wmaraci reklam

Wordpress görseller farklı boyutta çıkıyor

10 Mesajlar 1.641 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Sahifa tema kullanıyorum kategori içindeki, öne çıkan görsel veya yazı içindeki görseller birbirlerine uymuyor bunu nasıl düzeleyebilirim?
Örnek kategori içi resimler aşağıdaki gibi 1. resim diğerlerinden küçük.

Aynı durum farklı yazılarda öne çıkan görsel ve yazı içi resimlerde de farklı farklı boyular.
Functions da görsellerin boyutları ekli ama nedense uymuyor birbirine.

wmaraci
reklam

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Çözüm aranıyor

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Özel mesajınızdan sonra konunuza denk geldim. Sitenizi Google'da son 24 saatlik arama yapıp buldum.

Bunun nedeni, yüklediğiniz görsellerin boyut farkı. Mesela ekran görüntülerindeki karbonhidrat konusu ile tırnak batması konuları için yüklediğiniz görsellerin ikisi de orijinalde farklı boyutlarda (biri 646x334 diğeri 284x178). Ki bu ikinci oldukça küçük boyutta, daha büyük boyutlu görsel kullanın, konuya girildiğinde doğal olarak kalite çok kötü gözüküyor.

Sahifa fonksiyonları yeniden boyutlandırma yaparken yüksekliğe dikkat etmiş. İki konudaki görsellerin ikisi de üstte dediğim gibi farklı boyutlarda ancak tema yeniden boyutlandırma yapınca genişlikleri farklı yükseklikleri aynı oluyor.

Yüklediğiniz resimlerin aynı boyutlu olmasına dikkat ederseniz aynı şekilde boyutlandırılacaklardır.
BocekBasi

kişi bu mesajı beğendi.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Imagify Image Optimizer, ShortPixel Image Optimizer, Optimus Image Optimizer ve Regenerate Thumbnails gibi eklentiler işini görebilir..
BocekBasi

kişi bu mesajı beğendi.

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)

Durotan adlı üyeden alıntı

Özel mesajınızdan sonra konunuza denk geldim. Sitenizi Google'da son 24 saatlik arama yapıp buldum.

Bunun nedeni, yüklediğiniz görsellerin boyut farkı. Mesela ekran görüntülerindeki karbonhidrat konusu ile tırnak batması konuları için yüklediğiniz görsellerin ikisi de orijinalde farklı boyutlarda (biri 646x334 diğeri 284x178). Ki bu ikinci oldukça küçük boyutta, daha büyük boyutlu görsel kullanın, konuya girildiğinde doğal olarak kalite çok kötü gözüküyor.

Sahifa fonksiyonları yeniden boyutlandırma yaparken yüksekliğe dikkat etmiş. İki konudaki görsellerin ikisi de üstte dediğim gibi farklı boyutlarda ancak tema yeniden boyutlandırma yapınca genişlikleri farklı yükseklikleri aynı oluyor.

Yüklediğiniz resimlerin aynı boyutlu olmasına dikkat ederseniz aynı şekilde boyutlandırılacaklardır.

Hocam dediğiniz doğru ona katılıyorum ancak mesela görsel 284x174 olsa da öne çıkan görseli görsel bozulsa da 660*300 yapması gerekmez mi yada bunu yapma şansımız yok mu kodlar ile?

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Temanız makale içi görsel boyutlandırmasını otomatik yapmayabilir. Bunu manuel olarak kullandığınız görselin yatay/dikey durumuna göre kendiniz yapmalısınız. Görsel üzerine tıklayın ve ayarlarını istediğiniz boyutlarda revize edip kullanabilirsiniz. Bu tip bir uygulamayı eklentiler ile yapmanızı önermem, bazı görsellerinizi yeniden boyutlandırmalarda görünümünü bozacağını düşünüyorum.

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Temanız makale içi görsel boyutlandırmasını otomatik yapmayabilir. Bunu manuel olarak kullandığınız görselin yatay/dikey durumuna göre kendiniz yapmalısınız. Görsel üzerine tıklayın ve ayarlarını istediğiniz boyutlarda revize edip kullanabilirsiniz. Bu tip bir uygulamayı eklentiler ile yapmanızı önermem, bazı görsellerinizi yeniden boyutlandırmalarda görünümünü bozacağını düşünüyorum.

Her seferinde görsel boyutu ayarlamak zor olacaktır hocam ondan soruyorum aslında

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

BöcekBaşı adlı üyeden alıntı

Her seferinde görsel boyutu ayarlamak zor olacaktır hocam ondan soruyorum aslında

Bu şekilde düşünürseniz her seferinde yeni makale yazmakta zor olacak demektir.:)
BocekBasi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)

Bu şekilde düşünürseniz her seferinde yeni makale yazmakta zor olacak demektir.:)

Aynen o da zor hocam :)))
llginize teşekkür ediyorum hocam
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

ubingoldag ubingoldag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yok
  • Konum Bingöl
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 23 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Kesinlikle katılıyorum . Manuel olarak yapmalısın eklenti kurma diğer görsel ayarların gidebilir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al