freelance iş ilanları

Yeni Kitlesel Sosyal Ağ Projemiz

6 Mesajlar 495 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
Arkadaşlar sitenin adını henüz saklı tutacağım 5k üyeye ulaşana kadar böyle olmasını istiyorum.

Sitemiz belirli bir kitleye hitap eden bir sosyal ağ. Siteyi 02.08.2014 cumartesi günü açtık ve günden güne büyüyor. İlk gün sayaç ekleyemedik 2.gün yani pazar günü sayaç ekledik 50 üye 37 tekil hit vardı , diğer günlerde gelen üyeleri tek tek hesaplamadık ama hitler şu şekilde

04.08.2014 - 82 tekil
05.08.2014 - 65 tekil hit
06.08.2014 (bugün) - 202 tekil hit - 285 ziyaret - 565 sayfa görüntüleme ve 98 üye (gelmeye de devam ediyor)

Size sormak istediklerim şunlar.

1-Google adwords almalı mıyım yoksa acele mi ediyorum ?
2-Google adwords alırsam kitleler girdikleri diğer sitelerde adsense reklamlarında kelime girdiklerinden görebilirler mi reklamları (rastgele mi gösteriliyor yoksa çerezlerle ilgi alanları mı belirleniyor)
3-Google maliyetleri nelerdir adwords sitesinden pek anlamadım
4-Sizce sitenin gidişatı ne durumdadır ?
5-Önereceğiniz başka neler var ?

Hepinize teşekkür ederim

Ek Olarak: Blog eklemeyi düşünüyorum blogda da beklediğim hiti (2-3k) kazanırsam burada da aynı hesap üzerinden reklam yayınlayabilir miyim ve adwords harici reklam alabilir miyim ?

wmaraci
reklam

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)
Projenizde iddialıysanız site adresini gizlemeyiniz. Ek olarak daha ne olduğu bile belli değil. Reklâm için çok erken. Yeni doğan bir bebeğe yemek yedirmek misali.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
İlk üç ay kendi haline bırakın, hataları filan ayıklayın blogunuza yazılar girin ve reklam bütçesi biriktirin daha sonra birden reklama yüklenirsiniz ;)

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
reklam yapılıp yapılmayacağını belirlemek için önce bi siteyi görmek lazım...

ozergul.net/com
wmaraci
wmaraci

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
1- Hocam biraz daha beklemenizde fayda var herşey bir yerine otursun sitede ondan sonra reklam verirsiniz.
2- Adsense reklamları kelime bazlı işliyor. Rastgele herhangi bir durum yok, ilgi çekici bir flash banner yapar veya yaptırırsanız insanları sitenize rahatça çekersiniz.
3- Kampanya devam ediyor mu bilmiyorum fakat 25 ₺ harcadığınız zaman 100₺ lik kupon kazanıyorsunuz.
4- Gidilşat söylediklerinize göre iyi gözüküyor.
5- Önerim şu ki bambaşka bir sosyal ağ olmanız yani facebook twitter bunlar gibi değilde farklı birşey olsun insanların ilgisini çekecek birşey

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)

test9 adlı üyeden alıntı

Projenizde iddialıysanız site adresini gizlemeyiniz. Ek olarak daha ne olduğu bile belli değil. Reklâm için çok erken. Yeni doğan bir bebeğe yemek yedirmek misali.

burakisci adlı üyeden alıntı

İlk üç ay kendi haline bırakın, hataları filan ayıklayın blogunuza yazılar girin ve reklam bütçesi biriktirin daha sonra birden reklama yüklenirsiniz ;)

cudjex adlı üyeden alıntı

reklam yapılıp yapılmayacağını belirlemek için önce bi siteyi görmek lazım...

Yorumlarınız için teşekkürler. Blogu kuracağım fakat subdomain hatası aldım düzeltirsem onu da halledeceğim. Günde 2-5 arası yazı , 10-20 arası fotoğraf ve 2-3 video eklemeyi düşünüyorum. Eğer blog tutarsa bloga kendim de ağırlık vermek istiyorum video ve resim girerek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al