wmaraci reklam

Yazıları saçma sapan uzatmak

12 Mesajlar 974 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere aşırı derecede sinir bozan bir şeyi anlatacağım.Hazır mısınız? Öyleyse sıkı tutunun başlıyorum.

Bu insanlar bir yazı yayınlarken basit bir sorunun cevabını neden saçma sapan şekilde uzatırlar? Örneğin bugün ösym kitapçık yayınladı mı diye arattım.Karşıma çıkan sitelere girdim bildiğin adam ansiklopedi yazmış.Basit bir soru ya birkaç cümlede cevaplanabilecek bir şey.Vereceğin cevap evet ya da hayır şu şu tarihte açıklanacak.Ama adamlar yazmışta yazmış yok obp hesaplama cart curt yok şu yok bu sorduğum sorunun cevabından başka her şey var.Genelde basit cevabı olan şeyi bu denli uzatan insanların sitesine girer girmez çıkıyorum.Yani o kadar yazdığınızda boşuna gidiyor yapmayın arkadaşım şunu.Ya da cevabı ver ondan sonra ek olarak ne yazacaksan yaz.
FurkanCanoz drake

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam google news bitmediği sürece daha çok göreceğiz bu yazıları :)
yazilimsoru

kişi bu mesajı beğendi.

saimhin saimhin Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek ad author
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 43 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
hit arttırmak için uygulanan stratejiler hem sitede yazıyı okurken daha fazla aktif şekilde kalıyorsunuz hemde yazdığı içerikle daha iyi index alıyor bu kadar basit..yanlız bazen gerçekten sinir bozucu oluyor birde aradığın sonuçla ilgili cevabı bulamayınca daha bir berbat..iyi forumlar diliyorum..
yazilimsoru

kişi bu mesajı beğendi.

k

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Bu yaşadığınız olayı büyük ajanslar fazlaca yapar. Bahsettiğiniz "ösym kitapçık" araması bugünün popüler konularından ve 1 sıra bile daha önde olmak büyük ziyaretçi kazancı anlamı taşıyor. Bu nedenle söz konusu bu ajanslar rakiplerinden önde çıkmak için yazıları uzatarak anlık olarak bir sıralama kazancı sağlıyorlar. Nitekim bir rekabet stratejisi denilebilir buna, sonuçta zafere giden yolda her şey mübahtır, fakat okuyucu tarafından baktığımızda sizin gibi mağduriyetler yaşanıyor. "Sıra kazancı, okuyucu mağduriyeti, haksız trafik" bunu açıklamaya yetecek 3 kelime olurdu herhalde.
yazilimsoru

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
ASametYildirim google'ı heçkliyip news'ü kapatıcam(!) raad olun :ASD:ASD

saimhin umutr bu bence aşırı gereksiz bir strateji farkında değiller belki ama bu şekilde ziyaretçileri kendinden soğutuyorlar.Doğru düzgün yazsalar şunları gereksiz şeyler yazmasalar zaten insanlar orayı sevip bir şey olduğu zaman ilk oradan bakar.Hatta ben beğendiğim site olunca reklamlarada tıklıyorum destek olmak için.
saimhin

kişi bu mesajı beğendi.

TURUS TURUS Ölüm Var! Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 53 / 54
  • Ticaret 19, (%100)
Peki birde şu şekil düşün; Sadece 'evet yayınlandı' diye yazsaydı sen o siteye googledan nasıl ulaşabilirdin? Anahtar kelimeler makale içinde olmasa bu kadar rakip sitenin arasından nasıl sıyrılacak? (Ki senin bahsettiğin site kelimesinde ilk sıralarda olduğu için onu bulabildin.Aradığın konu güncel bir konu olduğu içinde pek fazla altlara inmedin. Haksız mıyım?) Makalenin faydalı,kısa,öz ve kullanıcı dostu olması Google için pekte önemli kriterler değil, Anahtar kelime ve kelimenin kullanıcı tarafından aranabilecek çeşitli türevlerinin makaledeki yoğunluğuna bakılıyor.Onlarda konuyla ilgili kelimeleri yazıyorda yazıyor. @umutr dediği gibi bu bir savaş ve savaşta herşey mübah.
yazilimsoru

kişi bu mesajı beğendi.

...emrullâhi kaderen makdûrâ(n).

• Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
mmturus23 şahsen ben bir siteye girdiğimde ihtiyacım olan şeyi görmek isterim anahtar kelimeleri değil.Sıkıntı anahtar kelime vs. değil.Sadece yazının uzun olmasıda değil.Cevabı ortaya bir yere koyuyor ve aradığım bilgiyle hiçbir alakası olmayan şeyleri okutmaya çalışıyorlar.Bu çok can sıkıcı bir şey.Benimde web sitem var.Benim sitem soru - cevap sitesi bende istersem anahtar kelimeleri yığarım sırf google'da en önde olmak için.Ama yapmıyorum.Çünkü insanların aradığı şeyi bulmasını istiyorum.Yazımın sonunda da yazdığım gibi cevabı ilk başta verirsin ondan sonra ek olarak diğer şeyleri yazarsın.

Ek olarak o kadar fazla uzun yazılar yazmama rağmen insanlar sitemi ziyaret ediyor.
TURUS

kişi bu mesajı beğendi.

TURUS TURUS Ölüm Var! Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 53 / 54
  • Ticaret 19, (%100)
Ben size yanlış düşünüyorsunuz demedim zaten.Olması gerekende bu.Ama konu newsdeki haber siteleri arasından sıyrılmak olunca içeriğin kalitesi ve kullanıcının mağduriyeti göz önünde bulundurulmuyor.
Ek olarak: Sizin soru cevap siteniz, bir konuda aylar sonra bile kullanıcı karşısına çıkabilir ama bu güncel bir haber ve bugün dışında kimsenin işine yaramaz birde bu yönden bakmak lazım.
yazilimsoru

kişi bu mesajı beğendi.

...emrullâhi kaderen makdûrâ(n).

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Bugün tyt sınavı kaç soru diye arattım. Söve söve zar zor buldum ya berbat bir şey bu haber siteleri çok olmaya başladı

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

• Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
furkanscream google bu konu hakkında bir şey yapmalı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al