wmaraci reklam

Wordpress link yapımı değiştirmem nelere mal olacak?

3 Mesajlar 504 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress sitelerimde uzun süredir keşfettiğim bir sorun var ve link yapım oldukça uzun oluşuyor ben bunu bazı gereksiz kategorileri silerek dahada kısaltmayı hedefliyorum elbette google de sıkıntı çıkacaktır bunun önüne geçebilir miyim örnek vererek ilerlersem sanırım daha iyi anlaşılırım:

örneksite.com/kategorim/yazim

bu şekilde yapmak istiyorum aslında direk örneksite.com/yazim olarak yapmayı da düşündüm fakat bana nedense bir ön kırılma hoş geldi diyebilirim şimdi sormak istediğim soru şu ben bu kategorileri düzenlersem googleden gelen kişi 404 alacaktır bunun önüne nasıl bir yönlendirmeyle geçebilirim...

Belli bir süre 301 yaptığımda (google indexlerimi düzene sokana kadar) daha sonra 301i kaldırırsam bu süreç bana ne gibi şeylere mal olur.

Teşekkürler

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!
wmaraci
reklam

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
indexleriniz tamamen değişene kadar 301 yönlendirmeleriniz kalsın. Hatta hiç kaldırmayın çünkü sosyal medya ortamlarında falan paylaşılmış linkleriniz vardır muhtemelen. Onları değiştiremeyeceğiniz için 301 yönlendirmelerini kaldırmanızı önermem.

Zamanla indexleriniz düzene girer. Doğru bir 301 yapılandırması büyük şeyler kaybettirmez size.

SEO dostu kalıcı bağlantı ayarları hakkında detaylı bir yazı yazmıştım ona da göz atabilirsiniz fikir olması açısından.
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

WpÖmerFaruk adlı üyeden alıntı

indexleriniz tamamen değişene kadar 301 yönlendirmeleriniz kalsın. Hatta hiç kaldırmayın çünkü sosyal medya ortamlarında falan paylaşılmış linkleriniz vardır muhtemelen. Onları değiştiremeyeceğiniz için 301 yönlendirmelerini kaldırmanızı önermem.

Zamanla indexleriniz düzene girer. Doğru bir 301 yapılandırması büyük şeyler kaybettirmez size.

SEO dostu kalıcı bağlantı ayarları hakkında detaylı bir yazı yazmıştım ona da göz atabilirsiniz fikir olması açısından.

Peki doğru bir yönlendirme nasıl yapılmalı .htaccess içinden bir örnek alabilirmiyim ?

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al