lostyazilim

Yurt Dışından Ürün İthal Etmek

19 Mesajlar 2.541 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

CengizKaya CengizKaya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

Thyphoon adlı üyeden alıntı

Aliexpress'den bildiğim kadarıyla 3'den fazla aynı ürünü sipariş verince gümrükte kalıyor. Yani ticaret yapmış olduğunuz için kalıyor galiba ben devamlı alışveriş yapıyorum ama tek ürün için 3 sınırını geçmiyorum hiç.

Şuana kadar toplam ne kadarlık alışveriş yapmışsınız dır ve neler aldınız ?

wmaraci
reklam

DKZBilisim DKZBilisim İnternet Bilişim Hiz. Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnternet Bilişim Hiz.
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 133 / 109
  • Ticaret 31, (%97)
Cengiz-Kaya hocam bende böyle bir iş yapmak istediğimde ithalaçcı belgem olmadığı için bir ürün eğer 5 10 20 den fazla ise ürüne göre değişiyor bu rakam ticaret yaptığınız manasına gelmekte isterse toplam tutarı 40 dolar olsun gümrükte sorun çıkmakta. Biraz daha fazla araştırıp girişmenizde fayda var diye düşünüyorum

hmttatar46 hmttatar46 Cümleten S.a Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Halı Yıkama
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 212 / 220
  • Ticaret 6, (%100)
hocam aliexpressden tekseferde max 75 dolar söylentileri var ama tam olarak belirli bir şey yok siz eş,dost kim varsa onların üzerine de her seferde 10 ar taneyi geçmemek şartı ile(aynı üründe max 10) getirtebilirsiniz. vergiden kaçmak içi kolay yol bu. ama totalde 500 üründen bahsediyorsunuz ki bunu gg/sanalpazar/kişisel site gibi yerlerde satmaya kalkarsanız enselenirsiniz ve büyük cezalar ödersiniz vergiden dolayı ha buraya getirip vergilendirip satmak isterseniz de yoktan var olan ürünü satabilir misiniz bilmiyorum yani maliyeciler bu ürünleri aldıysan fatura/fiş göster diyebilirler bu yolda tehlikeli oluyor.

yani işler karışık ben de 2 yıl önce böyle bi işe girişmek istemiştim ama bu saydığım sebeplerden dolayı havada kaldı. çözüm bulursanız bende başlamak isterim

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam gümrükta kalırsa vergisini ödemeniz için sizi arıyorlar ayrıca ne kadar vergi gerektirir söylerler eğer imkanınız var ise PTT kargo müdürlüklerine gidip bir sorun vergi konusunda yardımcı olabilirler belki firkir verirler. Zaten çoklu alımda vergi çıkacaktır.

wmaraci
wmaraci

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
500 adet için ithalata girerseniz astarı yüzünden pahalıya gelebilir. Yurtiçinden fiyat araştırmanızda fayda var.

Özellikle getirmek istediğiniz bir model var mı yoksa standart mikro usb tipi sarj aleti talebinizi karşılar mı? İşyerimin yakınında birçok telefon aksesuar toptancısı var, sizin için fiyat aralığı öğrenebilirim.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

Doruk adlı üyeden alıntı

500 adet için ithalata girerseniz astarı yüzünden pahalıya gelebilir. Yurtiçinden fiyat araştırmanızda fayda var.

Özellikle getirmek istediğiniz bir model var mı yoksa standart mikro usb tipi sarj aleti talebinizi karşılar mı? İşyerimin yakınında birçok telefon aksesuar toptancısı var, sizin için fiyat aralığı öğrenebilirim.

Merhaba, benim getirmek istediğim Standart bu android telefonların Şarzları varya onlardan yaklaşık 500 adet satın almak istiyorum ben Adanadayım ve yakınlarda (şehir içinde) hiç toptancı yok. Sizden ricam yakınınız daki toptancıya fiyat sormanız ve eğer varsa telefon numaralarını bana iletmeniz.

İstediğim şarz makinesi örnek :

Ucu bu şekilde olduktan sonra fark etmez.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Akıllı cihazlar için mi istiyorsunuz yoksa eski telefonlar için mi kullanılacak Cengiz-Kaya

Usb kablosu ve sarj başlığı birbirinden ayrılabilenler akıllı cihazlar için kullanılıyor, tek parça halinde olanlar ise daha çok eski model telefonlarda kullanılır

Yusuf Yusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 36 / 177
  • Ticaret 30, (%100)
500 Adet getirilmesi baya riskli bir iş, hemde ürünlerin yarısı kadar vergi ödersiniz muthemelen.
Bireysel olarak minumum riskle 10-15 adet getirebilirsiniz.
Bu toptan iş pek akıl işi olmaz, *** da toptan satış yapanlarla karşılaşıyorum arada onlarla iletişim kurup, hem risksiz hem daha uygun fiyata ürünleri alabilirsiniz.

Yakında

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

Doruk adlı üyeden alıntı

Akıllı cihazlar için mi istiyorsunuz yoksa eski telefonlar için mi kullanılacak Cengiz-Kaya

Usb kablosu ve sarj başlığı birbirinden ayrılabilenler akıllı cihazlar için kullanılıyor, tek parça halinde olanlar ise daha çok eski model telefonlarda kullanılır

Akıllı telefonlar için hocam telefon numarası varsa iletin ben görüşeyim

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al