wmaraci reklam

Yüksek database içerik - script seçimi

5 Mesajlar 566 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ersingo ersingo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Joomla mı wordpress mi diye konu açmak istemedim. Ama sorunun içeriği bununla alakalı. İki sistemi de biliyorum.

100 bin makale olan bir sistem için database işlemleri açısından hangisi daha mantıklı olur. Yoksa fark etmez mi sizce? iş yükünden bahsediyorum. kaynak tüketimi hangisinde daha az olur.

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Optimze edilmiş bir wp de ve düzgün bir hostta hiç sıkıntı çıkmaz hocam. Sürüyle paravan sitelerim var affiliate için yıllardır aşırı yüklü db ler ama hızla ilgili en ufak problemim yok.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Kullanicaginiz özellikler için hangisi daha avantajlıysa onu seçin derim. İki platformuda biliyorsanız bir problem yaşayacağını zannetmem. Ama sorgu sayısı fazla oldumu hosting taraflı sorun çıkıyor. (İçerikle (dbdeki posts,catrgory vs. ile alakası yok) CPU kullanımı yükseliyor.

Çok işlevselliği olmayacak diyorsanız (üyelik işlemleri vb. gibi) wp yeterli olacaktır.

• Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
kaynak tüketimi aynıysa wordpress mantıklı o zaman. joomla daha karmaşık. uğraşmaya gerek yok o zaman. ben bir ümit joomla daha az kaynak tüketir cevabını alırım diye ümit etmiştim. gerçi cevap ta gelmemiş fazla kişiden.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

Escalous adlı üyeden alıntı

Kullanicaginiz özellikler için hangisi daha avantajlıysa onu seçin derim. İki platformuda biliyorsanız bir problem yaşayacağını zannetmem. Ama sorgu sayısı fazla oldumu hosting taraflı sorun çıkıyor. (İçerikle (dbdeki posts,catrgory vs. ile alakası yok) CPU kullanımı yükseliyor.

Çok işlevselliği olmayacak diyorsanız (üyelik işlemleri vb. gibi) wp yeterli olacaktır.

geçen gün sizin de paykaştığınız bir html template vardı. acaba böyle bir html template için admin panel entegre etsek daha mantıklı olur mu acaba. daha hafif bir sistem olur mu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al