wmaraci reklam

Webmaster'ların DİKKATİNE! Tanıtım Yazısı Alırken Buna Dikkat Edin.

6 Mesajlar 819 Okunma
wmaraci reklam

Faikemre Faikemre Meov Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik Tekn.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** V**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba. Belki bilen vardır ama bilmeyen arkadaşlar için bir uyarıda bulunmak istiyorum.
Bionluk'ta gezinirken aşağıdaki bir ilana rastladım.

Ve bu durumun nasıl mümkün olduğu hakkında satıcı ile iletişime geçtim. Pek bir detaylı açıklama yapmamasına karşı çalışma sonrasında şöyle bir sonuç elde edileceğini söyledi.

Dolayısı ile bu durum dikkatimi çekti ve derin bir araştırma yaptım. Bununla ilgili detaylı bir yazıya rastladım. Reklam olmasın diye siteyi paylaşmıyorum. Ama Deneyenlerin işe yaradığını yorumlarda okudum.

VERİLEN LİNKLERE DİKKAT! Görüldüğü üzere Google'ın tüm internet siteleri kullanılarak, Sanki oralardan Backlink alınmış gibi Moz Manipüle ediliyor.

Ve dolayısı ile 1 ay gibi kısa bir sürede "Moz DA ve PA skorları ciddi anlamda arttırılıyor.

Bunu anlamanın yolu da şüphelendiğiniz sitenin Moz.com üzerinden analizini yapmanız. Sonrasında aşağıdaki görseldeki gibi google siteleri görülür ise bilin ki verdiğiniz o yüzlerce liralık tanıtım yazılarınız çöpe gitmiş demektir.

Forumda 100-250 TL bandında bir çok sitenin bu yöntemi uygulayarak tanıtım yazısı sattığını gördüm.

Paranın kolay kazanılmadığı bu dönemlerde, Emeğinizin, Beklentilerinizin ve paranızın Çöpe gitmemesi için;

Lütfen Moz Analizi Yaparak Emin Olduğunuz Sitelerden Backlink Alınız.

Saygılar..
impjix cybercyborg

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Araştırmanız ve bunu paylaştığınız için teşekkür ederim. Peki bu değerlerin gerçek olması için dikkat edilerek teknik konu nedir bu konuda en önemli etken nedir?

• Üyelik 24.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik Tekn.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** V**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 1, (%100)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Araştırmanız ve bunu paylaştığınız için teşekkür ederim. Peki bu değerlerin gerçek olması için dikkat edilerek teknik konu nedir bu konuda en önemli etken nedir?

Rica ederim. Moz DA ve PA değerleri organik olarak yükselmiş yerlerden backlink almanızdır.
Bunu anlamanızın 1. yolu bionluk gibi sitelerden 10-20 lira gibi rakamlarla istenilen sitelerin Ahrefs yada Moz raporlarını almanız mümkün. Ama uğraşmam derseniz yukarıda bahsettiğim gibi moz sorgulamasında sitenin nerelerden backlink almış olduğunun bir özeti çıkacaktır. Oradan inceleyebilirsiniz.

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Demekn istedginiz aslinda ortada bi tanitim yazisi olmadigi ama bu uzantilara link ekleyerek alindigi mi?

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu
wmaraci

• Üyelik 24.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik Tekn.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** V**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 1, (%100)

turkmaxi adlı üyeden alıntı

Demekn istedginiz aslinda ortada bi tanitim yazisi olmadigi ama bu uzantilara link ekleyerek alindigi mi?

Aslında ortada bir backlink durumu yok. Örneğin https://www.google.de/url?q=https://siteniz.com/ böyle bir yapay link, sitenize ref bağlantı sağlıyor. Dolayısı ile bu tarz 100lerce link üzerinden sitenize bağlantı akışı sağlandığında Moz bunu backlink gibi algılıyor.
turkmaxi

kişi bu mesajı beğendi.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 749 / 752
  • Ticaret 18, (%100)
bunu biliyordum bir çok yer de de paylaşıldı o yüzden moz rank a da fazla aldanmayın.
Faikemre

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al