freelance iş ilanları

Yabancı Niche Site Açılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

26 Mesajlar 2.971 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

Gglog adlı üyeden alıntı

Bir tanesi öyle bir tanesi değil.
Yani ilk sırada Wikipedia alıntısı olan çekişmeli değil. İlk sayfadaki makaleler hep tek başlık 4-5 paragraf. Benim içeriğim çok kuvvetli biraz daha bekleyelim onda daha 1 ay olmadı çıkar yavaş yavaş. Diğerinde rekabet 100 üzerinden 58 gözüküyor ama ilk 100 deki makalelerin yarısına yakını farklı dillerde. Site otoritesi yükselince girerim belki sıralamaya.

Niche deyince rekabet oranı düşük ama arama hacmi yüksek olması gerekiyor. Rekabet oranı maksimum kaç olmalı ve buna bağlı aranma hacmi de kaç K olmalı ortalama bir şey var mi? Bir de tek kelime değil de 2-3 kelime olabilir mi yani kelime obegi seklinde niche?

wmaraci
reklam

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
hkccrn evet arnma yüksek rekabet düşük olmalı benimki biri öyle biri değil. 1 tanesi nichelikten çıktı çok değişken aylık 130k aranmaya çıktı diğer niche 14k aranması var rekabet düşük. Ama Google'ın körlüğü. Anahtar kelime zaten 1 tane olmayacak onunla ilgili birçok anahtar kelimeleri analiz Edip içeriğizde yer vereceksiniz. Mesela "Hint dizileri" "En iyi Hint dizileri" bunlarda niş değil tabi 100k-1m hacmi var. Örnek verdim.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Little things affect little minds.

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
Bu arada örnek verdiğim kelimenin parasını Paratic hocam yiyormuş 😉 güzel bir sitesi var.
Hakediyor.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

Gglog adlı üyeden alıntı

hkccrn evet arnma yüksek rekabet düşük olmalı benimki biri öyle biri değil. 1 tanesi nichelikten çıktı çok değişken aylık 130k aranmaya çıktı diğer niche 14k aranması var rekabet düşük. Ama Google'ın körlüğü. Anahtar kelime zaten 1 tane olmayacak onunla ilgili birçok anahtar kelimeleri analiz Edip içeriğizde yer vereceksiniz. Mesela "Hint dizileri" "En iyi Hint dizileri" bunlarda niş değil tabi 100k-1m hacmi var. Örnek verdim.

Güzel soylemissiniz hocam. Yalnız en az kaç K atanma hacmi ve kaç rekabet için niche deyip çalışma yapabiliriz onu da merak ediyorum ingilizce üzerinden calisicam. Yeni yeni başlamayı düşünüyorum. Kelime ve kelime obegi bulma sorunum yok. Bu değerleri ogrensem yeter teşekkürler simdiden

wmaraci
wmaraci

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
ingilizcede 20 kat daha fazla rekabet var.Ona göre çok iyi ekible yola çıkılmalı yoksa hüsran malesef
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Emirhanc Emirhanc Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 73 / 74
  • Ticaret 16, (%88)
Aynen hocam ben doğru sektörü bulabilsem İngilizce makale olsun SEO konusu olsun diğer konularda sorunum yok yanı
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Fazla tecrübe ve bilginiz yoksa İngilizce'de işiniz tamamen şans. Eğer bu tarz bir planınız varsa ve ilk defa gireceksen googledan ziyade pinterestten hit çekmeye çalış.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Benim iki tane niche sitem var yabancı kazançları da çok iyi şuanda bu seviye için 4 sene bekledim ahrefs ile kelime analizi yapıp buna göre makale eklemesi yapabilirsiniz brnim sistemim şuanda böyle seo için para vermedim sadece domain ve vps hariç verdiğim para ( makale parası en az 750 kelime vermeye devam ediyorum çalıştığım kişi önceden bu forumdaydı + optimizasyon parası verdim anlık 30 40 k kaldırması için bir kere verdim sonrasında 4 5 ayda bir bakım için para veriyorum )
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
yabancı dil veya maddi desteği yoksa girme.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Güzel soylemissiniz hocam. Yalnız en az kaç K atanma hacmi ve kaç rekabet için niche deyip çalışma yapabiliriz onu da merak ediyorum ingilizce üzerinden calisicam. Yeni yeni başlamayı düşünüyorum. Kelime ve kelime obegi bulma sorunum yok. Bu değerleri ogrensem yeter teşekkürler simdiden

Aranma 5k civarı olsa yeter(önemli olan reklam verilmesi). Rekabet düşük hacim 100k olsa daha iyi ama var mı öyle kelime.
Şuan şöyle bir kelimede çalışıyorum 1 hafta oldu başlayalı ama Türkçe.

hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al