wmaraci reklam
lidertakipci

youtube'de yayınlanan dizileri sitede yayınlamak

18 Mesajlar 3.707 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

abdulkerimbakir abdulkerimbakir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)
arkadaşlar youtube.com da bazı dizilerin bölümleri yayınlanıyor. mesela http://www.youtube.com/user/leylailemimecnundizi kendileri yayınlıyor. resmi youtube hesapları. bu videoları embed koduyla kendi siteme koysam bir hak iddia edebilirler mi?
videoyu yayınlayanlar kendileri sonuçta. halka açık bir sitede yayınlıyorlar. fikirleriniz nelerdir.

wmaraci
reklam

Arsenlupen Arsenlupen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 24 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
sdn 'un başına böyle bir olay gelmişti müyap tarafından . Sonrasında yönetimden bir kişi olayları açıklayarak müyap'ın bu yaptığının ne kadar yanlış olduğunu anlatmıştı. Yükleyenler arzu ederlerse embled kodları gösterilmesin diyebilirler , ayrıca embled ile paylaşıldığında yine yükleyicinin videosu izlenmiş olunuyor eğer ki reklam var ise video da o zaman yükleyici göstermişcesine değer görüyor. Yükleyicinin hiçbir zararı yok bir hak iddia etmeleri yanlış olur zaten onların işine gelen birşey yapmış olursunuz :)
abdulkerimbakir

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)

Arsenlupen adlı üyeden alıntı

sdn 'un başına böyle bir olay gelmişti müyap tarafından . Sonrasında yönetimden bir kişi olayları açıklayarak müyap'ın bu yaptığının ne kadar yanlış olduğunu anlatmıştı. Yükleyenler arzu ederlerse embled kodları gösterilmesin diyebilirler , ayrıca embled ile paylaşıldığında yine yükleyicinin videosu izlenmiş olunuyor eğer ki reklam var ise video da o zaman yükleyici göstermişcesine değer görüyor. Yükleyicinin hiçbir zararı yok bir hak iddia etmeleri yanlış olur zaten onların işine gelen birşey yapmış olursunuz :)

aynen öyle. sonuçta youtube videosu nerede olursa olsun kodları kendisi verdiği için videoda reklam varsa o reklam her yerde çıkıyor. izlenme sayısı da o videoda gözüküyor. benim bu işten tek faydam videoyu izleyen benim sitemde vakit geçirmiş oluyor.

Arsenlupen Arsenlupen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 24 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

siradisihaber adlı üyeden alıntı

aynen öyle. sonuçta youtube videosu nerede olursa olsun kodları kendisi verdiği için videoda reklam varsa o reklam her yerde çıkıyor. izlenme sayısı da o videoda gözüküyor. benim bu işten tek faydam videoyu izleyen benim sitemde vakit geçirmiş oluyor.

Elbette'ki herhangi bir itiraz etme durumlarında açıklarsınız zaten türkçe olan bir video paylaşım sitesinde yüklediğiniz video'nun embled'kodunun kapatılmasını istiyorsanız gerekli ayarlamaları yapabilirdiniz diye :) zaten onların yararına olur , sizin sitenize de insanlar doğru video'u bulup takip etmek için gelir vakit geçirirler her iki tarafta kazançlı çıkar :)
abdulkerimbakir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)
ben de öyle düşünüyorum. sorun çıkartmayacaklardır ama bunlarında sağı solu belli olmaz ki. dizi yayınlandı bitti. sonradan bir getirileri yok onlara. film gibi değil ki dvd satışı felan olsun. yayınlandıktan sonra bırakın kim yayınlarsa yayınlasın. senin reklamın oluyor sonuçta.

ben youtube hesabımda kurtlar vadisi pusu'dan 4 5 dakikalık bir bölümü kesip yayınlamıştım. pana film youtube hesabımı kapattırmıştı. bu dizi firmalarının derdini anlayan yok.

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Her türlü hak iddia edebilirler. Haklılar.

2008 yılında New Line şirketinin 3 saniyelik bir videosunu yaptığım bir montaj içinde kullandığım ve sitemde yayınladığım için EA ve Turbine şirketleri dava bildirimleri yollamıştı. İlk başta kuru sıkı sandım. Fakat web sayfam çatır çutur kapatılınca şaka olmadığını anladım.

Ve videolarının üzerinde bin tane filtre vardı. Ona rağmen.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”

• Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)
pana film özellikle bu işi abartıyor. fragmanları bile yayınlayan sitelere uyarı gönderiyorlar. fragman için bile uyarı aldığımı biliyorum.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Hak iddia edebilirler. Ama edeceklerini sanmıyorum. Sonuçta video üzerinde herhangi bir oynama yapmıyorsun, kendi reklamını koymuyorsun, kodu olduğu gibi yayınlıyorsun ve o koduda resmi sayfalarında kendileri yayınlamış durumda. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

t1esto t1esto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 12 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
ilerde sorun çıkabilir işini sağlama al. Mesela eski müzik sitemde 1-2 tane müyap tarafınca yüklenne şarkı vardı mahkeme kararı ile kapatldı.Ama bu işlemleri yapmadan önce uyarı veriyorlar.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Embed seçeneğini kapatabilirler normalde. Ama kapatmıyorlar. Kapatmadıkları gibi ekleyince bir de uyarı gönderiyorlar. Hangi iş mantıklıda bunda bir mantık olmasını bekleriz ki? Saçmalıklardan birisi işte.. :)

Madem eklenmesini istemiyorsun, embed'i kapatacaksın.
Müyap da aynı...

siradisihaber adlı üyeden alıntı

pana film özellikle bu işi abartıyor. fragmanları bile yayınlayan sitelere uyarı gönderiyorlar. fragman için bile uyarı aldığımı biliyorum.

Kendi siteleri (yazete.com) üzerinden yayınlıyorlar bölümleri ve fragmanları. Ondan dolayı biraz sıkılar sanırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al