wmaraci reklam

Active Directory Hakkında Yardım

3 Mesajlar 559 Okunma
wmaraci reklam

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Arkadaşlar şirketin birine domain server kurduk. Domain local olarak çalışıyor bir problem yok. Kullanıcı dediki bizim diğer şubeleri de bağlayalım. Şimdi domain local olarak çalıştığı için dns leri sunucunun ip ile sabitleyip çalıştırıyorduk. Yanılmıyorsam sirketadi.com gibi global bi domaini sunucuya kurmak gerekiyor yada onun gibi birşey :) bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Cean Cean Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek seo/meo/ceo/veo/geo/zeo
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 11, (%100)
Bende aynı şekilde bununla uğraşıyorum hocam. Domaini VDS'ye bağlamaya çalışıyorum. Bilen biri yok mudur? Panel vs. yok.

steinwald steinwald WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgi islem Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba ;

Öncelik le tam ne yapmak istediğinizi yazarsanız ben size yardımcı olurum.

Öncelik Comutsoft arkadaşımızın sorusundan anladığım kadarına yardımcı olmaya çalışım.
Öncelikle .com uzantılı bir alana ihtiyacın yok.
Diğer şubelerle konuşturmak istiyorsan merkez ve şubeler arası VPN ağı kurman gerekiyor. İstersen şubelerdeki tüm bu kullanıcılar VPn ile içeriye alabilirsin ve eğer ki bu oluşum için biraz yatırım ayabiliriz derseniz Şubelerde Read Only Active Directory kurmanı tavsiye ederim.
Önemli Not : Şubeleri bu sisteme bağlandığında neler yapılması isteniyor. Ona göre tüm varyasyonları ve neler yapılması gerektiğini sırasıyla anlatabilirim.
İkinci sirada bulunan Cean arkadaşımız VDS bağladığınız ne gibi işlemler yapmak istiyorsunuz. Biraz daha ayrıntı verebilirmisiniz.

Bana PM yoluyla da ulaşabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al