freelance iş ilanları

WordPress Siteye Forum Entegre Etmek?

19 Mesajlar 5.161 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Celcius Celcius sadecefen.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ÖĞRETMEN
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 22 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
Vbulletin kurarsan ikisini bağlayan bir eklenti mevcut resmi siteden araştırırsan bulabilirsin.

wmaraci
reklam

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

DokuzTug adlı üyeden alıntı

Eklentiler ile hiç denemedim. Benim bilgime göre ya forum.siteadi.com diye subdomain açarak yapabilirsin yada FTP'de public_html 'in içine "forum" diye bir klasör oluşturup, içine kuracağın forumun dosyalarını atıp, veritabanından da ona uygun işlemleri yapıp açabilirsin.

Anladım hocam simle press deneyecez bakalım şu an deneme aşamasındayız. Beğenirsek wmaracı okurlarına paylaşırız sonucu... Belki bizden sonra birileri de bu konuyu arar. En azından oda faydalansın ;)

Marka Tescil

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

lonely2134 adlı üyeden alıntı

Hocam çok sağolun ama bbpress denedim az önce işimi görecek tarzdan değildi kaldırdım hemen :D

O zaman sana MyBB yada SMF lazım.
Mybb Wordpress ve SMF Wordpress entegresi şeklinde bir arama yapabilirsin ancak sonuç alman düşük ihtimal gözüküyor.

Sormadan geçemeyeceğim, neden entegrasyon yapmak istiyorsun?
Wordpress'e kayıtlı kullanıcıların foruma da kayıt olması (yada tam tersi) senin için önemli değilse entegrasyona ihtiyacın yok. Bir alt yada üst dizine bu scriptleri kurabilirsin. Wordpress blogundan da link verip forumu bağlayabilirsin.

• Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

O zaman sana MyBB yada SMF lazım.
Mybb Wordpress ve SMF Wordpress entegresi şeklinde bir arama yapabilirsin ancak sonuç alman düşük ihtimal gözüküyor.

Sormadan geçemeyeceğim, neden entegrasyon yapmak istiyorsun?
Wordpress'e kayıtlı kullanıcıların foruma da kayıt olması (yada tam tersi) senin için önemli değilse entegrasyona ihtiyacın yok. Bir alt yada üst dizine bu scriptleri kurabilirsin. Wordpress blogundan da link verip forumu bağlayabilirsin.

Hocam entegre istememizin asıl sebebi şu şuan sitenin SEO adımlarını da uyguluyoruz ve bir yerlere geldik forumu siteye dahil edersek extra SEO yapmamıza gerek kalmayacak... Ayrıca üyelik sistemide tabiki önemli... Bu sizin söylediğiniz yöntemler en son bakacağımız(çaresiz kalırsak) yöntemlerdir... Bu arada cevap yazmada çok hızlısın seni tebrik ediyorum...

Ek Olarak: Çok büyük birşey istemeyenler için simple press işe yarayabilir(her temada değil ama ) ama büyük birşeyse amacınız simple işinizi görmez...

Marka Tescil
wmaraci
wmaraci

kalpsizkrall kalpsizkrall CeCu Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 14 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
hocam ben mingle forum kullanıyorum.Ama bazı mantık hataları var.Örneğin bir ziyaretçi hiçbir forumu göremiyor.Sadece giriş yaptiğında bişeyler çıkıyor.Bir isteğim var bu bbpress in son sürümünün tr dil paketi var mı?

Nerde o eski wmaraci

Cyrax Cyrax R10 - Cyrax Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Amele
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 9 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
bbpress kullandım zamanında tavsiye ederim. çeki düzen verince birşeye benziyor.

R10.Net - Cyrax

• Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

Cyrax adlı üyeden alıntı

bbpress kullandım zamanında tavsiye ederim. çeki düzen verince birşeye benziyor.

Var mı kullandığınız bir örnek linkini atar mısınız?

Ek Olarak:

kalpsizkrall adlı üyeden alıntı

hocam ben mingle forum kullanıyorum.Ama bazı mantık hataları var.Örneğin bir ziyaretçi hiçbir forumu göremiyor.Sadece giriş yaptiğında bişeyler çıkıyor.Bir isteğim var bu bbpress in son sürümünün tr dil paketi var mı?

Kullanmanızı tavsiye etmem eski wordpress sürümlerine uygundu ama son süümlerine uyumsuz sanki... Ama illaki o diyorsan wordpress türkiye sitesinden bakarsın türkçesi varsa orda vardır...

Ek Olarak:

Celcius adlı üyeden alıntı

Vbulletin kurarsan ikisini bağlayan bir eklenti mevcut resmi siteden araştırırsan bulabilirsin.

Vbuletin ücretli değil mi....?

Marka Tescil

WebMakale WebMakale Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sosyal Bilgiler Öğretmeni
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad Ü** Ö**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 115 / 169
  • Ticaret 48, (%100)

lonely2134 adlı üyeden alıntı

Anladım hocam simle press deneyecez bakalım şu an deneme aşamasındayız. Beğenirsek wmaracı okurlarına paylaşırız sonucu... Belki bizden sonra birileri de bu konuyu arar. En azından oda faydalansın ;)

Hocam simple pressin son sürüm türkçe dil dosyasını ben çok aradım bulamadım bulursanız bende yararlanmak isterim doğrusu

sosyal hocam | Sosyal Bilgiler Platformu

• Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

salaranprensi adlı üyeden alıntı

Hocam simple pressin son sürüm türkçe dil dosyasını ben çok aradım bulamadım bulursanız bende yararlanmak isterim doğrusu

Bu adres işine yarayacaktır... Burda deneyen var sende dene tavsiyem.

Marka Tescil
wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al