freelance iş ilanları

Yorum Yapmaya Teşvik İçin Kod

9 Mesajlar 810 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

EpsilonElit EpsilonElit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Ben siteme günlük +900 tekil hit alıyorum ancak emeklerime karşılık herhangi bir tşekkür veya yorum gelmiyor. Yani herhangibir konum 5000 kere görüntülenmiş ancak 5 yorum mevcuttur.:o

Bu durumun önüne geçmek için bir KOD :) arıyorum,Linkleri görebilmek için yorum yapması veya herhangi bir sayfa beğendirmek istiyorum.;)

Bunun için elinde bilgi,kod veya önerisi olanlar varsa bi zahmet yazsın arkadaşlar.Sitem Blogger üzerin kurulu bilginize...:rolleyes:
trapend

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Bu şekilde bir düzenlemeye gittiğinizde yapılacak yorumlar yine emeklerinize karşılık bir teşekkür yada yorum niteliği taşımayacak ki. Sonuçta bu yorumlar boş teşekkür mesajlarıyla dolup taşacak ve belki de ziyaretçilerinizin bir kısmını kaybedeceksiniz.

Eğer söylediğiniz gibi emeklerinize karşılık yorumlar istiyorsanız böyle bir düzenleme sizi bir yere götürmez, aksine kendinizi kandırırsınız. Bu ancak SEO yapmak, blogun popülerliğini göstermek ve yorum sayınızı arttırmak istiyorsanız işe yarayacaktır fakat ne yazık ki Bloggerda içeriği diğer herkesten gizleyip yorum yapan kullancıılara linkleri gösteren bir yöntem bilmiyorum. Mutlaka bilen birileri çıkacaktır, umarım aradığınızı bulursunuz :)

BurakSEO BurakSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 11, (%100)
Böyle birşey yapmanızı tavsiye etmiyorum. Yazılarınıza yorum yapılması için içeriği kısıtlamanız içeriğinizin kalitesini düşürecektir ki buda Google SERP (Arama Motoru Sonuç Sayfaları)'nda sitenize zarar verecektir.

Onun yerine yazının içine yoruma teşvik eden 1 adet cümle yazınız. Okur beğendiyse yorum yazacaktır zaten.

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun bana pek fazla bir zararı olacağını düşünmüyorum.
Sadece yorum olarak değil bir facebook sayfasını beğendirmek veya reklam gibi amaçlar içinde kullanılabilir bir araç arıyorum doğrusu.
Daha önce bir sitede görmüştüm böyle bir şey ama bulunması neredeyse imkansız gibi 1 yıl önceki siteyi nereden bulayım ben.
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Yazılarınızın içinde veya sonuna doğru paylaşmasını talep et. Her yazının kod şablonuna göre konuşacak olursak metin kutusu ve yorum kutusu arasında bir banner çak. İçinde de konuyu beğendiyseniz yorumunuzu bırakırsanız sevinirim diye. Veya buna benzer şeyleri sitenin birkaç yerine koy. Bir yazı yaz blogların sitelerin devamı için ziyaretçilerin yaptığı yorumların önemi hakkında. Bak bakalım en çok yorum alan yazın o yazı oluyor mu? :) Sonra diğer yazılarına da yorum yaparlar en azından artış olur :)

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Tavsiyeniz için teşekkürler :) Daha sağlam bir şey yok mu ?

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

EpsilonElit adlı üyeden alıntı

Tavsiyeniz için teşekkürler :) Daha sağlam bir şey yok mu ?

Denilen şeyleri uyguladın istikrarlı bir şekilde ancak sonuç alamadın da böyle diyorsun değil mi?

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
Kendi adıma söyleyeyim. Link, içerik vs. saklayan siteleri görünce girmemle çıkmam bir oluyor. Nasıl olsa başka bire yerde bulurum diye :D

Size önerim: Yazının hemen altına "Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?" gibi bir cümle yazabilirsiniz? ;)

.

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Konu hakkında ne düşünoysunuz diye sormak mantıklı olsada bu davete katılan kişi sayısı malesef az. Zaten bu yüzden bu konuyu açma gereksinimi duydum.
Gerektiği kadar teşvik unsuru bulunduruyorum ancak gerekli verimi alamıyorum bu durumda kodlar ile daha sağlam bir alt yapı kurabilirim.Ayrıca Türk milleti öyle her konuda yorum yapma zahmetine girecek kültür-saygı seviyesine gelmedi :) bizde bunu aşılamış oluruz.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al