wmaraci reklam

Ağ Kurulumu

11 Mesajlar 1.746 Okunma
wmaraci reklam

jraujroc jraujroc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar..
Benim zyxel marka modemim ve zyxel marka nbg-418 v2 marka router ım var.
Bunları hiç bir ince ayar yapmadan kuruyorum fakat router sürekli interneti kesiyor.
İlk kurduğumda iyi güzel yarım saat sonra felan interneti kesiyor telefondan ip ayarlarına baktığımda 192 ile başlamayan saçma sapan bir ip atıyor. Bir türlü çözemedim.. Bana sıfırdan anlatabilecek yardımcı olabiliecek bir arkadaş var mı veya bildiğiniz bir kaynak

wmaraci
reklam

MehmetOYAMAK MehmetOYAMAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçin. Bir metodları vardı o metodla açılıyor genelde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aercan aercan IT Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PHP
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 25 / 87
  • Ticaret 17, (%94)
Router içerisinde DHCP yi kapatıyormusunuz ?
jraujroc

kişi bu mesajı beğendi.

Php Developer & Network Admin.

• Üyelik 16.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Evet Tp link routerım da öyle bi seçenek vardı kapatıp denedim aynıaçık denedim aynı ben de bozuk diye bu yeni zyxel aldım onda öyle bi seçenek göremedim direkt kurulumu gerçekleştirdim bunda a.point seçtiğimde öyle oluyordu şimdi router diye bi seçenek var onu deniyorum 1 saat oldu problem yok yarına kadar bakacağım. Saçma sapan ip ataması dhcp kaynaklı mı?
Teşekkürler bu arada yorum yazdığınız için

wmaraci

cgrers cgrers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 39 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
Cihazlarından sabit ip ayarlayabilirsin mesela ben bilgisayarımı 192.168.1.254 olarak ayarladım cep telefonumu 192.168.1.253 tabletimi 252.

RX 560 4 GB ekran kartı hediye ediyorum. Forum sitemiz: pchastalari.com

• Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PHP
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 25 / 87
  • Ticaret 17, (%94)
Saçma sapan ip yani 192.168.192.168 gibi bir ip ataması cihazın ana antenden ip alamamasından kaynaklanır. Yani cihaza herhangi bir internet kablosu takılı değilse saçma sapan bir ip alır. DHCP açık ise cihaz sizin ana antenden gelen iç ipden farklı bir ip verir. Örneğin antenden gelen ve olması gereken ipniz 192.168.5.1-254 arasıdır. Ama router içinde DHCP açık ve 192.168.1.1-254 ayarlanmıştır. Router'a bağlandığınızda DHCPden ip alırsınız. Bazen bu durum probleme yol açar. Ev içerisinde DHCP kapamak en iyisidir. Sorun düzelmezse bi tw verirsiniz kontrol ederim. İyi akşamlar.
jraujroc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

aercan adlı üyeden alıntı

Saçma sapan ip yani 192.168.192.168 gibi bir ip ataması cihazın ana antenden ip alamamasından kaynaklanır. Yani cihaza herhangi bir internet kablosu takılı değilse saçma sapan bir ip alır. DHCP açık ise cihaz sizin ana antenden gelen iç ipden farklı bir ip verir. Örneğin antenden gelen ve olması gereken ipniz 192.168.5.1-254 arasıdır. Ama router içinde DHCP açık ve 192.168.1.1-254 ayarlanmıştır. Router'a bağlandığınızda DHCPden ip alırsınız. Bazen bu durum probleme yol açar. Ev içerisinde DHCP kapamak en iyisidir. Sorun düzelmezse bi tw verirsiniz kontrol ederim. İyi akşamlar.

Yarın biraz daha uğraşacağım. Olmaz ise size tekrar danışırım. İlginiz için tekrar teşekkürler.

• Üyelik 16.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

cgrers adlı üyeden alıntı

Cihazlarından sabit ip ayarlayabilirsin mesela ben bilgisayarımı 192.168.1.254 olarak ayarladım cep telefonumu 192.168.1.253 tabletimi 252.

O şekilde yapamıyorum kullanıcı çok sadece ben kullansam dediğiniz olurdu. :)

• Üyelik 16.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

aercan adlı üyeden alıntı

Tekrar merhaba, dediğiniz gibi ap moduna aldım dhcp kapalı şuanda kendi modemim üzerinden ip atıyor düzgün çalışıyor. Sormak istediğim benim modemin adı urfa şifresi mardin ap nin de aynı yapmam gerekiyor mu farklı olsa olur mu ? Bir diğer sorumda kanallarda mı aynı olmalı

• Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PHP
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 25 / 87
  • Ticaret 17, (%94)
Şifresi mardin nasıl oluyor ? Wpa/wp2 de minimum 8 karakter şifre. Wep mi yaptınız şifrelemeyi ?
Esas sorunuza gelirsek , zyxel modemlerde varmıdır bilmiyorum fakat Wifi isimlerini aynı ve şifrelerini aynı yaptığınızda ve interneti her 2 cihaza da kablo ile verebiliyorsanız, modemler de destekliyorsa tek SSID görünecek. Siz tek bir urfa göreceksiniz ama sinyal diğer odada düşük ise diğer modeme otomatik bağlanacak siz farketmeden.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al