi Özgünlüğe

Özgün yazı siteyi diğer sitelerden ayıran en önemli özelliktir.Fakat aşırı özgün olmanızı tavsiye etmiyorum.Biraz dışa link verin ki pr kazanasınız.Ayrıca özgün makale yazmanın basit bir formülü vardır biraz bilgi biraz alıntı biraz abartma.

Abartmayı tam kıvamında yapmalısınız.Ne az ne çok tam ortası...

Bölüm 2'de Görüşmek Dileğiyle...Sorularınızı Konu Altında Paylaşabilirsiniz...

Bölüm 2 Konuları:

1-Alexa ve Hit
2-İndex
3-Arama Motorları
4-Optimizasyon
5-Sıkıştırma İşlemi

İyi Günler... Drstop75 Sunar...