wmaraci reklam

Yeni Wordpress blog için bootstrap temam hakkında görüş, öneri ve iyi/kötü yorumlarınız

5 Mesajlar 577 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, Wordpress tabanlı kişisel sitemde uzun süredir aynı temayı kullanıyorum, (Logger Master) temadan teknik olarak gayet memnundum fakat görsel olarak biraz değişiklik iyi gelir diye düşündüm.
Şahsen sade, basit ve kullanışlı temaları severim. Blog sitelerinde gösterişli, ağır temaları pek mantıklı bulmuyorum. Bu sebeplede bu şekilde sade hafif bir tema olsun istedim. Tasarımda elimden geldiğince imaj kullanmamaya çalışırım, bu da öyle bir tasarım oldu zaten. Temayı Bootstrap 4 ile şekillendirdiğim için pek fazla sitil yazmam gerekmedi. Ayrıca ikonlar için Fontawesome 5 kullandım. Birde jQuery 3 mevcut çok kullanmasamda.

Tema tam olarak bitmiş sayılmaz, işten güçten fırsat buldukça devam etmeye çalışıyorum, genel olarak ana hatlar tamam sayılır. Detaylarda ve özelliklerde geliştirmeye devam etmek gerekiyor sadece.

Temayı tasarlarken elimden geldiğince Google yönergelerine ve standart kabul edilen kurallara uymaya çalıştım. Font boyutları, kontras oranları, şablon yapısı, vs. Google'ın tavsiye ettiği şekilde ayarlandı. Font olarak şuan en çok sevdiklerimden biri olan Roboto kullanıyorum fakat duruma göre PT Sans'a geçebilirim.
Dahili olarak belli 3 kategoriden son 3 yazıyı sidebarda göstermekte, ayrıca kısa kod olarak rasgele 3 yazı gösterebilmelte, uyarılar için Bootstrap tasarımına kısa kodlar eklendi [bilgik]Uyarı[/bilgik] şeklinde. Ayrıca hemen hemen tüm bootsrap bileşenlerinide dahil etmeyi düşünüyorum fırsat buldukça.

Mobil uyumluluğu bir kaç cihaz ve çözünürlükte denedim, fakat sizlerde kendi çözünürlüklerinizde karşılaştığınız sorunları bildirirseniz sevinirim.

Ekleme yapmayı planladığım diğer özelliklerden şuan aklımda olanlar; tam olarak yapısal veri uyumluluğu, tekil içerik sayfasında benzer etikete sahip yazıları, paylaşım butonları, emoji ile içerik puanlama, içerik gösterim sayısı ( bunun hakkında araştırma yapmalıyım, sayfa yenilenmesine göre değil kişi görüntülenmesine göre saydırmak için) ayrıca kısa kodlar ile pdf, video, müzik vs gibi medya dosyaları ekleme vs. şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Sizlerden ricam tema ile ilgili her türlü görüş, öneri ve iyi /kötü yorumlamanızdır. Ayrıca "şu özellikte olsa iyi olur" dediğiniz, gelişmiş bir blog sitesinde olabilecek özellikler hakkında da uiyorumlarınızo bekliyorum.

Temayı yeterince hazır olmadılça sitemde etkinleştirmeyeceğim bu yüzden canlı testler için ve geliştirme esnasında demo olarak www. nedir.ga adresine kurmuş durumdayım. Buradan inceleyebilirsiniz.

Ayrıca henüz temada henüz admin paneli mevcut değil, biraz daha geliştikten sonra eklemeyi düşünüyorum şuan şahsen kendim için admin paneli gerekmiyor.

Demo: www.nedir.ga

wmaraci
reklam

Webarazzi Webarazzi <?php print("Webarazzi"?> Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Birtekno'loji Sahibi
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1063
  • Beğeniler 31 / 186
  • Ticaret 5, (%100)
S.S Değilde demo olsaydı çok iyi olurdu gibi (:

Türkiyenin Webmaster Topluluğu - Wmclubu.com

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
TemaYeri özellikle belirmedim fakat yazıda adresi mevcut hocam www.nedir.ga

mehmetcanotun mehmetcanotun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Cyber Security
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 6 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
Demoya baktım güzel kardeşim eline sağlık

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Webarazzi Webarazzi <?php print("Webarazzi"?> Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Birtekno'loji Sahibi
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1063
  • Beğeniler 31 / 186
  • Ticaret 5, (%100)
dikkat etmemişim kusura bakmayın (:

Türkiyenin Webmaster Topluluğu - Wmclubu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al